Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A közös tulajdonú házból a férjem elköltözött, zárat cserélhetek-e válóper előtt?
Mivel nem történt meg a válás teljesen jogosan megy be, használja a közös tulajdont akkor és amikor akarja..a szóbeli megállapodás, és a tény hogy elköltözött, legfeljebb könnyedségnek szolgál..de a ház sorsa még itt nem dőlt el..
ha zárat cserélsz ellened is fordíthatja a válóper során..
Nem cserélheted ki, legfeljebb, ha vele megbeszéled!
Szia.
A törvény szerint,amennyiben a házasságban 5 évet eltöltöttek,a ház pedig szerződésben nem lett különvagyonként feltüntetve,akkor a ház közös vagyonnak számít,akkor addig a pillantig,míg a válást,és a vagyonmegosztást meg nem állapítják,mindkét félnek szabad bejárása van az adott ingatlanba.Az tény viszont,hogy az elköltözött félnek ILLENE,de nem KÖTELEZŐ szólni arról,ha felkeresi a volt otthonát.Ez abban az esetben persze máshogy néz ki,ha a lakásban maradó felet igazoltan megfélemlítette,vagy bántalmazta a másik,akkor lehet kérni a bíróságon a távolságtartó végzést,amikor is abban is korlátozzák a felet,hogy a közös házuk küszöbét mikor és hogyan lépheti át.Én így tudom.
Kedves első válaszoló:! Amennyiben nem történt meg a válás megindítása, úgy neki is szabad bejárása van a közös ingatlanba, ha csak nincs ellene valamilyen távol tartási végzés. Viszont hogy csak azért cserélted le a zárat, hogy ne járkáljon a lakásban, amíg te nem vagy otthon, ez most pontosan úgy hangzik, mind ha kizárólag a te tulajdonod lenne az az ingatlan de mivel az közös, ahogyan említetted így viszont egyeztetned kellett volna vele is, ez ugyanis önkényes kisajátításnak minősül na mindegy viszont én a helyében rendőrt hívtam volna rád, vagy pedig lakatossal nyittattam volna ki az ajtót ennyi.
Kérdező:! Ami viszont a te kérdésedet illeti, szerintem előtte ezt beszéld meg vele, különben a végén még te fogsz ráfizetni, de alaposan!. Az utolsó előttinek is azt tudom csak mondani, hogy előtte egyeztetniük kellett volna a volt férjjel, mert mind már az előbbiekben említettem ez tulajdon önkényes kisajátításának minősül, amiért hát bizony igen súlyos büntetést lehet kapni a jog szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!