Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén a férj elveheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén a férj elveheti az anyától a nagyobbik gyermekét ha kiderül hogy a kissebbiknek nem ő az édesapja?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 14:47
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nagyon köszönöm, hogy Te nem estél egyből nekem sőt megpróbáltál megvédeni a sok "kedves" válaszadóval szemben, de látod az eredménye az lett, hogy Te is le lettél szólva. Én már ezért is nem írtam több kommentet, mert nem láttam értelmét az ilyen embereknek bármit is írni. Most is csak a Te védelmedben írok, szeretném ha legalább mást nem bántanátok meg a sértő megnyilvánulásaitokkal csak azért mert mer gondolkodni és eszébe jut, hogy talán azért lehet valami más is a háttérben! (Egyébként amiket felsoroltál indokok között van az én verzióm is.)
2010. márc. 9. 12:28
 22/33 anonim ***** válasza:
72%

Elolvastam a válaszokat. Arra egyikőtök sem gondolt h a nagyobbik gyereknek milyen lesz ha elszakítják a testvérétől? Vagy ha az apuka elpereli őt,és a testvére ellen fogja hangolni? Vagy hogy a gyerek a testvérével együtt szeretne maradni?

Ribancozzátok az anyukát h a gyereknek akkor az apja mellet a helye,de a gyerek érdekeit senki nem nézi.

2010. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
66%
Anyuka, ha annyira ártatlan van, anonim az oldal, akkor miért célozgatsz és mártírkodsz itt, miért nem írod le konkrétan hogy mi történt? Ha konkrét lenne a történeted, talán nem lennél ribancozva, lehet még bocsánatot is kérnék tőled.... így a véleményem változatlan.
2010. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
59%
A gond az, hogy a gyerek érdekeit senki sem nézi. A 38/N pont a gyerek érdekében mondta amit mondott. Nem olvasta el rendesen senki? Az, hogy hozzáfűzte a saját véleményét más volt. Viszont teljesen a gyerek érdekeit nézte. Vagy aki már nem azt gondolja hogy a gyereknek minden áron az anyja mellett a helye az már biztos rosszul gondolkozik? Mesélhetnék itt szép sztorikat, akkor meglátjuk ugyanúgy gondolnátok-e, hogy mindig az anyja mellett a helye...Volt rá példa, hogy a gyerek sírt, hogy az apjával akar maradni, de a bíróság végül az anyának ítélte a gyereket, aki rájött, hogy hiába a sok pénz, akkorsem tud "kellemesen kikapcsolódni" egy gyerek mellett, majd 1 év múltán visszaszolgáltatta az apjának. Ugye milyen jó, hogy az anyának ítélték? Lássatok már kicsit messzebb az orrotoknál...
2010. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
36%

Hát én elolvastam.

"Úgy lenne igazságos ha elvehetné, eleve sokszor igazságtalanul az anyának ítélik a gyermekeket olyan esetben is, amikor az apák abszolút alkalmasabbak lennének, hát akkor egy ilyen ribanctól minimum hogy el kellene venni a gyerekét, ill. nem őtőle elvenni, hanem az apának adni gyermeknevelés jogát, anyucié pedig maradjon a láthatás. Micsoda egy szemét nők vannak! És akkor évekig orránál fogva vezette a férjét, miközben egy másiktól gyereket szült. Hányingerem van."

És ha nem így történt? Miért vagytok ennyire biztosak benne, hogy igazatok van?

Szerintem ez nem éppen tárgyilagos vélemény, mint már írtam, a körülmények ismerete nélkül felháborító, hogy így nyilvánulnak meg egyesek.

Csak egy példa, én össze tudok hozni olyan történetet saját kútfőből, ami teljesen tiszta:


Külön éltek, szétmentek amikor első gyerek 2 éves volt. Közben a csaj összejött új pasival, apuka új nővel, de nem váltak el. Egy év múlva anyukához visszakönyörögte magát apuka (anyuka már terhes volt előző pasitól, de nem tudta), és a gyerek érdekében anyuka visszaengedte. Amikor kiderült a baba, apuka megverte anyukát, majd kidobta, gyerekkel együtt. És most, mikor a kicsi megszületett, anyuka egyedül a két gyerekkel, apuka meg fenyegeti, hogy elveszi a gyereket.

Egyáltalán nem biztos, hogy ilyen dolog történt, de mivel NEM ismerjük a körülményeket, pro és kontra kell gondolkodni, mielőtt minősíthetetlen jelzőkkel illetünk valakit!

Mondja azt valaki, az általam leírt történetre, hogy anyuka ribanc volt!

Én hiszek az ártatlanság védelmében, és szerintem elgondolkodhatnátok azon, hogy ha mondjuk a fent leírt helyzetbe kerülnétek, akkor hogyan esne, ha valaki leribancozna, pedig köze nincs a dologhoz!

Csak azért, mert nem zajlott le egy válóper, még nem biztos, hogy élt is a kapcsolat!

Elvem, hogy ha egy kapcsolat kihűlt, akkor nem félrelépek, hanem kilépek, de azért annyiból, amennyit itt olvastam, nem derült ki, hogy anyuka simán félrement, és becsapta apukát, vagy esetleg úgy járt, mint ahogy én kitaláltam!

Esetleg át kéne gondolni minden lehetséges variációt, mielőtt ítélkeztek!

És szerintetek mennyiben érdeke a gyereknek pl. egy ilyen apuka?

2010. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Ha így történt volna, ahogyan te leírtad, akkor valószínűleg úgy fogalmazott volna a kérdező, vagy mindenképp leírta volna, hogy az apa tud róla, hogy a kisebbik gyerek nem az övé. Mert ha tud róla az megint egy más helyzet, de akkor fel sem merül az a gyanú, hogy emiatt elveheti a nagyobbat, akkor egyértelműen ő lenne a bűnös, hogy fizikailag bántalmazta. Én például egy rossz szót sem szóltam a kérdezőre, de nem is védtem, te meg beállsz elé, mint egy pajzs.
2010. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 17:35-ös, a 38/N vagyok, én már azóta is kértem az anyát, akkor ossza meg végre velünk a történetet, elvégre ő tett fel egy kérdést nekünk, amire mi válaszoltunk, azóta le vagyunk szólva, pedig számomra a "kiderül, hogy a kisebbiknek nem ő az apja" nem sokféleképpen értelmezhető. Ma is írtam, hogy legyen konkrét, mert a sejtelmes válasza (az ő esete is a felsoroltak között van), engem nem az ártatlanságában erősít meg, hanem csak menteni próbálja a menthetőt. Ha nem így van, kész vagyok bocsánatot kérni, ezt is leírtam, nem szoktam agyba-főbe ribancozni. De azóta is csend van....
2010. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ezt nem mondtam. Ha valami kiderül, akkor arról valószínű előtte nem volt tudomása, ergo úgy tudta ő az apa, szerintem ez teljesen így jött le, és tartalmilag így lehet elemezni.
2010. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nem pajzsként kívántam védeni, csak szerettem volna, ha más oldalról is megvizsgálja a dolgokat mindenki, aki ribancozott. De a legfőbb ok az volt, hogy mikor megpendítettem, hogy más is lehet a háttérben, mint amit mindenki zsigerből megítélt, akkor azt kaptam, hogy aki ilyen embert véd, maga is hasonló erkölcsi szinten lehet. Bocsi, de ettől kicsit felment a pumpám, hiszen egy mondattal megítélt engem is, pedig akkor is csak azt mondtam, hogy egy éremnek két oldala van.

Na mindegy, nem is érdekel már.

Szép estét mindenkinek!

Ennyi.

2010. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
20:39-es bocsánatot kérek, igazad van, túlzás volt amit írtam, csak nekem annyira sántít ennek a nőnek a kérdése, és a kommentjei után még jobban, és nem értettem, hogy védheted.... de tényleg nem volt igazam az esetedben, ne haragudj, téged a jó szándék vezérelt. Még egyszer bocs.
2010. márc. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!