Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért megy szét olyan sok pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megy szét olyan sok pár mostanában akkor, amikor vagy babát várnak, vagy már ott van a pár hónapos kisgyerek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ilyen történetet olvastam itt,de a babás és a terhesség oldalon is.Elkeserítő,sőt néha elborzasztó némelyik sztori.Szerintetek mi lehet az oka?Kíváncsi lennék mind a két oldal,vagyis mind két nem véleményére.
2010. ápr. 9. 15:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem egy gyerek miatt nem megy szét olyan kapcsolat ami biztos lábakon áll.Ott már előtte is voltka problémák,max a szőnyeg alá söpörve,de egyik percről a másikra nem változik meg gyökeresen egy ember. Vagy még amit észrevettem,hogy sokszor fiatal (néhány hónapos,1-2éves) babák anyukái irnak ide,hogy tönkrement a kapcsolatuk.Ezekben az esetekben szerintem egyértelműen felelőtlenül vállaltak gyereket,valamelyikőjük nem állt még készen rá,vagy kevés ideje voltak együtt,esetleg nem is ismerték igazán egymást..
2010. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%
15:42 téged is meg tudlak érteni, de ez azért csúnya volt. Akkor adnék neked 100%-ban igazat, ha direkt nem szedte volna a tablettát és direkt esett volna teherbe, magyarán mondva felcsináltatta volna magát, de itt a véletlenről van szó és az abortusz azért nem olyan könnyű dolog egy nőnek. Tényleg lehet, hogy a ti esetetekben logikusabb lett volna, valószínű ha ez velem előfordult volna én a párom döntését figyelembe vettem volna, az én gyerekem családba szülessen, tehát ha már egyikünk nem akarja, ott baj van, csak erre nem minden nő képes érthető okokból. Számolj azért azzal, hogy a gyerek ettől függetlenül a tiéd és te vagy az apja, csak nem velük élsz. Később meg fogja kérdezni hol van apu és szüksége lesz apai gondoskodásra. Ezt azért ne tagadd meg tőle, és gondold át még egyszer. Ettől függetlenül teljesen meg tudlak érteni. Első válaszoló 21/N
2010. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy gondolom, hogy sokan úgy vállalnak gyereket, hogy nem tudják mire vállalkoznak, illetve becsúszik és "majd lesz valahogy". De egy gyerek irtó nagy lemondással jár és sok stresszel. A terhesség alatti szétmenetel egyrészt lehet attól, hogy a hormonok dolgoznak az anyukába és bizony ilyenkor a nők sok mindent túlaggódnak, másrészről az is lehet, hogy a férfi ilyenkor "kapcsol", hogy még nincs felkészülve egy gyerekre. Ha nem erős a kapcsolat, akkor ennek szakítás lehet a vége. A kisgyerek melletti szakításnak mint írtam a sok lemondás, stressz, nem törődünk egymással szitu lehet az oka, amiben valóban a nő a sárosabb, de sajnos sok férfi egyáltalán nem segít ilyenkor a nőnek, nem egy olyat hallottam, hogy a gyerkőc sokszor (8-10x) kelt éjszaka huzamosabb időn át, apuka egyszer sem segített be anyukának, maximum ráordított, hogy hallgattassa el a gyereket. De nyilván van olyan is, amikor a nő csak a gyerekkel él, a férjet észre sem veszi, se szex, se törődés semmi. Tehát mindig kettőn áll a vásár. 35/N és 22 hónapos a kislányom, de mi boldogok vagyunk a férjemmel (igaz, azért vannak vitáink, de hát mindenhol vannak).
2010. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Első válaszoló,hát tényleg nagyon fiatal vagy,és nagyon feketén-fehéren látod még a világot.Gondolom az árnyalatok még csak ezután érkeznek meg az életedbe:).És Ti anyukák mit gondoltok?Tényleg elhanyagoltátok magatokat és a férjeteket?

Na és mi van olyan esetben,ha anyuka nem hanyagolta el magát,sőt tisztában volt a gyerek születése utáni buktatókkal,és nagyon is odafigyelt a párjára,és mégis...Vagy ilyen eset teljesen elképzelhetetlen?

2010. ápr. 9. 15:58
 15/30 anonim ***** válasza:
21%
nekem az a véleményem hogy általában azért, mert fiatalon egymás és saját maguk megismerése nélkül vállalnak hirtelen babát. sok olyan esetet látok amikor fiatal éretlen párok a hirtelen nagy szerelemben(lehet hogy inkább fellángolásban) gyorsan beleugranak egy házasságba és rögtön a gyerekvállalás. aztán persze nyakukba szakad minden és rájönnek , hogy hoppá ez nem is egyszerű ,sőőt. ilyenkor sokszor a fiatal apuka inkább a haverokkal tölti az időt , az anyuka meg magányosan egyedül küszködik a gyerekkel, sokszor elég rossz anyagi körülmények között. Sajons nem egy ilyen példát láttam. És majdnem én is ebbe a hibába estem! a 20-as éveim elején első komolyabb barátommal majdnem belementem a gyerekvállalásba. Aztán persze rá pár évre szakítottunk és így 30hoz közel már érett fejjel áldom az eszem, hogy nem attól a fiútól született gyerekem!
2010. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
57%
Igen, a családos árnyalatok majd csak ezután :):) Sajnos a környezetemben is vannak ilyen párok és iszonyúan bánt, hogy így alakult az életük, pedig előtte tényleg álompár voltak és akkor tessék :( Természetesen lehet hibás egy férfi is, ők sem szentek. Azért úgy látom anyukák is értettek velem egyet :) Remélem én soha nem esek ebbe a hibába. Szívesen alkalmazom prevenció szinten az itt elhangzottakat, szóval tényleg írhatnátok még párat, nehogy a későbbiekben így alakuljon :):)
2010. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút nem tartom helyesnek ha egy párkapcsolatban egyből jön a gyerek, vagy már útban van a házasságkötéskor.A másik mindkét félnek akarni kell, nem csak az egyiknek, jól átkell gondolni, hogy mikor vállaljanak. A nő részéről való átverés, nagyon balul sülhet el. Igaz is nem lehet egy férfit gyerekkel megfogni, ez a legnagyobb tévedés. A másik a mai fiatalsággal nagyon elszaladt a csikó, majd lesz másik, pasi, jöhetnek, mehetnek a partnerek, majd megváltozik, ha nem p....án lesz rúgva és kész. Na ez nem így működik.Nincs megfontolt gondolkodás, nincs felelősség érzet, viszont egy gyermek az ott lessz örökre, az nem játékszer.
2010. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűen azért, mert felelőtlenek...
2010. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Mikor megnősültem fiatalon, azt választottam, hogy a legfontosabb számomra az életben, feleségem. Tizenöt év után elváltunk, közös gyerekünket nekem ítélték, én neveltem fel.

Pár évtizede, újabb párválasztáskor a hozzáállásom ugyanaz volt, első helyen a feleségem kell, hogy legyen. Persze ezt kölcsönösnek gondoltam. Akkor csúsztam le az 5. helyre, mikor megjelent a vő.

Az ősi ösztönök működnek, kielégíthetőek, de úgy tapasztalom, csak a hölgyeknél.

2010. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Hűha itt a nők és az anyukák jól le lettek dorongolva.Ez furcsa,mert nekem is van egyik oldalról és másik oldalról is példám,de inkább az volt jellemző,hogy apuka "bolondult" meg.Ezzel a kifejezéssel senkit nem akarok megbántani,csak hirtelen ez jutott eszembe.Ja,és nem huszonéves párokról,becsúszott gyerekről volt szó.
2010. ápr. 9. 18:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!