Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehet R. Rékával...

Tényleg nem lehet R. Rékával FOGYNI?

Figyelt kérdés

most olvasom itt a Vele kapcsolatos dolgokat, és sokan írják, hogy nem lehet vele fogyni, mert csak izmosít...


de akkor mit csináljak?? kardiózni a szívem miatt nem tudok sokáig és nem is szabad, ha ez sem használ, akkor hogy tudnék fogyni????

10kg-ot kellene legalább


amit eszem:

teljes kiőrlésű toast kenyér tízóraira a suliba, margarin, uborka, vékony szelet szalámi(összeborítva, tehát két szelet);

ebédre/vacsorára olyan 5-6 óra körül ami itthon van főtt étel, abból keveset

VAGY

7-8ór körül megint 2 szelet toast kenyér, tejföl, hagyma, ubi, sajt, szalámi, 1db főtt tojás


Napközben alma, yoghurt, túrórudi...


2011. nov. 19. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:

de igenis lehet


nyugi az izmosodás azért nem megy olyan könnyen:)

csináld a napi 20 perc+ meg az Add önmagad tornáit

2011. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha diétázol (azaz megvan a kalóriadeficit az étrendedben), akkor fogyni fogsz.

Ha mellette tornázol (akár R.R.-ra), formálod az alakod, csak jót tesz:-)

2011. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát ezt úgy kérdezted, mintha valami hatalmas nagy lepel most került volna le, és elővillant volna az eddig rejtve maradt titok :)


igen, szerencsére a fogyás koránt sem első sorban mozgás kérdése. elég sokan pechesek is lennénk, ha csak úgy elfogynánk, mert az átlagnál aktívabban edzünk.


a testsúly, testzsír első sorban életvitel kérdése, ezt feloszthatjuk étkezésre és fizikai aktivitásra. az étkezés a fontosabb. a legaktívabb ember is el tud hízni, csak "sokat" kell ennie. illetve egy alacsony tiroxintermelésű ember is tud vékony lenni, viszont ehhez megfelelően "keveset" kell ennie.


a táplálkozásnál nagy szerepet kap az élelmiszer minősége, mennyisége, és az étkezések rendszeressége. míg a gyakori (napi 5-6) étkezés és a magas folyadékfogyasztás az anyagcserét gyorsan tartja (avagy nem korlátozza) addig a ritka étkezés, illetve az alacsony folyadékfogyasztás mellett a szervezet takarékossági lépéseket tesz (kisebb anyagcsere).

ezen kívül még fontos az élelmiszerek minősége, és mennyisége. ilyen szempontból pl. a napközbeni joghurt és túrórudi az esetedben abszolút lecserélendő lenne, mert bár ezek nyilván önmagukban nem fognak betegséghez vezetni, de bizonyára nincs szükséged a tejtermékek nagy inzulinszint emelésére, sem pedig a túródudi bevonójában lévő transzzsírokra. amik mennyisége persze élelmiszer biztonsági szempontból nem aggályos, pusztán csak fölösleges.


nagyjából leírtam szerintem az alapokat, egy valami fontos még: kis ellenállású edzéssel (pl. RR) nem fogsz izmot építeni, esetleg 4-5 év alatt. ha meg mellette energiahiányt tartasz fent (fogysz) akkor még ennyi idő alatt sem, mert a szervezet nem tud izmot építeni addig, amíg energiahiány van. itt sarkítottam kicsit, mert bizonyos esetben akár tudni tud.. de ezek már nem hiszem hogy átlag mindennapi életben szükséges dolgok lennének.

2011. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de eddig mindenki azzal ba-sztatott, hogy hiába a diéta, ha nem sportolok...

most meg azt mondjátok, hogy a sport nem is lényeg, csak a diéta??


ezt én nem értem!!nekem nem megy!!!


hiába diétázok már a fél életem alatt, nem fogyok....:S

egy bizonyos szintig sikerült lefogynom és már 3 hónapja semmi változás!!!


egy hónapja járok kondiba, és nem hogy fogytam volna, híztam!


szinte MINDIG azt eszem, amit írtam, van hogy annyit se, mert NEM KÍVÁNOM!!!!!!! akkor hogy az istenbe fogok tudni fogyni???

kardiozni nem tudok a szívem miatt!!!!

én ebbe komolyan beleőrülök... :'(


Valaki mondja már meg, hogy mit csináljak!


Már undorodom a kajától, undorral eszek, de muszáj....:S:S:S


:'(

2011. nov. 19. 17:28
 5/10 anonim ***** válasza:

ha undorodsz a kajától, akkor valami betegséged van. azért élünk, mert enni van lehetőségünk.


diétázol és nem fogysz. erre azt szoktam írni, hogy A) vagy te egy szuperlény vagy, vagy Isten, aki a szükséglete alatti kalória mennyiséggel is tartja a tömegét, és így felborítja a világunk alapját képező termodinamikai tételeket. ez esetben rengeteg éhen haló gyerek irigy rád, mert ők nem képesek erre.

illetve szimplán csak nem tartasz energiahiányt.

nos?

a sport meg csak az egészséged miatt fontos, le lehet fogyni (ne haragudj, ez nem az én szófordulatom) "telibesz.art zoknivá" is, illetve lehet egészséges emberi külsőd is, de ha az egész ennyire macera, akkor megkockáztatom valami nagyon nem jól csinálsz. nem kéne ilyen komoly problémának lennie. írj privátot.

2011. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

alapból hibás felvetés,hogy az edzés feltétlenül fogyaszt.

az edzés kalóriát éget.

persze ha a bevitt napi kalória még edzés mellett is több,mint amennyire szükség van,akkor mégis hogyan fogynál?

ha te a kalóriaégetés alapján osztályozod az edzés lehetőségeket,akkor rr edzései olyan alsó közép részen helyezkednének el.

szóval a válaszom-ha kalória deficitben van az étrended,akkor fogsz fogyni és ha nincs másra lehetőséged,akkor edzésnek,átmozgatásnak rr tornái is megfelelőek a kalória deficites étrend mellé.

2011. nov. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akkor mit csináljak, mire/kire tornázzak, vagy edzőteremben mit csináljak, mi a "felsőosztálybeli"???
2011. nov. 20. 10:39
 8/10 anonim ***** válasza:

a legtöbb kalóriát a küzdősport edzés és a kettlebell edzés égeti.

ha otthoni edzésre gondolsz az meg az ugrókötél.

2011. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
lehet fogyni, nekem bő 2 hét alatt lement 3kg, heti 4x csináltam, szinte végig az egy órát, emellett semmi kenyeret nem ettem... este 6 után is csak gyümölcsöt ! hajrá:)
2011. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

este 6 utáni gyümölcs azért baromság mer 1. este a gyümölcs lehet hogy csak rohad a gyomorban-belekben. ez nem biztos, amúgy sem olyan fontos..

de 2. este fehérjére van szükség, mert tök jó hogy fitotápanyagok meg cukor, de a megnövekedett növekedési hormon szint este a fehérje, hormon szintézist teszi lehetővé, amihez aminosavak kellenek és lipidek (zsírok), ezt pedig pont nem fog sikerülni megadni gyümölcsökből.

ennyi erővel inkább délután 2 és 6 között ne együnk, ugyan úgy egy étkezés kimarad, de utána akkor lehet egy táplálót vacsorázni.

vagy még jobb, táplálkozzunk egyenletesen, bár az tudom nem divatos.

2011. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!