Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mikor mit lehet enni a 90-napo...

Mikor mit lehet enni a 90-napos diétában?

Figyelt kérdés

Elöször is, nem akarom kipróbálni, de szeretnék többet tudni róla. (mint ahogy másféle diétákról is összehasonlitás végett, illetve analizálni öket)


Konkrétan azt szeretném tudni. hogy van-e valahol egy lista vagy táblázat, ahol fel van sorolva, hogy az egyes napokon (fehérje, szénhidrát, keményitö, gyümölcs) milyen élemiszereket lehet enni. Nem egy vagy két receptre gondolok, hanem olyasmire mint egy kalóriatáblázat vagy a Norbi-Update-kódok.


Köszi elöre is a válaszokat.


2009. júl. 13. 10:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Számos leírást találhatsz erről a diétáról a neten, ha rákeresel. A mindmegette.hu-n is van erről sok info.
2009. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Infókat találtam, de csak egész általánosan, azt nem, hogy milyen alapélemiszer melyik napra ajánlott - egy általános listát nem. (Egyébként itt is majd minden nap van olyan kérdés, hogy pl. a cukkini, karalábé, gyümölcsturmix stb. mikor ehetö)
2009. júl. 13. 10:32
 3/18 anonim ***** válasza:
bár ezek nem az ételek, de ha teljes körűen akarsz tájékozódni, akkor nem árt ezt sem megvizsgálnod: [link]
2009. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia.

Én csinálom ezt a diétát,hát körülbelül így étkezem.


Fehérjenap:

Reggeli - alma,banán

Ebéd - 2szelet csirkemell,roston,rengeteg salátával.

Uzsonna - 1 pohár kefir

Vacsora - 1 szelet csirkemell, sok salátával.


Keményítőnap:

Reggeli - narancs

Ebéd - Sólet,kenyérrel

Uzsonna - 1cső kukorica

Vacsora - sólet,salátával


Szénhidrátnap:

Reggeli - 3alma

Ebéd - 1tányér spagetti,bolognai szósszal

Uzsonna - 1-2 db csoki

Vacsora - 2-3 kisebb szelet kalács, 3 kocka étcsokoládé.


18 napom van még hátra, 16kilót fogytam. Jó diéta ;)

2009. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

11:07-es (az elsö): ezt az oldalt már olvastam, de azért köszi.


11:07-es (a második): ez az, ami nem sokat segit, mert el nem tudom képzelni, hogy valaki 5 naponként mindig ugyanazt eszi...

Mi a különbség a szénhidrát- és keményitönap között? Mivel hogy a keményitö az egy fajta szénhidrát.

Mit csinál az, aki nem szereti az édeset?

2009. júl. 13. 13:26
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem esszük ugyanazt ötnaponként. Hisz,gondolj már bele. Egyik fehérjenapon eszünk csirkemellet,a másikon miért ne lehetne halat? Aztán a következőn tojást, azután sajtot.. Változatosan is lehet étkezni a diétán folyamán. Keményítőnapon szoktam enni, sóletet,chilis babot,kukoricát. A kérdésedre válaszolva,tudom/tudjuk,hogy a keményítő;szénhidrát. De szerintem azért a főtt répa,még sem ugyanaz mint a lángos. És aki nem szereti az édeset? Miért kéne édeset ennie? Ehet sósat is. Pl,sokszor eszem tésztát délben szénhidrátnapon, aztán vacsorára pogácsát. Nem értem :D
2009. júl. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

15:37-es: éppen ez az, ami érdekelne, hogy milyen élemiszereket lehet egy-egy napon enni.

Ahogy Te is irod, csirkemell helyett eszel halat, de ez még mindig csak két dolog, azonkivül valamit kellene még hozzá enni - csak húsféle magában nem valami finom.

A fött répa és a lángos nem ugyanaz, de miért "keményitöbb" az egyik, mint a másik?

Valahogy nem látom át, hogy mi hová tartozik és miért.

Szóval nekem valami felsorolás kellene az élemiszer-kategóriákról.

Egyébként köszönöm a válaszodat.

2009. júl. 13. 16:01
 8/18 anonim ***** válasza:

Azt mondtad kedves kérdező, hogy nem akarod csinálni ezt a diétát. Akkor minek kell akár elképzelni is, hogy 5 naponta ugyanazt eszed? Egyébként meg nem kell ugyanazt enni. Lehet változatosan csinálni ezt a diétát. Másrészt ha nem szereted az édességet, biztos arra is van valami alternatíva. Ha nincs...hát nincs. Akkor egy ritkaság vagy, mert szerintem 100 emberből talán kettő ha van, aki nem szereti.

Szóval úgy gondolom, éhezés nélkül végig lehet csinálni ezt a diétát, és azon felül hogy lefogy tőle az ember, normalizálja az emésztést, ezáltal egészségesebbé tesz. Másodszor, nagyon kedvező hatással van a vérnyomásra is, én ez utóbbi miatt csináltam anno.

Meg is fogom csinálni ismét. F28 (az első is én voltam)

2009. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, azt irtam, hogy nem akarom csinálni, de van egy ismerös, aki szeretne lefogyni és neki keresem össze, hogy melyik módszer hogy müködik.

Arra még mindig nem ´kaptam választ, ami a kérdésem lényege - melyik élemiszer milyen karegóriána tartozik.

Az édességeket tényleg nem szeretem és nem is tesz jót, pl. ha a családomnak sütök valami sütit és véletlenül lenyaloma kezemröl a tölteléke, akkor orákig hányingeem van és fáj a gyomrom. Van elönye, de szért nem olyan nagy szerencse...

Ami már több kommentárban zavart, az az, hogy sokan ugyan lefogytak ezzel, de visszaszedték - mivel újra akarják kezdeni.

2009. júl. 13. 18:01
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem a kalória számít -pontosabban nem az a lényeg- ha egyszer használ. Ha valaki végigcsinálja a kúrát meglesz az eredménye. És ahogy már mondtam, kedvező élettani hatásai is vannak, egészséges. Viszont hiába bármilyen fogyókúra, ha annak végeztével az ember visszazökken a "régi" kerékvágásba, és mértéktelenül össze-vissza eszik mindent, mellette meg nem mozog. Nincs az a diéta, ami után nem hízik vissza az ember, ha nem figyel oda magára. Életmód váltás szükséges, nem elég csak addig betartani a szabályokat, amíg a diéta tart. f28 vagyok ismét.
2009. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!