Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki fogyni akar, mert...

Ha valaki fogyni akar, mert nem érzi jól magát a bőrében. Akkor, ha lefogy utánna megnő az önbizalma?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
én is fogytam 20kgt, és nem nőtt meg az önbizalmam. belül még mindig ugyanaz a ronda kövér kislány vagyok... és ez néha szar, de legalább nem vagyok nagyképű...
2008. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megnőtt, mindenki mondta, hogy milyen jól nézek ki, és nagyon jól esett.Másként láttam magam, szerintem legtöbbnek megnő az önbizalma.
2008. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha a túlsúlya miatt volt visszahúzódó, szégyenlős, és emiatt küszködött önbizalomhiánnyal, ez minden bizonnyal pozitív irányba fog mozdulni.

De ha a felsorolt problémák voltak a mértéktelen evések és túlsúly okai , és az evéssel kompenzált, akkor nem nő meg az önbizalom akármennyit fogy is

2008. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Én is túlsúlyos vagyok és minden rendben az önbizalmammal, azt hiszem.:) Ha fogynék, szerintem nem lenne több, mert most éppen egészséges szinten vagyok, de ha híznék, biztosan rosszabbul érezném magam. Úgy gondolom, nagyon fontos, hogy az ember elfogadja magát úgy, amilyen éppen. Persze a túlsúly miatt néhány egyszerű dolga az életnek nehezebbé válik (lásd lépcsőmászás-kifulladás, megfelelő méretű ruhák száma kisebb stb.) és ezek miatt joggal érzi az ember, hogy "nem érzem jól magam a bőrömben". Ha nálad nem ez a helyzet, hanem szimplán azt érzed, amit olyan sokan éreztek már közülünk, hogy kevésbé nőies, vonzó, sőt, egyenesen csődtömeg, akkor meg kell tenned mindent, hogy elfogadd magad, mert a fogyás elég kétélű dolog: lehet, hogy várod a nagy csodát attól, hogy karcsúvá válsz, aztán rájössz, hogy rengeteg karcsú nő van, nem ez teszi az embert, a nőt különlegessé, ilyenkor sokan hajlamosak depresszióba esni vagy megszállott edzőterembe járóvá válni vagy visszahízni mindent. Aztán vannak azok a nők, akiket elkap a hév, maximálisan megnő az önbizalmuk és annyira harsánnyá válnak, hogy el is veszítik igazi énjük egy részét, amiért mondjuk a párjuk szerette őket. Természetesen sokan le tudják kezelni szépen a helyzetet, nektek csajok, minden elismerésem!:) Összefoglalva tehát úgy gondolom, hogy arra kell törekedned, hogy most is jól érezd magad a bőrödben és ne azért akarj fogyni, mert menekülni akarsz az elől, amit a tükör jelenleg mutat, hanem mert szeretnél olyan lenni, amilyennek megálmodtad magad! De amíg eléred a célt, addig se hanyagold el magad, öltözz csinosan (nagyon jó cuccokat kapni nagyobb méretben is, nem túl drágán), figyelj a frizurádra, bőrödre, járj társaságba, vedd számba, mi mindent értél el (nem muszáj csak nagy dolgokra gondolni)így, kövéren és rá fogsz jönni, hogy teljesen OK vagy így is, a fogyás pedig csak még szebbé tesz!
2008. dec. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én 175 cm és 75 kilo vagyok! nagyon szörnyen érzem magam! borzaszto az életem! nagyon bízok h majd a90 napos diétával lefgyokok mert így szörnyen érzem magam rmeélem majd nő az önbizalmam is!
2008. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a válaszoló vagyok, aki a hosszút írta. Meglep, hogy lepontoztátok a válaszomat, pedig éppen azt mondtam vele, hogy nem kell kétségbe esni meg elkeseredni. Kíváncsi lennék, hogy miért nem értetek velem egyet?
2008. dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!