Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van mostanában annyi...

Miért van mostanában annyi erőszakos, szemtelen kisgyerek?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik az első gyermekem, talán ezért is figyelem tudatosabban a kisgyerekes családokat meg itt is a kérdéseket, és el vagyok képedve. Olyan történeteket hallani/olvasni, hogy az hihetetlen. A kisgyerek veri a saját szüleit, kiröhögi őket, ocsmányságokat ordítoz rájuk... Hogyan fordulhat elő ilyen? Nem hiszem, hogy mindenre jó válasz az, hogy "a szülők sokat dolgoznak", mert egyrészt mindig dolgoztak, másrészt pedig itt most kifejezetten kicsi gyerekekről beszélek, akikkel jórészt még otthon van az édesanyjuk.


Emlékszem, amikor mi kicsik voltunk, a szüleink sokat dolgoztak. Bölcsibe jártunk meg oviba. Nem volt jellemző, hogy akár a fenekünkre is ütöttek volna. És persze nem voltunk szentek. De ha anyu a sarokba küldött, eszünkbe sem jutott a szemébe röhögni, és azt mondani, hogy nem megyek. Sok mai gyerek ezt hogyan engedheti meg magának? A szülők egy része miért nem áll ki a saját tekintélye mellett?


2010. márc. 18. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

ezeknek a szemtelen gyerekeknek elkéne 1-2 igazi jó nagy pofon, majd nem röhögne!

22L

2010. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert divat sok mindent ráhagyni a gyerekre, egész pici kortól. persze, hogy nem alakul ki a szülői tekintély, ami a későbbi nevelés alapja kéne hogy legyen. az lenne a csoda, ha kialakulna így...én lányom csoporttársai között is van 1-2 olyan neveletlen gyerek, hogy borzasztó, ócónőket nem irigylem :( ugyanis a nevelést ha a szülő nem kezdte el otthon, akkor az óvónő vagy bölcsis gondozónő nem tud mit folytatni. a sz@rból nem lehet habostortát csinálni, hogy egész konkrét legyek...


28/N

2010. márc. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok szülő nevelési eszköznek, ingyen bébiszitternek tekinti a tévét. A gyereket leülteti mesét nézni, aztán addig sincs rá gondja, a mesék meg nem mindig túl példamutatóak, a reklámokról nem is beszélve (én rendszeresen idegrohamot kapok a "csesszünk ki anyuval hogy még többet kelljen mosnia" típusú reklámoktól, asszem Persil, ahol a kölykök poénból bekoszolnak egy pólót, vagy az új, ahol a kislányok anyu sminkjével játszanak, jól tönkre teszik, anyuka meg még csak le sem szidja őket). A reklámnak pl. nevelő hatása van (csak nem mindig jóra), tanulok médiát, és tudom, hogy sok ember, ha nem is tudatosan, de a reklámok alapján ítéli meg, hogy mi a normális, pl. egy reklámban ábrázolt családot tekint "normális" családnak. A gyerekeknél pláne így van, még emlékszem is rá, hogy kicsi koromban mennyire készpénznek vettem mindent, amit a tévében láttam, pláne a reklámokban. A mai napig emlékszem, hogy egyszer egy mesében azt mondták, hogy "a legjobb út mindig a leggyorsabb" és ezt ilyen szent igazságnak gondoltam 5-6 évesen. Vicces, hogy ilyenekre emlékszem, de tényleg nagyon megmaradt :)

Szóval nem ott van a hangsúly, hogy sokat dolgoznak a szülők, hanem hogy amikor nem dolgoznak, akkor sem nevelik a gyereket, plusz úgy szülnek, hogy nem is tudnak bánni a gyerekkel. Amikor én voltam gyerek, még örömmel fogadták az anyukák az idősebbek tanácsait, mert tapasztaltabbak, felneveltek már pár gyereket, most meg ezen az oldalon is látom, hogy sokan a hátuk közepére kívánják a nagymamát, mert mit szól bele, meg mit tudja ő, hogy ma hogy mennek a dolgok.

Na meg divat lett úgy nevelni a gyereket, hogy semmiért nem szólunk rá, nincsenek szabályok. Emlékszem, egyszer beszélgettem egy barátnőmmel msn-en (másfél éves a lánya), és azt írta, hogy a gyerek épp egy lexikont tépked, de beáldozza inkább, csak legyen egy 15 perc nyugalma. Na hát szép... Nekem még anno következetes szüleim voltak. Ha valamit nem volt szabad, akkor azt semmilyen körülmények között nem volt szabad. Akkor sem, ha könnyebb lett volna anyunak megengedni az adott dolgot, mint huszadszorra is kivenni a kezemből.

2010. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáteszem, hogy az én gyerekem sem egy szent, ma orvosnál voltunk a két és fél éves fiammal, és csak úgy meglökött egy vele egyidős kisfiút, nem volt rá oka, csak úgy megtette. Én spec. azonnal rászóltam, hogy nem szabad, mondtam neki, hogy kérjen bocsánatot. Nem akarta, ezért mondtam neki, hogy akkor most leülsz mellém, és itt maradsz. Ott is maradt. De sok szülő nem ezt csinálja, sőt, oda sem figyel, hogy mit művel a gyereke.

23/L

2010. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

csak egy történet,megtörtént.egy buszon egy 7-8 éves kislány és anyukája utazott.a kislány folyamatosan rugdalta egy idős néni lábát,de anuyka nem szolt rá,egy darabig bírta a néni,majd megkérdezte az anyukáját,hogy miért nem szól rá a gyerekre,nem látja,hogy rugdos,mire az anyuka azt válaszolta,hogy én liberális elveken nevelem a gyerekem,majd ő eldönti mi a helyes,és a helytelen,én nem szolok rá,majd rá jö magától is.

A buszon utazott egy pánk fiú is,aki összevissza festve,tetoválva volt, halva ezt odalépett az anyukához,kivette a szájából a rágógumit,az anyuka homlokára ragasztotta majd így szolt,:igazad van engem is így neveltek.

2010. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, ez tök jó :) második voltam.
2010. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
LOOOL ez tök jó volt utolsó előtti :D
2010. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért minket teljesen más rendszerben neveltek.Nem volt annyi minden elérhető a gyerekek számára,mint most.És itt nem a TV-re,vagy a számítógépre gondolok elsősorban.Manapság minden ruha,játék,képességfejlesztő olyan műgonddal van kiválogatva a gyereknek,hogy a gyerek miníg csak azt érzi,hogy én vagyok a legfontosabb,nagyon figyelnek rám.Nem csoda,ha elszalad velük a ló.

Nekem volt egy kisbiciklim,kb 6. gazdája voltam,apu lefújta kályhaezüstel,csodás volt.Most meg vegyünk a kisebbnek másik bicót,nem jó a nagyobbé,mert az nem rózsaszín,hanem kék.Egy kislánynak mégse legyen már kék biciklije!!

Vagy tegnap elhaladtam 2 anyuka mellet,azt kérdezi az egyik a másiktól,hogy te hol veszel a kislánynak tavaszi sapkát,mert akárhol nézem nem találok MEGFELELŐT.Gondoltam mi baja lehet a helyi kb 8 bolt kínálatával.Semmi, csak bonyolítsuk a dolgot,mert az én gyerekemnek a sapka is legyen a legmegfelelőbb.

Vagy vannak a fejlesztő játékok,hmmm...minél drágább,minél több annyial okosabb lesz a gyerekem a többinél.Az enyémek megtanulták úgy is a színeket,hogy a szines csipeszeket adogadták teregetéshez.Ha alkotni akartak,csudijó volt a 100 ft-s gyurma.Nem vagyok puritán,vagy sóher,de betartom az ésszerűséget.

Más szülő meg kérdezgeti,hogy milyen játékkal tanítottam meg a színeket,hát...

Vagy egy másik anyuka most 2 éves a lánya,de már az 5.!babakocsit használják,mert mindíg cserélni kellet,ugyanis nem voltak megfelelőek,olyán "furák" voltak ahogy a gyerek benne ült.És ezek a beszélgetések mindíg a gyerek jelenlétében történnek,csoda-e,ha kiskirálynak gondolják magukat,és nehéz fegyelmezni őket.

2010. márc. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, én is gondolkodtam már rajta, hogy talán túl nagy a választék. Baba- és gyerekholmit árulni óriási biznisz, mert a szülő úgyis megvesz mindent, amira azt mondják, hogy ez jó a gyereknek. Ha egy termékből van egy drága és egy még drágább, akkor minden szülőnek az a célja, hogy a még drágábbat vegye meg, mert azt gondolja, hogy azzal teszi a legjobbat a gyerekének.


Mondjuk babakocsink nekünk is sok volt, mert nagyon durván elhasználódtak.

2010. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!