Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet elviselni ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet elviselni ezt a sok megaláztatást? És mi lesz a vége, milyen megoldás?

Figyelt kérdés

A férjem, aki fél éve tartó munkahelyi viszony miatt beadta a válókeresetet, tombol mert nem tud kitenni a saját-házasság előtt vásárolt-lakásából a két kicsi gyerek miatt.

Napi szinten vannak a cirkuszok, megalázások. Persze az jó amikor éppen a nőnél alszik, mert akkor nyugalmunk van. Én itthon vagyok az egy éves gyerekünkkel és van egy 5 éves is, aki már ki van készülve teljesen.

Lelkileg már nagyon nehezen viselem ezt az egészet. Sehová nem tudok menni mindig keresztbe tesz, ha nekem lenne egy kis kikapcsolódásra programom, még az én nevemen lévő (1 M hitel van a nevemen)autót is elviszi és nem adja oda, pedig a gyerekeit vinném.

A háttérből a nője irányítja, már a lakásból a dolgainkat is elhurcolta.

Sajnos nem látom az alagút végét....


2010. jún. 10. 23:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
59%
kié a lakás az övé vagy a tiéd? mert ha az övé akkor bármennyire ízléstelen is de kitehet, végülis ő fizette, semmi dolgod vele...ha a tiéd akkor meg menj a bíróságra és kérj távoltartásit..
2010. jún. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálak tényleg nehéz helyzet, próbáljatok meg értelmesen beszélni, ha van helye a barátnőnél menyen oda amig a kicsivel otthon vagy ha már el tudsz menni dolgozni kiköltözől, mert ha már korábban is ővé volt a lakás sajna saját tulajdona és akkár a bírosági uton is megszerezheti, de nyugotan beszéljétek át.
2010. jún. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
80%
Az 5 éves gyermekednek nem kéne tönkremennie teljesen idegieg.. és persze neked sem. A váláskor az anyagiakat is elrendezi a bíróság úgytudom. Ha van legalább 2 szoba költözz be az egyikbe a gyerekekkel addig, és az csak a tietek legyen. Nyílván a férjed sem szeretné, hogy a gyermekei és azok anyja utcára kerüljön. Persze a legjobb az lenne, ha azonnal elköltöznétek, de nyílván ez nem kevés plusz költség havonta. De ha a lakás az ő tulajdona, érthető, hogy ragaszkodik hozzá. Remélhetőleg a gyerekek is ilyen fontosak neki. Kitartást!
2010. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
67%

ha nincs hová menned, akkor sajnos nagyon nehéz helyzetben vagy. :(

a lakás az övé, ezzel óriási helyzeti előnye van, mert a gyerekeket is meg fogja kapni válás esetén, és ők laknak majd a lakásban.

persze, ha van/lesz hol élned, pl. szülőknél, akkor esélye nem lesz, ilyen kicsi gyerekeket mindig az anyának ítélik, csak akkor nem, ha lakás hiányában nem tudná őket hova vinni/eltartani albérletben.

2010. jún. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
www.nane.hu lehet tudnak segíteni
2010. jún. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
54%

Ha a lakás már a házasság elött a férjeé volt, akkor ö a tulajdonos, DE!!! a házasságotok alatt fizetett törlesztések fele a te részed, még akkor is, ha netán CSAK a férjed dolgozott volna és neked semmi jövedelmed nincs - ugyanis a házasság vagyonközösség, tehát MINDEN kiadás és bevetel közös. A TE neveden lévö autó és köcsön is, tehát a félét a férjednek kell törlesztenie.


AMit valaki irt, hogy mivel a lakás a ferjedé, ö kapja a gyereket, az teljesen hülyeség, a gyereket majdnem mindig az anya kapja, kivéve, ha kábitószeres, vagy prostituált.


A bíróságok kérd a vagyonmegosztást, mert az nem úgy van, hogy minden az övé.


Te meg azért el tudnál menni a lakásból, ha ennyire rossz a helyzet, egy gyerekkel még tudsz albérletet találni.


Menj el a biróságon panasznapra, ott meg tudják mondani, hogy mi is az, amire sámithatsz anyagilag, mert a házasság alatt a lakásra költött öszeg fele jár neked, illetve az egyéb törlesztések fele értéke is - meg a meglévö adószágok fele is.

2010. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nyírd ki, és akkor a gyerekek öröklik a lakást, te meg a vagyonkezelőjük leszel. Undorítóak az ilyen emberek, függetlenül attól, hogy kié a lakás. B.asszus odamegy szerencsétlen nő, megszüli a gyerekeket, dolgozni ugye a gyerekek miatt nem tud, teljesen kiszolgáltatott helyzetbe kerül, és akkor őkegyelme elmegy nőzni, a feleség meg csak addig volt jó, amíg megszülte a gyerekeket. Hányinger az ilyen ember. Az a baj, hogy a mai világban, akinek pénze/lakása van, bármit megtehet, akármilyen sz.ar ember is. Kérdező, te írjál még a helyzetedről, vannak-e szüleid, rokonod, ahová menni tudsz tartósan, milyen jövedelmed van, úgy könnyebb tanácsot adni. Nane szervezetet, amit előttem javasolt valaki, keresd fel. Meg érdeklődj sok helyen, hogy tisztába kerülj a helyzeteddel. Pl. gyámhatósághoz, gyermekvédelemhez mindenképp menj el, meg az önkormányzathoz is - hogy jogosult vagy-e valami támogatásra, segélyre. Ügyvédre nem tudom, hogy van-e pénzed, de ha nincs, akkor a legtöbb városban van ingyenes jogszolgálat az önkormányzaton, meg a jogiforum.hu-t tudom még ajánlani, ott elég normális ügyvédek válaszolgatnak a kérdésekre ingyen. Ha csak kevés pénzed van ügyvédre, akkor az ugyvedbroker.hu oldalt ajánlanám, ott beírod a problémádat, és kapsz árajánlatokat különböző ügyvédektől, amiket össze tudsz hasonlítani, hogy melyik a kedvezőbb (amit esetleg még ki is tudsz fizetni). Amúgy aki azt írta, hogy neki ítélik a gyerekeket, annak sajnos lehet, hogy igaza van - már ha te nem tudsz nekik lakhatást biztosítani. Albérlet is elfogadható lakhatási lehetőségnek számít egyébként. Önkormányzatnál érdeklődd meg, hogy van-e esélyed önkormányzati bérlakást kapni. Bár - és ez csak magánvélemény - nem hiszem, hogy ennek a fa.szinak kellenének a gyerekek, meg szerintem a nőjének sem kell 2 idegen kisgyerek. Ha nagyon gáz a helyzeted, mehetsz anyaotthonba is. Ha a férjed bántalmazott téged vagy a gyerekeket, akkor nem fogják neki ítélni őket. Ha ilyen dolog megesik, mindenképp menj el az ügyeletre látleletet készíteni közvetlenül az eset után mind magadról, mind a gyerekekről, hogy a bíróságon bizonyítani tudd. Ezen kívül gyűjtsd a papírokat, bankszámlakivonatokat, ha van valami kis simlije, feketemunka, csalás, apró törvénytelenség, az mind felhasználható ellene a bíróságon, illetve zsarolni is tudod vele (igen, tudom, nem szép dolog a zsarolás, ne oktasson ki senki, de egy kisgyerekes anyát kicsinálni még csúnyább). Készíts egy tervet, hogy egyedül hogy tudnál megélni. Egyik oldalon add össze, mennyi jövedelmed lenne egyedül: gyerektartás, családi pótlék, gyes, támogatások. Amíg kicsik a gyerekek, és nem tudsz dolgozni, lehet, hogy lakhatási támogatást vagy asszonytartást is megítélnek neked. Másik oldalon meg a kiadások: lakbér, rezsi, ennivaló. Szerintem ilyen nehéz helyzetben sokat segít, ha tisztán látsz mindent.
2010. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
08.02 vagyok, ha van otthon számítógéped, interneted, megpróbálhatsz valami távmunkát is vállalni, a tavmunkaportal-on le van írva, hogy milyen lehetőségek vannak (egyre több ilyen munka van). 1 másik ötlet, ha nem találnál egyből normális munkát a költözés/válás után: vállalj gyerekfelügyeletet. A házunkban egy hasonló helyzetben lévő nő ezt csinálta. Mert a saját gyerekedre úgyis vigyáznod kell, 1-2 plusz gyerek nem olyan gáz, és legalább a gyerekek is elszórakoztatják egymást. Biztos, hogy van olyan nő, aki dolgozik és örül, ha valaki vigyáz a gyerekére egy kis pénzért. Az, hogy 2 saját gyereked van, szerintem elég referencia mindenkinek. Interneten, hirdetőtáblákon, újságokban hirdetheted magad, de templomokba is ki lehet tenni hirdetéseket. Ja, most jutott eszembe egy jó: az eltartási szerződés. Ismerek egy lányt, aki ezt csinálta. Keresel 1 egyedülálló öreget (lehetőleg minél öregebbet), akinek vállalod a gondozását, cserébe ott lakhatsz és tied lesz a lakás a halála után. Papoknál, plébániákon, szeretetszolgálatoknál érdeklődhetsz. Van olyan öreg is, aki újságban hirdeti magát, meg hallottam 1 ügyvédről, aki ilyenek közvetítésével foglalkozik (bár pontosabb infom nincs róla). Arra azért vigyázz, hogy normális öreget válassz, olyat aki nem ugráltat és nem csinál ki. Ha jól beszélsz valami nyelvet, elkezdhetsz otthon nyelveket tanítani - én ezt csináltam, amikor munkanélküli voltam. Vagy takarítást vállalni, az se szégyen, és manapság sokan keresnek takarítónőt.
2010. jún. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Nem tombolnia kéne a férjednek, hanem valamilyen megoldást találni, hogy ő is visszakaphassa a lakását, és persze legfontosabb, hogy a két gyerekkel ti is jól járjatok. Ezt kéne megbeszélni, hogy mi a terve, ő hogyan látja a dolgot, hogyan képzeli, hogy mi legyen a két gyermekével. Nem puffognia kéne.
2010. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy anyukámhoz nem tudnánk menni, mert nagyon pici lakásban él és nem tehetős, apám meg csak az ügyvédemet fizeti, nehogy segíteni kelljen neki valamit is, tehát a házába nekünk nincs helyünk.

Én szeptembertől mennék vissza dolgozni, ha a babát beveszik a bölcsibe, mert egy percet sem voltam munka nélkül a házasságunk alatt.

A lakást a férjem a szüleitől kapta, és most nagyon utálnak ezért amiért itt vagyok.....

Azzal fenyegetőznek, hogy elperelik a nagyobbikat és akkor innen kitesznek!

Jogilag már papírra van fektetve, hogy itt lakhatási jogom van a gyerekeink miatt, tehát ha kitesz, vagy megpróbálná eladni a lakást, azzal bűncselekményt követ el.

A férjem köteles lenne a lakhatásunkról gondoskodni, egy ugyanilyen minőségű lakásról. Tehát ezért a sok szemétkedés.

Nőhöz meg nem mehet mert még férjnél van a ribanc, most költözött el a férje mert megtudta a kapcsolatukat.

Csak szemétkedni jár haza...

Tehát mehetnék egy albérletbe (amire nincs pénzem), vagy vegyek fel 10M-ót egy lakásra (ha kapok!)és adósítsam el magunkat a férjem viszonya miatt!

Egyébként tartásdíjra pereltem, mert annak a nőnek még ennie sincs mit, szinte kitartatja magát a férjemmel, aki elhordja a dolgainkat, meg a pénzt, és ezzel saját magát is jócskán eladósította már... alig van pénze, pedig jól fizető, komoly állása van.

2010. jún. 11. 10:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!