Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Köteles vagyok elengedni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok elengedni a gyerekeimet a nőjéhez?

Figyelt kérdés
A férjem megcsalt,majd elhagyott. Már együtt is él a nőjével. 2 gyermekünk van, egy ovis és egy 4 hónapos baba. Válni szeretnék. Közös vagyonunk nincs. Mennyi gyerektartást ítélhet meg a bíróság? A férjemnek nincs bejelentett munkája. Kérhetem a bíróságon,hogy csak nálunk találkozhasson a gyerekekkel? Nem akarom,hogy annak a nőnek a közelébe kerüljenek a gyermekeim.
2010. ápr. 23. 16:08
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
71%
Divat, hogy senki sem láthatja a gyereket. Nemrég a téma az anyóstól tiltotta a gyerekét.
2010. ápr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%

A gyerektartás a fizetésének 20 %-a gyermekenként, de ha nincs bejelentett munkája, nem tudják miből levonni. Akkor csak az állam általi megelőlegezést kérheted a bíróságon.

A kisbaba esetében még kérheted, hogy csak nálad találkozzon vele, mert 3 éves koráig nem viheti el. Viszont a nagyobb gyermeketeket elviheti, hacsak nincs olyan tényező, ami ezt korlátozná (úgy értem, olyan körülmények).

Ha a nővel él, persze, hogy elviheti magához a nagyobb gyermeket, hiszen a láthatás idejét akár ott is eltölthetik.

Ha nincs más indokod, amiből az derülne ki, hogy a nő ártalmas lenne a gyermekeid szempontjából, akkor nincs az a bíróság, amelyik megtiltaná, hogy a közös otthonukba vigye a gyereket.

2010. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
80%

"Mennyi gyerektartást ítélhet meg a bíróság?"

Max a férjed hivatalos bér jellegű jövedelmének 50%-át, gyerekenként általában 20%-ot.


"Kérhetem a bíróságon,hogy csak nálunk találkozhasson a gyerekekkel?"

A kicsinél, 3éves koráig kérheted, hogy éjszakára vigye haza. Ha nem tudsz valami súlyosat felhozni a férjed ellen, akkor szerintem a "nagy" esetében megítélik a kéthetente hétvégét.


"Nem akarom,hogy annak a nőnek a közelébe kerüljenek a gyermekeim."

Ne a haragj beszéljen belőled! Az exed, ha nem emiatt a nő miatt, akkor lehet más miatt hagyott volna el.

A férjed Tőled válik el, NEM a gyerekeitől. Ne akard korlátozd, hisz attól, hogy Ti már nem éltek együtt az exed még a gyerekek apja marad!

Jobban tennéd, ha arra törekednél, hogy a nővel is jó kapcsolata legyen majd a gyerekeidnek, mert ha az apuka új kapcsolata tartós lesz, előbb vagy utóbb annak a nőnek is szerepe lesz a gyermekeid életében.


Mégegyszer: Ne a bosszú vezéreljen!


Kitartást! Légy erős!

2010. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%
Ja! Második vagyok, még szerettem volna azt is írni, hogy amúgy sem a nőjéhez viszi, hanem magához, hogy együtt lehessen vele. Miután együtt él valakivel, óhatatlan, hogy megismerkedjen az új párjával. De lehet, hogy nem is lesz ez rossz a gyereknek, elképzelhető, hogy rendes a nő, és a gyerek jól ki fog jönni vele.
2010. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság a gyerektartást úgy állapítja meg,hogy a férj mennyit keres havonta.

1 gyermek esetében a férj fizetésének 20%- a vagy ha nincs bejelentett munkaviszonya akkor a mindenkori minimálbér 20%- a a gyerektartás összege.Általában 2 gyermeknél 25-30%-ot szoktak megítélni.Maximum 50%-ot vonhatnak le..

Mivel a gyermekeid még nagyon kicsik,kérheted,hogy az édesapjuk ne vigye el több napra őket.De azt te sem várhatod el,hogy a volt exed mindig amikor a gyermekeit látni szeretné,csak a te lakásodban teheti meg..Ha több napra még nem is viheti,de neki is joga lesz elvinni őket egy parkba vagy akárhová ahol jól érzik magukat.

Abba meg nem köthetsz bele,hogy "nem akarod,hogy a nője lássa a gyerekeidet" Az apa viszi el,és gondoskodik róluk amíg együtt vannak.Azt,hogy éppen velük van a barátnője...hát istenem..ez van.Evvel az erővel a exed is kötekedhet később,hogy neked sem lehet senkid,mert nem akarja,hogy idegen férfi nevelje a gyermekeit..

Szerintem nem éri meg,hogy idáig fajuljon a dolog..

2010. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyáltalán nem lehet rendes az olyan nő (21 éves a nő,a férjem 40..),aki 3 éve az élettársával él és közben félre... egy többgyerekes nős pasival..

Szerintem hamar vége lesz a kapcsolatuknak.. Ezért sem örülnék,ha megzavarnák a gyerekeimet.

2010. ápr. 23. 16:25
 7/45 A kérdező kommentje:

Kedves 16.24-kor válaszoló!


A férjemnek nem lenne joga kötekedni,ha összejönnék valakivel,mert én egyszer sem csaltam meg őt és ha most találnék partnert az már nem számít megcsalásnak.

Azzal nincs gondom,ha elviszi őket,csak úgy gondolom,hogy egy olyan erkölcstelen nőtől semmi jót nem kaphatnak..

2010. ápr. 23. 16:28
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

A férjed x éve él veled, mégis félre...

Lehet a nő sem volt boldog ezért ment félre.

Persze ez nem mentség.


Megértelek, hogy óvni szeretnéd a gyerekeidet, de azon kívül, amit fent írtam, nem nagyon tudsz tenni.(3. vagyok)


Egyébként az ilyen helyzet, mármint, hogy az "új" társsal mikor találkoznak a gyerekek, apuka felelőssége.

És azt ne felejtsd el, hogy ha eddig megbíztál az apai képességeiben, akkor a jövőben is bízz meg ebben.

Téged lehet, hogy elhagy, de a gyerekeit ugyanúgy szereti, óvja, mint amikor még együtt voltatok!

2010. ápr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
46%
ide vezet amikor meg sem ismered a másikat és lepetézel neki...szegény gyerek issza meg a levét
2010. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

"A férjemnek nem lenne joga kötekedni,ha összejönnék valakivel,mert én egyszer sem csaltam meg őt és ha most találnék partnert az már nem számít megcsalásnak."


Nem a megcsalás miatt kötekedhetne!

Ha Te nem nézed jó szemmel az új kapcsolatát, mondván a gyerekeitek ne találkozzanak az ő új párjával, akkor ő is mondhatja ugyanezt.



"Azzal nincs gondom,ha elviszi őket,csak úgy gondolom,hogy egy olyan erkölcstelen nőtől semmi jót nem kaphatnak.."

Ennyi erővel az apjuktól mit kaphatnak?

Ő is erkölcstelen, mert megcsalt. Nem?


Ne vakulj el a dühtől (amit persze megértek), mert csak magadnak és a gyerekeidnek nehezíted meg a helyzetet.

2010. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!