Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén a férj elveheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén a férj elveheti az anyától a nagyobbik gyermekét ha kiderül hogy a kissebbiknek nem ő az édesapja?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 14:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg joga van elvenni. Ekkora hazugságot nem lehet csak úgy elfelejteni és azt kell mondjam teljesen jogos lenne és szerintem meg is teheti. Persze akkor más a helyzet, ha a kisebbik gyerek akkor fogant, amikor már nem voltak együtt/jó viszonyban, vagy nem laktak együtt, de ha a nevére a vette a gyereket és ő úgy tudta, hogy a sajátja, akkor bizony elvehetik. Nem akarok ítélkezni, úgy látom megtették helyettem is feljebb, és teljesen egyet értek velük...
2010. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
42%
Jah és a 77%-os 38/N írta a legértelmesebb hozzászólásokat, és ezt teljesen jó értelemben mondom..tökéletesen igaza van. Bár én nem bántanék meg így senkit, mert nem vagyok szókimondó és nem szoktam ítélkezni, de teljes mértékben egyet értek.
2010. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
70%
Köszi 18:08-as... pedig már vártam mikor jelenik meg a "válaszoló 32 %-ban hasznos tanácsokat ad", vagy valami hasonló. Azért örülök hogy mások is vannak, akik nem anyucit dicsérgetik ebben a helyzetben.
2010. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%
Én meg annak örülök, hogy nem csak védőszentek tömkelege lepte meg a kérdést, hogy "biztos nem hibás a nő", hanem végre látok valami konkrét és reálisnak látszó választ is :) Ritka az ilyen :)
2010. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
47%

Hihetetlen milyen rosszindulatú dühös nők vannak. Csak a megcsalás tényét veszitek észre az már eszetekbe sem jut hogy talán valami más is lehet a háttérben amiért a kérdező feltette ezt a kérdést, és írta is hogy minden részletet nem írt le. Nem hiszem hogy attól már a ribanc jelzőt kell akasztani valakire mert félrelépett és még a gyerek miatt sem kell így ítélkezni. Ezer ok lehet a háttérben, ki tudja milyen a férj és milyen volt a viszonyuk amikor ez megtörtént.

Kedves kérdező! Sajnos nem tudok neked ebben érdemleges választ adni de mindenképen azt tanácsolom keress fel egy családjoggal foglalkozó ügyvédet, mond el neki a helyzetet és ő megmondja mit tehetsz ebben a helyzetben.

2010. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 sulfur ***** válasza:
47%
A 3. hozzászólóval tökéletesen egyetértek(38/N, aki ribancozik)De sajnos az igazság ott van, hogy annál helyzik el a gyereket, akinél biztosabbnak látszik a testi, lelki nevelés. Függetlenül attól, hogy a "kisebbik" gyerek mit szűr le ebből. Hogy aztán az "apuka" milyen kártérítést követelhet a kakukkfióka tartása miatt... Bár a helyében mindenkinek elduruzsolnám, hogy az a nő milyen is valójában, hadd szégyenkezzen! ( Valószínűleg nem fog)
2010. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%

Természetesen nagyobb eséllyel indul az apa,hiszen nagy hangsúly van a gyermek lelki,erkölcsi fejlődésén is.

Nyugodtan hivatkozhat erre az esetben arra,hogy az anya hogy akarja nevelni a gyerekét,ha már ebben is hazudik,innentől fogva minden hazugságra épült.Tehát erkölcsileg erősen megkérdőjelezhető.

Azonkívűl,ha megkeresi a másik apát,aki szintén kéri a gyermeke elhelyezését magánál,akkor nyert ügye van.

Az ilyen nőnek nem szabad gyereket nevelni.Egyébként is sok negítív dolog éri a gyerekeket,de már ha otthon sincs meg az alap,az katasztrófa.

2010. márc. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen jó, hogy a történtek ismerete NÉLKÜL mindenki ribancnak ítélte az anyát, és SENKI nem kíváncsi arra, hogy esetleg a másik félnek volt-e bármilyen része abban, hogy ide jutottak. Nem tudjuk, nem volt-e köztük szünet, vagy nem mentek-e szét, de már kikiáltották az ítéletet! Az igazságos az lenne, ha meghallgathatnánk a másik felet is, amit itt műveltek azzal a szerencsétlen nővel, hát... nem tudom.

Kérdező, csak ezzel az indokkal nem fogják az apának ítélni a gyereket, a bíróság sok mindent mérlegel a döntés előtt. Ha már megromlott a kapcsolat, és úgy történt a félrelépés, akkor azt is figyelembe veszik, hiszen nem feltétlenül ribanc az, aki egy párkapcsolatban félrelépett.

Erre hivatkozva lehet kérni, de nagyban függ a gyerek korától, és eddigi neveltetésétől is.

Az anya erkölcsei akkor lennének igazán megkérdőjelezhetőek, ha ezt pl. a gyerekek előtt/tudtukkal csinálta, vagy ha 5 percenként ment félre, mindig új apukát mutatva be nekik.

2010. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
27%
Kedves 10:25-ös, nem a történtek ismerete nélkül ribancozzuk az anyát, ismétlem, mindenkinek joga van annyi férfitól annyi gyereket szülni amennyit csak akar, de ha benne van egy adott házasságban, akkor azt előbb fejezze be. Adott esetünkben, nemcsak hogy nem fejezte be, de az apa abban a tudatban volt, hogy a 2. gyerek tőle van. Mi ebben az érthetetlen, vagy kérdéses?? Aki ilyen embert véd, maga is hasonló erkölcsi szinten lehet.
2010. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%

Jó hogy engem is le nem ribancozol:D Komolyan mondom, elképesztő.

Örülök, hogy te ismered a teljes történetet, számomra egyetlen kommentből, és a kérdésből sem derült ki több, mint hogy a kicsi nem tőle van, a nagy meg igen. És ha külön éltek? És ha apuka verte anyukát, aki elbujdosott előle,és nem merte kezdeményezni a válást, mert félt? És ha nyitott házasságban éltek? És ha... Ezer variáció lehet, de ti csak ribancozni tudtok.

Ugyanmár, nem védem, ha félrekefél, de milyen jogon ribancozzátok?

Vegyétek fel a cipőjét mindennel együtt, és utána ítélkezzetek! Tudod, a mondás: ne ítélj, hogy ne ítéltess!

És ezzel én ki is szállok, ne fárasszátok magatokat az én pocskondiázásommal.

2010. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!