Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leadtam a túlsúlyom nagy...

Leadtam a túlsúlyom nagy részét, most 76kg vagyok. Ezzel a súllyal már futhatok?

Figyelt kérdés
Ugye nagy súllyal nem szabad. Januárban még 100kg voltam, azóta fogytam le 76-ra. Eddig gyorsan sétáltam futópadon+bicikliztem, kb 1 hete a gyaloglást futásra váltottam. Az egyik bokám eléggé fáj tőle, nem tudom hogy csak azért mert szokatlan még, vagy még mindig túl nehéz vagyok a futáshoz. Egyébként 172cm vagyok és lány, 20 éves. Legalább még egy 10kg-t szeretnék leadni, de ezzel a súllyal nem gond ha futok szerintetek? Egyébként rendes futópályán futok, salak vagy mi az:) Szóval nem betonon. Viszont futócipőm egyelőre nincs, egy sima sportcipőben szoktam.
2010. júl. 12. 13:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja azt még leírom, hogy 40 percet szoktam egyelőre és a 400 méteres pályát úgy teszem meg hogy a felét lekocogom, a felét lesétálom (nem csigatempóban persze). És akkor ez váltakozik egymás után, mert végig nem bírok még futni, nem is a lábam miatt, hanem levegővel nem bírom.
2010. júl. 12. 13:03
 2/14 anonim ***** válasza:
cipőddel van probléma
2010. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

miért ne futhatnál?

én annó (ugyanilyen magas vagyok), 90 kilósan kezdtem el futni...

Térdem fájt az elején egy kicsit, de utána semmi bajom nem volt.

most vagyok 78 kiló, és ezt megeröltetés nélkül, bármilyen sport nélkül, picit kajára figyelve tudom tartani....

biztosan akarsz még fogyni, sztem nemfeltétlen kellene már...., vagy ilyen egyszálbél gyerek akarsz lenni?

2010. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én amikor elkezdtem futni akkor 90 kg-os voltam. Mégis a csuklóm ment tönkre :).
2010. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát de a kérdező lány :) szerintem nyugodtan futhatsz, de egy rendes cipőt venned kéne. Nem kell nagyon márkás, de futócipő legyen!
2010. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű, nem kitaposott edzőcipőben fáj a lábad, akkor futócipőben is fog. Szerintem ne erőltesd, nem hiányzik egy komolyabb gyulladás.

Keress neked való sportot (már nem a kilókkal van a baj), pl. úszás.

2010. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem súlytól függ, hanem inkább a csontozattól és attól is, hogy milyen a szerencséd :-)

Ezt tapasztalatból mondom, mert én 65 kilósan kezdtem el szökdécselni és futkorászni és lúdtalpas lettem

Nem akarok senkit ijeszgetni, de ez tényleg a csontozattól függ, az izületektől és még talán 1-2 más dologtól is, de az tuti , hogy akárhány kiló is lennél, senki nem garantálja , hogy nem fogsz sérüléseket szenvedni, ha elkezdesz mozogni.

Viszont úgyse nagy baj egyik " baleset " sem, a lúdtalppal is lehet élni, csak meg kell tanulni, szerintem ennél nagyobb bajod ne legyen és akkor áldottnak mondhatod magad

2010. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Raktáros, én lány vagyok! Nem tartom magam már olyan hű de dagadtnak, de 76kg még mindig nem egy álomsúly:D

Cipőt tervezek venni. Valami olcsóbbat,de nem tudom hol lehet venni, mert nem szívesen vennék egy Nike-ot ilyen 30ezerért..

Köszi a válaszokat. Nem hagyom abba az biztos, akkor majd meglátom mennyire bírja a lábam. Remélem nem lesz gond.

2010. júl. 12. 14:29
 9/14 anonim válasza:

Hát egyértelműen lejön, hogy csaj vagy.

Máskor ne a súlyod írd, hanem azt is, hogy van rajtad még felesleg, háj, párnák. Én 158/51 vagyok, mégis vannak párnácskáim, amiket le szeretnék adni. Főleg akkor csúnyák, amikor leülök, a hasam úszógumis lesz nagyon, grrr, meg ha bevág a bugyi... Na, ha rajtad is van háj (tuti van ennyi súlytól..), akkor détázz + sportolj.

2010. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, én január óta diétázok+sportolok nem is keveset, elolvastad amit írtam? 100kg-ról fogytam ennyire,amiért k.va sokat dolgoztam. És még akarok. De nem ez volt a kérdés, hogy kinek mennyire hurkás a hasa..
2010. júl. 12. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!