Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Imádom a citromot, és megeszek...

Imádom a citromot, és megeszek napi 2db-ot. Ez nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 01:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
gyomorfekélyt kaphatsz tőle, úgyhogy nemárt néha egykis szünetet is beiktatni
2009. dec. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :) De nekem azt mondták hogy lúgosító hatása van a citromnak.
2009. dec. 1. 01:51
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Én néha megkívánom az ecetet, és bekapok 1 kanállal O_o

Sztem ez még egészségtelenebb:DDD, de a citromot is szeretem. Mondjuk nem árt kicsit csökkenteni talán.

(ez a válasz komoly!!) :)

2009. dec. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%
A fogzománcodnak nem túl jó. De ha citromevés után fogat mosol akkor rendben.
2009. dec. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A citrommennyiséghez nem tudok hozzászólni, de nem hiszem, hogy a gyümölcs ártalmas, ha valaki bírja, ha valakinek a szervezete nem kívánja, akkor úgyis jelzi. Szerintem erről inkább egy másik honlap dietetikus tanácsadóját kérdezd meg. A fogmosáshoz akartam hozzászólni: a legújabb - páréves - felfedezés szerint közvetlenül gyümölcsfogyasztás után, pláne citrom, nem szabad fogat mosni, mert az kicsit felmarja a fogzománcot, amit a fogmosással rögtön le is dörzsölsz. Tehát inkább várni kell úgy egy fél órát. Hogy ez igaz-e, azt nem tudom, de már újságokban is megjelent tanácsként.
2009. dec. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle.Ha a gyomrod bírja OK.A cirom tényleg lugosít,és egy db.-ban 93 mg C-vitamin van.
2009. dec. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%
A citrom nem lúgosít mivel a c-vitamin más néven aszkorbinsav, a nevében is benne van, hogy sav. Kizárt dolog, hogy lúgosítson. A gyümölcsökben gyümölcssavak vannak.
2009. dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolsó!

Ez bizony nem így van, a citrom lúgosít, akárhol rákeresel, mindenütt megtalálod ezt az információt.

Most ezt találtam hirtelen:

[link]

2009. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Savas ételek után meg nem kellene fogat mosni, mert lepereg a fogzománcod... Esetleg egy vizes öblítés, majd fél óra múltán lehet mosni a rágószervet.. :)
2009. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
2009. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!