Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegák, hogyan fogyókúráztok?

Vegák, hogyan fogyókúráztok?

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból vegetáriánus lettem pár hónapja. Zöldségkrémeket eszem teljes kiőrlésű kenyérrel, leveseket, salátákat, nagyon ritkán tésztát, gnocchit.

Viszont fogynom is kellene tíz kilót, és a vega kaják szerintem nagyon kalóriadúsak. Pl. a fejtettbab-leves, a sütőtök leves, a humusz, a falafel, ezekben rengeteg a kalória. A padlizsánsaláta az jó pl. vagy a cukkinispagetti, de azokat már nagyon unom.

Vagy hanem tudok előre főzni,akkor étteremben csak a rántott zöldségek léteznek.

Hogyan csináljam? Amúgy rendszeresen sportolok, és amíg ettem húst, a fogyás is könnyebben ment (még nyár elején).



2021. aug. 18. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb vega/vegán étel nem kalóriadús! Meg a mennyiség is számít!

Mellékesen a legtöbb föétel - akár vega, akár sem - kb 600-800 kcal között van, ami azért nem igazán sok.

Kicsit spórolj a zsiradékkal, rengeteget megtakaríthatsz vele.

2021. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A zsiradekon tényleg tudsz spórolni, de én pl vegakent kb folyton fogyok, küzdenem kell,hogy tartsam a súlyom (ki van vizsgálva, és egészséges vagyok). Pedig edesseget is eszem. Persze alkati kérdés is, de inkább én abban látom a 'sikert', hogy

- a főétkezések nagy részben feldolgozatlan, egészséges ételek, nagyrészt (minél több teljes értékű) növényi ételt eszem (és néha tejtermék, tojás, húspótló)

-lassan, nyugodtan enni már félsiker, jól megragva a falatokat

-a legtöbb napon tudattalanul is időszakos böjtölök, marmint nekem így állt be (nézz utána az IF -nek /időszakos böjtölés, tok jó, veszélytelen cucc. Persze nem kell egyből -meg egyaltalan- a 16 órás bojtolest csinálni, bőven elég ha 10 órát pihen a gyomrod a vacsora és a reggeli között.

- nem szeretek sokat állni a konyhában, így sokszor egyszerűsítek a recepteken,pl kivagyok a habarast, az is kevesebb kalória egyből

-figyelek hogy ne legyen hiány semmiből, mert ha borul az egészség, borul a testsuly is.

- ha nincs jó alternatíva az étteremben, néha én is rántott sajtra szorulok, de inkább megkerdezem a lehetőségeket, legalább egy vékony tésztás pizzát sok zöldséggel sajt nélkül össze tudnak tenni bárhol, de ennél sokkal kreatívabbak szoktak lenni :)

- alapból normális hogy egy idő után lassul a fogyás, ahogy kozelitesz a cél felé, de nem feltétlen marad lassú, ne aggódj

- nézz sok receptet, inspirálódj :)

2021. aug. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és itt van egy kis receptajanlo:


Van pár étel, amiket nagyon szeretek, ezek általában 1-2 havonta 1x-1x szerepelnek a menüben, nem épp diétásak (pl majonézes saláta, vagy csicseripörkölt), de mivel megengedem magamnak, nem érzem, hogy fogyozok. Te is válaszd ki a kedvenceid, és engedd meg magadnak néha.


Viszont a többi napon full egészséges, dietasnak számító ételeket eszem, mert azok esnek jól. Én amikor kezdő voltam, csomó zoldsegragut főztem, azokat ajánlom (kiválasztod az alapot (hagymás/tejszínes/paradicsomos/indiaifűszeres/stb) és a köretet (rizs/teszta/krumpli/bulgur/koles/akármi gabona), és ami épp van olcsó zöldség vagy amit kívánsz azt teszel bele + hüvelyes (pl vorosbab) + magvak a tetejére

2021. aug. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!