Már nem esik jól az édesség? Mi lehet az oka?
Figyelt kérdés
Életmódot váltok, ez van folyamatban, 2 hét alatt le is ment 2 kiló, úgy döntöttem tartok egy csaló napot, és holnaptól folytatok mindent az életmódváltás szerint....
Ma vettem a kedvenc édességeimből, és azt vettem észre, hogy nem esett jól, kissé rossz lett a gyomrom is tőlük... maradt még piskóta tallér, ránézek és majdhogynem elkap a rosszullét.
Igazából ez úgymond jó hír, ha nem kívánom, de mi okozhatja ezt?
Nektek volt hasonló élményetek?
25/L
2020. nov. 27. 22:15
1/6 anonim válasza:
A cukor függőséget tud okozni. Tehát ha az ember elhagyja teljesen, akkor az első 2 hétben van az hogy kívánja az ember (mondhatjuk elvonási tünetnek) utána már nem. Én ezért nem is tartok csaló napot, pedig régen nagyon szerettem az édességet. Most már nem is érdekelnek.
2/6 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Igazából én állandóan ilyeneket ettem, de az elmúlt 2 hétben ha nagyon nassolnom "kellett" gyümölcsöt ettem édesség helyett, és éhes se vagyok, mert normális kajákat eszek, nem vackokat. Most meg egész nap bezabáltam ezekből a szemét kajákból, pedig jól se esett... ez annyira fura érzés... ilyen rövid idő alatt változtatni lehet a rossz szokásokon?
2020. nov. 27. 23:00
3/6 anonim válasza:
Első vagyok: szerintem igen, nekem is ilyen hamar sikerült, de ugye minden ember más. Van aki azt mondja, hogy nem szabad megvonni, mert a végén mindent bezabàl az ember. Nekem pedig pont az segített, hogy nem eszem, mert ha csalónapot tartanék, akkor állandóan azt kívànnám. Van ennek tudomànyos magyarázata is, olvass utána hogy cukor elhagyàsa vagy cukorfüggőség, nem szeretnék hülyeséget írni.
4/6 A kérdező kommentje:
Oké, meg is nézem miket írnak róla! Köszi szépen a válaszod! :)
2020. nov. 27. 23:30
5/6 anonim válasza:
Ismerős helyzet, ha az ember diétázik szép lassan egyre kevésbé kívánja a cukrot. Pl. anyukám 25 éve nem evett cukrot csak nagyon ritkán és egyáltalán nem hiányzik neki. :)
6/6 A kérdező kommentje:
wao! Na az már igen szép teljesítmény :O
2020. nov. 27. 23:39
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!