Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Imádom a citromot, és megeszek...

Imádom a citromot, és megeszek napi 2db-ot. Ez nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 01:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
szia nem olvastam végig a válaszokat de szerintem egy kicsit sok és a fogzománcot is károsítja a citrom ha magában fogyasztod, mindenképp higítsd fel vízzel.
2009. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

10:15nak nagyon igaza van!!! nehogy azonnal fogat moss miután ettél!! Amúgy szerintem azt kívánod meg, amire a szervezetednek szüksége van. Úgy látszik, a citromra van szükséged. (kivéve, ha függő vagy, de akkor lehet h magátül megszűnik)

Nekem is voltak ilyen "korszakaim": túrókrém, alma, olivabogyó, olajashal, ananászkonzerv... úr isten, volt amikor két ananászkonzervet megettem egy nap kb két hónapon keresztül :DD

2009. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
100%
a citrom c-vitamint tartalmaz mely égeti a zsirt. nem sok, egyél csak ha jol esik!!!
2009. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:

Részben vág csak ide, de azért elmondom:

egy ismerősöm az olympos citromléből egy nap alatt 2-3 dl-t ivott meg. És én is simán megiszok annyit, ha kedvem tarrtja. Kimondottan szeretem a citromlét. Meg a citromot is.

2009. dec. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
A citrusfélék közül egyedül a citrom lúgos hatású, ezért ha valakinek túl savas a szervezete, fogyasszon sok citromot! Használata belsőleg, kúraszerűen ajánlott. De a szép bőr érdekében a már kifacsart citrommal nyugodtan kenegethetjük a bőrünket, akár masszírozásképpen is. Arcra, testre, kézápolásra, pl.: mosogatás után.
2009. dec. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%
Könyörgöm, ne adjatok neki olyan tanácsot, hogy citromevés után mosson fogat! Nem moshat fogat (igazából még szénsavas üdítő után közvetlenül sem ajánlott!), mert felpuhítja a fogzománcot, amit utána a sikamikával egyszerűen levakar a fogáról. Én sürgősen csökkenteném a napi kettőt napi egyre, az még egészséges is lehet, ha a gyomrod bírja. Itt jön elő a "jóból is megárt a sok"-elv.
2009. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
48%

11:11-nek igaza van. Nem szabad egyből fogat mosni! Anyám is sok citromot evett gyerek korában és utána egyből fogat mosott...na most oda a fogzománca és járja a fogorvosokat, mert állandóan gondok vannak vele.

A citrom valóban lugosit (bár ezen én is meglepődtem mivel a gyümölcsök általában savasítanak) ugyanis 9.9-es a ph-ja

Laikusok csenjenek ph papírt a kémia szertárból és nézzék meg.

2009. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem semmi baj nincs azzal, h sok citromot eszel.

Bár egyet értek néhány előttem szólóval, h a fogzománcodnak nem túl előnyös.

De a szervezeted biztos igényli a sok C-vitamint(betegség, vagy esetleg fejlődés stb.) vmi miatt.

Ebből a szempontból nagyon is jó, h ennyi citromot eszel, főleg télen,mert jut vitamin a szervezetedbe.

A fogzománc kapcsán szerintem menj el, kérdezz meg egy fogorvost, h ő mit ajánlana ebben az esetben, h a fogad se károsodjon, és citromot is továbbra ehess!

2009. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
48%
ha valaki annyi citromot eszik,lehet hogy savhiánya van!
2009. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
35%

Ezt nem tudom szebben mondani

VIGYÁZZ MERT RÁBASZOL!!! GYOMORSAVAD ANNYI LESSZ HOGY..

12/F

2009. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!