Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet elviselni ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet elviselni ezt a sok megaláztatást? És mi lesz a vége, milyen megoldás?

Figyelt kérdés

A férjem, aki fél éve tartó munkahelyi viszony miatt beadta a válókeresetet, tombol mert nem tud kitenni a saját-házasság előtt vásárolt-lakásából a két kicsi gyerek miatt.

Napi szinten vannak a cirkuszok, megalázások. Persze az jó amikor éppen a nőnél alszik, mert akkor nyugalmunk van. Én itthon vagyok az egy éves gyerekünkkel és van egy 5 éves is, aki már ki van készülve teljesen.

Lelkileg már nagyon nehezen viselem ezt az egészet. Sehová nem tudok menni mindig keresztbe tesz, ha nekem lenne egy kis kikapcsolódásra programom, még az én nevemen lévő (1 M hitel van a nevemen)autót is elviszi és nem adja oda, pedig a gyerekeit vinném.

A háttérből a nője irányítja, már a lakásból a dolgainkat is elhurcolta.

Sajnos nem látom az alagút végét....


2010. jún. 10. 23:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kérdező nincs igazad. Akármennyire tudta, hogy neked nincs lakásod, attól még neked nem lett. Az az övé, nem a tiéd, egy fillért sem adtál bele, akkor mégis mit képzelsz, addig laksz benne ameddig akarsz? Csak ideiglenesen lehetsz ott, de csakis azért, mert gyerekeid vannak. Csodálkozz, hogy bérleti díjat nem kell fizetni a GYED-edből, amiért ott lakhatsz. Nem a te tulajdonod, nincs hozzá közöd. Ha az apának ítélik a gyerekeket, akkor te reppensz a házból.

Tudom, hogy rossz érzés és igazságtalannak érzed, de az lenne az igazságtalan, ha kapnál bármit is abból, ami nem a tiéd.

2010. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja és miért neki kellene fizetnie az albérletedet? Mit képzelsz mi ő, pénzeszsák? Nehogymár ő tartson el. Tartsd el magad. Van egy egészséges határa a sértődöttségnek, ez már túlmegy rajta. Eddig sajnáltalak mint szegény megcsalt nőt, de mostmár nem sajnállak.
2010. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Meg kell gondolni, hogy kötünk-e házasságot, vagy inkább nem, vállalunk- e gyermeket, vagy nem."

ha ezt ennyire tudod, minek kötöttél vele házasságot, és miért vállaltál be ilyen instabil helyzetre gyereket



"Engem a férjem évekig üldözött a szerelmével, akkor jó voltam neki? Lakás nélkül?" üldözött szerelmével- ezeket a pasikat tipikusan azok a csajok veszik komolyan akik aztán jól megszívják

2010. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

14.35-ös

1: jó állásom van, már 7 éve egy helyen dolgozom, de nem annyira, hogy csak úgy pikk-pakk előhúzzak 10M-t egy lakásra.

2: nekem-ha figyelmesen elolvastad volna-nem kell a lakása,hiszen nem az enyém volt, miért akarnám elvenni tőle, amit a szülei vettek?

3: eléggé fel vagyok készülve a gyerekvállalásra és hidd el, hogy a férjem legalább annyira akarta a gyerekeket mint én

3.a gond itt az, hogy semmilyen kompromisszumra nem hajlandó, pl. legalább kifizetné egy albérlethez szükséges kauciót, vagy valami hasonló, én már abba is belemennék, az más kérdés, hogy akkor meg én lennék a rossz anya, mert kirángatom a gyerekeimet az otthonukból

3: a kocsi most is a nője háza előtt áll, míg mi a gyerekekkel buszozunk, hévezünk, cipekedünk (most jöttünk a strandról)és már ne is haragudj, de folyamatosan fizettem a az autó részleteit, költök rá, amit a férjem már amortizál lefelé, ugyanis össze törte, én miért ne járhatnék az autóval? Kb egyszer egy héten jó ha odaadja nekünk.

Tehát nem ingyenélő vagyok, a gyerekek költségeit csakis én állom, én godoskodom róluk (mondjuk kutya kötelességem)

nem csak úgy beleszülettek a nagyvilágba!

Nem tudom, de ha jól emlékszem nem azt kérdeztem itt, hogy, hogyan lehetne elvenni a lakását!

2010. jún. 12. 19:07
 25/33 A kérdező kommentje:

Ja! És amióta házasok vagyunk soha nekem még pénzt nem adott, teljesen külön kasszán voltunk, úgyhogy azért kikérem magamnak az itt elhangzottakat, mert nem tartott engem el soha, nem készülök elvenni tőle semmit, ellenben ő simán elhordja itthonról a közös dolgainkat!

és nem tudom de itt valaki mondta a szüleimet

Nos, azért tartok itt ahol, mert ők soha nem támogattak, régen elváltak és a mostani házastársaik nem fogadnának be minket a két gyerekkel, apám meg mindent kitalál, csak ne kelljen segítenie.

Pont ez a gond, hogy tök egyedül vagyok két kisgyerekkel

És hát a férjem elég messze van a pénzeszsáktól, hazajön és a mi kajánkat eszi meg!!!!

2010. jún. 12. 19:19
 26/33 A kérdező kommentje:

ja és még valami

Voltam az önkormányzatnál meg a gyámügynél, de ott simán elzavartak, hogy van hol laknom, ott a férjem lakása......

2010. jún. 12. 19:22
 27/33 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen azért ez az őrület, mert az ügyvéd javasolta, hogy ne hagyjam el a lakást mert én már ezelőtt két hónappal meg akartam tenni.Szóval az ügyvéd azt mondtaa, hoy mivel még házaso vagyunk és elköltözöm, elvehetik a gyerekeimet tőlem, mert kimozdítom az otthonukból őket.

És még házasok vagyunk, csak pár napja adta be, mert kénytelen volt, nem akart ő elválni, csak a szavaival élve, szórakozni kicsit.

És amikor elkezdtem anno lakást nézni, hatalmas cirkuszt csinált és fenyegetőzött, hogy elveszi a nagyobbikat és hogy gondolom, h elviszem a gyerekét.

Na ezért kérdeztem én, hogy mi a vége ennek az egésznek, volt-e már valaki hasonló kálváriában.

Én szeretem a férjemet,ő viszont szerintem két nőt szeret és azt se tudja mit csináljon, csak sodródik az árral....

Tanácstalan vagyok, én nem akarom az ő otthonát elvenni.

még az első tárgyalás is mire meglesz, legalább ősz!

Még ki sem tűzték! Tehát még a felesége vagyok, tudtmmal és nem én kezdtem viszonyt és nem én akartam válni!

Bocsánat, hogy így csapongok, de annyira bonyolult ez az egész és itt engem a többség mint valami betolakodó, rosszhiszemű ingyenélőnek néz, holott ez nem igaz.

Én is ide kerestem, ide költöttem a fizetésemet, neveltem a gyerekeinket stb..

2010. jún. 12. 20:20
 28/33 A kérdező kommentje:

Persze hülye voltam, hogy nem nyitottam egy bankszámlát és tettem félre minden hónapban mondjuk 20 000-et,de kérdem én, ki az aki ha boldog házasságban él, gondol ilyenekre, amikor együtt tervezik a jövőt? Készültünk az autóvásárlás után nagyobb lakásba költözni,,,

Mondjuk ha most lenne félretett pénzem, az meg közösnek számítana, vagy ha vettem volna magamnak egy lakást, akkor meg az is közös szerzeménynek számítana és akkor meg még osztoznom is kellene rajta.

2010. jún. 12. 20:34
 29/33 anonim ***** válasza:

Kérdező elhiszem hogy csalódtál a férjedben és megijedtél hogy most miből fogsz élni de le kell higgadnod mert a kommentekből az jön le hogy teljesen szét zuhantál.

Saját magaddal kerülsz ellentmondásba az elején az írod megítélték a lakhatási jogot aztán kiderül hogy még nem váltatok el.

Vegyél egy mély levegőt és gondold át a dolgot szereted még akarsz egyáltalán válni, ha igen tudatosítsd magadban hogy egyedül leszel de sokk nő van ilyen helyzetben és ha van egy stabil állásod nagyon jó helyzetből indulsz, szóval ezt is túl lehet élni.

Az meg hogy nem takarékoskodtál butas'g volt amit a jövőben nem fogsz még egyszer elkövetni.

2010. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Nem vagyok én szétzuhanva, csak feltettem egy kérdést,és azt kell látnom, hogy mindenki azt gondolja, hogy el akarom venni a lakását, holott én ilyet meg sem említettem, csa annyit, h amíg nincs hová mennünk, nem tehet ki, azt meg sehol sem mondtam, h már elváltunk. és ezek után természetesen nem akarom már ezt a házasságot, (és a lakását sem....)

és persze az is igaz, hogy a férjem sem tudja mit akar, hol ezt mondja, hol meg gondol egyet és szemétkedik.

Ha spóroltam volna, azt meg kellene vele osztani majd.

2010. jún. 12. 22:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!