Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért megy szét olyan sok pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megy szét olyan sok pár mostanában akkor, amikor vagy babát várnak, vagy már ott van a pár hónapos kisgyerek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ilyen történetet olvastam itt,de a babás és a terhesség oldalon is.Elkeserítő,sőt néha elborzasztó némelyik sztori.Szerintetek mi lehet az oka?Kíváncsi lennék mind a két oldal,vagyis mind két nem véleményére.
2010. ápr. 9. 15:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Nos az alapvető probléma, hogy ha a baba megszületik, akkor általában az anyák nem foglalkoznak többé sem magukkal, sem a férjükkel, így ők is elhanyagoltabbak külsőleg, érzelmileg pedig tönkremegy a párjuk, nem érzi magát fontosnak. Azt hiszik, hogy mostmár megvan a baba és az anya, meg van egy férj...arról elfeledkeznek, hogy a férj apa, tehát nem csak egy baba született, hanem család. Minden a gyerek körül forog, ami rendben is lenne, de a család önmagában egészként kellene számítson. A babavárás alatt ez a probléma nem igazán jelentkezik, ott inkább a szex miatt megy szét egy kapcsolat, de a terhesség alatti válás sokkal ritkább mint a pár hónapos babások válása.

A másik oka, hogy olyankor a nők hajlamosak úgy érezni, hogy ők váltják meg a világot, ők dolgoznak csak, mert ők otthon vannak a gyerekkel, ami tény, nem egyszerű, de a párjuk attól még dolgozó ember, nem semmittevő. Szerintem ez az oka. Ja és nő vagyok, még mielőtt férfiként azonosítanak :)

2010. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezeknek a pároknak a 90%-a nem vallja be a tényt, hogy a gyerek nem kívánt, azaz szexuális balesetből született. Megtartják, mert azt gondolják, hogy majd elboldogulnak a dologgal, hogy majd ez is ugyanolyan, mint venni egy macskát. Aztán persze rájönnek, hogy a gyerek bizony kőkemény pénzekbe kerül, hogy arra időt kell fordítani, hogy mellette már nem lehet csak úgy lelépni sörözni a haverokkal, hogy nem lehet mellette kimaradni éjszakára, hogy mellette nem lehet foglalkozni azzal, amivel az ember akar.. és talán a szex is egyre ritkább lesz.

Veszekednek ezen, aztán a férfi megunja a kötöttségeket, és lelép.

2010. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
91%
Szerintem azért, mert egy gyerekkel nagyon sok probléma és lemondás jár, ami egy normális kapcsolatot is megvisel valamilyen szinten. Ha két ember nem igazán való egymáshoz, híján vannak a türelemnek és toleranciának, azt egy ilyen helyzet kiélezi.
2010. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

mert nem kötnek kompromisszumot...a feleség nem törödik a férjével,a férj megsértődik,ezen a feleség is megsértődik,meg nem beszélik...


észre kellene venni,h nem tragédia ha kicsit fut a ház,vagy ha a gyerekre a nagyi vigyáz mig kettesben vannak,a férjen meg többet besegiteni mint addig,és akkor több idő jut rá is...

és nő vagyok...

2010. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%
Első tökéletesen elmondta! Amúgy azért, mert talán a gyerek mégsem olyan tökéletesen csodálatoan jó dolog, az élet értelme ahogy azt hiszik és reklámozzák? Régen ez csak azért nem jött elő, mert nem szerelemből házasodtak és nem is nagyon lehetett elválni...
2010. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Az elsővel értek egyet.Nekem 3 gyerekem volt,de nem voltam egyiknek sem a rabja.Mellette a párommal is ugyanúgy foglalkoztam.A másik,hogy a házasságunkban nem a szex volt a legfontosabb,hanem a megértés,szeretet,bizalom,tolerancia.Ez ma sok fiatalnál hiányzik.Nem igazán jó a kapcsolatuk,de a nő mindenáron anya akar lenni,ha megszületik a baba,akkor ő az élete értelme.Elrontja a gyereket,az éjjel nappal hisztizik,a férjjel nem törődik.Az apa a hisztis gyerektől nem tud pihenni,ha leül a gép elé,akkor már a feleség hisztizik stb.Azután a férj az egyedüli hibás.
2010. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
54%

1. Férj elhanyagolása a gyerek miatt

2. A szülés/terhesség alatt a kismama elhanyagolja magát, a férj ezért félrelép

3. A gyereket vagy egyik fél sem, vagy csak az egyik fél akarta, a másik meg próbál szabadulni

2010. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Hú,jó sok válasz érkezett ilyen rövid idő alatt,és ahogy végigolvastam,nagyrészt az anyukákat tartjátok hibásnak,mert a gyerek születése után elhanyagolják magukat és a párjukat is.Ugye jól értettem?És az apukák,férjek?
2010. ápr. 9. 15:35
 9/30 anonim ***** válasza:
48%

Én azért hagytam el a párom, mert nem akartam a gyereket, egyszerűen becsúszott, pedig szedte a tablettát. Közölte, hogy megtartja, én pedig nem mondtam neki, hogy akkor most abortusz. Nekem kell a szabadságom, ami egy gyerek mellett lehetetlen, és nem akartam 23 évesen olyan kapcsolatot, ahol már nem tehetem meg, amit akarok.

Ennyi.

2010. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%
Első vagyok, meglepődnétek pedig milyen fiatal vagyok :) Többségében tényleg a nők a hibásak. Egyedül akkor nem tartom őket hibásnak, amikor például terhesség alatt történik a válás és a körülmények pedig: a feleség veszélyeztetett terhes és a szex tilos, a férj pedig ezért félrelép, az asszony megtudja, kezdődik a válás. Na itt nem az anyuka a hibás, egyéb esetben szerintem ő a főbűnös. Nem mondom, hogy a férj nem, mert a váláshoz két ember kell, de a ludas akkor is a feleség, aki azt hiszi, hogy anya, megváltotta a világot. Ezzel persze eszem ágában sincs megbántani senkit, de ha sokan mérlegelnének előtte, vagy próbálnának egy kicsit utánaérdeklődni miért van ilyenkor sok válás, megelőzik ezt, akkor negyed ennyi válás nem lenne.
2010. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!