Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kérhetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kérhetek?

Figyelt kérdés

2 éve váltam el. Nagyon nehezen ment a megegyezés. A Férjem azt hazudta, hogy minimálbért keres, pedig havonta kikapott legalább 200 ezer forint fizetést. Így 20 ezer Ft havi gyerektartásban állapodtunk meg, amit a férjem soknak gondolt. A bíró azt javasolta, hogy egyezzek bele és 2 év után kérjek emelést.

Letelt a 2 év. A gyermekünk azóta szemüveges lett, fogszabályzót hord, és gimnáziumban folytatta tovább a tanulmányait. A többletköltségekbe nem fizetett az apuka semennyi pénzt, hiába kértem.

Azóta az exem munkahelyet váltott, kb. 100 ezer Ft-ot kap kézhez, amit 130 ezerre fognak emelni a következő hónaptól. DE! Kapott egy állásajánlatot pár hete, ahol 200 ezret ajánlottak neki nettó, és nem fogadta el.

Amúgy a szüleivel lakik, akik nem kérnek tőle a lakhatásért és a kajáért pénzt. A munkahelyén pedig ingyen étkezhet. csak sejtésem van, hogy van valamilyen mellékes keresete, ami miatt nem kellett neki a 200 ezres állás.



2015. ápr. 15. 14:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%
Minek a 30 ezres szemüveg????? Lehet olcsóbban is kapni. Teljesen felesleges egy gyereknek ennyiért csinltatni....A gyereknek is meg kell értenie, hogy ha nincs pénz extrara, akkor nincs.
2015. ápr. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Majdnem a legolcsóbb keretet vettük. Ebben a 30 ezerben nem csak a keret van benne, hanem a lencse és a szemvizsgálat összege is.
2015. ápr. 16. 08:17
 13/26 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 5-ös hozzászóló! Egyik szülőtől havi 40, rakja hozzá a másik szülő is az ő részét, ami szintén 40-en, így már havi 80 ezerrel kell kalkulálni havonta. Két gyerek pedig bizton állíthatom, hogy nincs havonta annyiban. Nem kell minden hónapban fogszabályzó, (amit lehet TB-re is csináltatni) szemüveg úgyszintén, nem kell Nike cipő és póló. Tapasztalatból tudom, 3 gyereket nevelek elváltként...Ja, meg azért ne felejtsd már el, hogy az kapja a családi pótlékot, akinél a gyerekek vannak, az is majdnem 30 ezer forint! (Havonta!). Így már 110 két gyerekre havonta.
2015. ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, hogy emelnek-e. Ez most is olyan 20 százalék körüli összeg, ha növekedik a jövedelme, akkor lehet megemelik egy ötezressel. Persze megpróbálni érdemes.

Abszolút jó szándékú és nem kioktató megjegyzés a szemüveghez, az egyik felettem szólónak :) Az én kamasz fiamnak egy örökletes szembetegsége van, most a legutóbb,mikor cserélni kellett, voltam olyan szerncsés, hogy belefutottam valami akcióba. Folyamatosan, lassan romlik a szeme, nem egyszerre a kettő, jelenleg 8 dipotriánál tart(szemüveg nélkül gyakorlatilag semmit sem lát). A lényeg, hogy e mellé még nagyon erősen fényérzékeny is. Minimum 8-10 havonta csere(ekkor marad az előző tartaléknak), így mivel spéci lencséje van(igen, az a húzós, nem a keret), most legutóbb megúsztam 70ezerből, de volt már ennél drágább is. Ugye alapon fényre sötétedő, vékonyított,- ha ezt nem tenném a kamasz gyerekem szódásüveg lencséje mögött a szeme sem látszana szegénynek-, mondjuk nem a csiszolás a drága, hanem ez a sok-sok dolog együtt. Ha ehhez egy SZTK keretet választok sem úszom meg sokkal olcsóbban és ugye nálunk nem kérdés, hogy folyamatosan hordja. Amint kinyitja a szemét az első, hogy nyúl érte. Vannak dolgok, amiken nem lehet spórolni egyszerűen. Nyilván a gyerekem szeme világa ilyen. Pont most lesz kontroll jövő hónapban, érzem, hogy megint újabb csere lesz, de sebaj, jó lesz még a pár éves tavaszi cipőm, meg a szandim és határozottan belejöttem a turkálózásba is az évek alatt :)

2015. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés itt, hogy mennyiből lehet életben tartani egy gyereket. Minőségi életet szeretnék neki, amiben fejlődhet, tanulhat, nem kell szégyenkeznie. Nyilván nem luxuscikkekre gondolok, de ha megvonok tőle mindent, amit az osztálytársai megkapnak, akkor az önbizalmát is elvesztheti. Nem tudok pl. a telefonjára internetet előfizetni, még az egyenlegét is csak évente töltöm fel 3000 Ft-tal. Márkás ruhái nincsenek, Kínaiból vagy turkálóból öltözködik. Megélni meglehet kevésből is, de a minőségi élethez kicsit több kellene. Szeretném, ha felvennék később egy jó egyetemre, amihez fejleszteni szeretném, és nem csak életben tartani.
2015. ápr. 16. 10:42
 16/26 anonim ***** válasza:
Megértelek és tökéletesen igazad is van. Ámde a makacs tények azok, hogy a bejelentett jövedelme az alap, bármi is a valóság. Nálunk ez úgy zajlott, hogy még Ő pereskedett csökkentésért, 7500 ft-ot óhajtott fizetni, merthogy neki még vannak gyerekei (azóta született még 2), és ugye a saját vállalkozásába létminimunra van bejelentve. Semmi, még a kocsija sincs a nevén, minden az édesanyja, a jelenlegi párja és a gyerekei nevén van, így hiába is kérte az ügyvédem a vagyonvizsgálatot ugye. Megállapítottak kemény 10000 ft-ot nekem és nem érdekelt, belementem. Az, hogy a gyerek édesapa felől meg is vakulhat, az senkit nem érdekelt. Étterme van, az volt a szöveg, hogy csak besegít. Hívhattam volna tanukat, bizonyítható lett volna, hogy bizony ott Ő visz mindent, csak hát papíron nem, de már olyan megalázó volt az egész, hogy hagytam a fenébe. Megoldom magam. Pokoli nehéz, de változtatni nem tudok rajta sajnos. Csak a mélységes szégyen marad legbelül, hogy ugye ennek az embernek én gyereket szültem. Az én döntésem negatív következményeit kénytelen viselni most a Fiam is. Ugyanis nem Ő választott magának édesapát, hanem én neki. Bár ez a jelző rá erős. 4 éve nem is találkoztak már, de lehet több, rég nem tartom számon. Ez nem vígasz, tudom, csak sajnos ha az apuka nem tud, vagy egyszerűen csak nem akar ebben partner lenni, akkor nem sok lehetőség marad. Nálam hatalmas változások lettek, új, jobb állás kellett, rengeteg tanulás után szó szerint szakmát váltottam, volt ami motiváljon ugye. Nem volt fáklyás menet. Ez persze pokoli igazságtalan, mert két ember felelőssége kellene hogy legyen minden, a tehervállalás, a lehetőségek megteremtése. Nem tudom, hogy azok az apukák, akik ezt megtehetnék, ám mégsem teszik, mi a fenével mentegetik magukat, vagy hogy számolnak el a lekiismeretükkel. Ámbátor ez az utolsó nyilván nem releváns elvárás az esetükben, lévén, hogy olyan valószínűleg nincs is nekik egyáltalán. Sok erőt, kitartást, kérd el amit lehet, de a neheze a tied lesz és biztos vagyok benne, hogy ezt Te magad tudod a legjobban. Minden jót kívánok Nektek!
2015. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
11-es lehet persze egy gyereket kenyéren, vízen, parizeren is tartani. Attól még fenntartom, hogy sz@r apának tartom, aki adó csalással éri el, hogy alacsony gyt-t kelljen fizetnie. Nem kell egy gyereket agyon kényeztetni, de havi 40 nem elég a minőségi élethez. Mi havi 20-at elkoltunk pusztán a fiam sport foglalkozásaira. Mondom, ha vkinek nincs módja ilyeneket biztosítani a gyereke számára, akkor azt a gyereknek meg kell értenie. De ha lenne módja, és mégis a gyereken spórol, az legalja ember. Nem tudom, mikor hol s milyen körülmények között neveltél gyereket, de havi 40 szinte csak az éh halálra elég egy kamasz fiú esetében. Persze itt anyuka nyilván jóval többet ad bele, mint apuka.
2015. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
54%

minek 30ezres szemüveg???

egy keret ha le van árazva akkor kb 10e

lencse meg mind 30, lehet bele a szart rakatni 5e-ért, ami ha véletlen leesik annyi neki, meg karcosodik egy hét alatt...

2015. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
69%

a valaszolo irta o valsztotta apanak ezt a sz2r alakot es a gyerek banja Gondolom vilag eleteben csalt es min beren volt nem most kezde.

Komolyan meg kell valasztani az apanak valo embert..

2015. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Azt kell beosztani, ami van. A telefon nem letszukseglet, rá az internet szinten nem. Ha a gyerek jó képességű és szorgalmas, magántanár és kulonora nélkül is halad, ha buta és lusta megint csak szükségtelen a magántanár.

A 30 ezres szemüveg helyett simán lehet olcsóbbat venni. Keretből is van olcsóbb, lencsebol se kell minden extrát rateteteni, sőt, 6 000 ért már 3 hónapra elég kontaktlencsere is futotta volna.

Amúgy meg olyan mindegy, hogy itt ki mit mond. Ha szerintünk havi 40 kell tartasdijkent, attól még apuka nem fog annyit fizetni.

2015. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!