Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetek láthatási jog felfügg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetek láthatási jog felfüggesztést vagy gyerektartást ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kissé bonyolult...de leírom.

Tavaly elváltam a férjemtől (sok év huzavona után), akitől van két kislányom, 6 és 7 évesek. A láthatást úgy állapították meg, hogy ha május 31-ig másképp nem tudunk megegyezni, akkor az ő láthatási ideje július 1-14-ig, illetve augusztus 1-14-ig terjed. Nos, mi nem tudtunk megegyezni, tehát ez lépne életbe, de ő közölte, hogy majd augusztusban talán egy hétre elviszi őket, mert ő dolgozik, nincs annyi szabija.

Nekem közben a páromtól született egy kislányom, aki 2 éves, és jelenleg 7 hónapos terhes vagyok. Vizsgálatokra kellene mennem a héten és jövőhéten, amit direkt a láthatás idejére tettem, hogy ne kelljen senkinek fizetnem azért, mert vigyáz rájuk. A kicsire a nagymamája vigyáz ilyenkor, de még ezért is szokott kérni ezt-azt. De mivel a két nagylányhoz semmi köze, ráadásul nincs túl jó idegi állapotban, őket nem vállalja be. Én gyesen vagyok itthon, ez igaz, és nem is érdekelne, hogy nem viszi el az apjuk a kicsiket, ha nem direkt így időzítettem volna mindent. A kórház másfél óra vonattal, plusz egy óra séta, ott várakozni, és vissza ugyanez. Sok lenne 3 gyermekkel, főleg, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Nem emelhetek, márpedig ez régi vonat, amire fel kell emelnem őket. Szóval fizikai akadályai is vannak. Az apuka arra hivatkozik, hagyjam itthon a párommal őket, ő úgysem dolgozik. Márpedig melózik, csak épp bejelntve nincsen.

A válási papírokon ott van egy mondat, hogy ha bármelyik fél vagy a gyerekek érdekeit súlyosan sérti a másik fél viselkedése, akkor kérhetünk perújrafelvételt.

Nos, a lányok reggel óta várták az apjukat, fél órája álomba sírta magát mindkettő. Vígasztalhatatlanok. De általában minden második hétvége apukájé lenne, és szinte mindig van valami, amiért nem viszi el őket, és akkor a lányoknál ugyanez van. Egész nap sírósak. Pedig az apukának is vannak szülei, barátnője, testvére, unokatestvér, mind egyazon városban, akik szívesen vigyáznak rájuk, tehát meg tudná oldani, ha akarná, de nem akarja.

Én viszont félek, hogy komolyan sérülnek a gyerekek. Hiszen szeretik, várják őt. De még csak nem is telefonál.

Mit tehetek ilyenkor? Indíthatok újra pert ellene, ahol kötelezik őt a gyermekek láthatására?

Gyerektartást nem fizet, mert sok hitelt törleszt, és a bíróság úgy ítélte, hogy majd 2016-tól kell gyerektartást fizetnie. No de se gyerektartás, se láthatás, amolyan mosom mezem alapon? Megteheti?

Ilyenkor nem lehet az apától valahogy megvonni a láthatást, és követelni a gyerektartást? Mert szívesen fizetnék én bébiszittert, mert sok van, akit imádnak, de akkor fizessen apuka gyerektartást.

A másik kérdésem szorosan ehhez kapcsolódik. Vettünk egy házat hitelre a volt férjemmel, de nem fizettük, bedőlt a hitel, de még nem lakoltatnak ki. A bíróság a használati jogot nekem ítélte. A hitelt megállapították, hogy senki nem fogja fizetni. Én itt élek a párommal, a 3 gyermekkel, ide vagyunk bejelntve. Tulajdonilag a fél ház az enyém, a fele a férjemé. Az lenne a kérdésem, hogy amikor szeptemberben szülök, és bent kell maradnom 7 napig a kórházban, ez idő alatt a volt férjem kiteheti e az utcára a páromat és a kislányomat, vagy sem? Joga van e ehhez? Illetve ha én ugye nem vagyok itthon, a gyerekek a párommal lesznek. Apuka elviheti őket az én beleegyezésem nélkül, ha az nem esik bele a láthatási időbe? És mire jó a használati jog?


2013. júl. 1. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

ezzel menj biróságra.

Olyan nincs,hogy nem kell gyerektartást fizetnie,mert sok a hitele.

Első a gyerektartás levonása,utána jönnek a hitelek.

2013. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia! A bíróság ítélte így,mert ebben van két özös hitel, amit ő fizet. Csak az bosszant, hogy se láthatás, se gyerektartás, de még csak némi nemű hozzájárulás sem? A nagylány ráadásul most megy elsőbe.

Félre ne érts, ezt anyagilag meg tudjuk oldani, csak nekem ez az egész olyan,mintha csak akkor kellene ott lennie, amikor összehoztuk őket...

2013. júl. 1. 13:18
 3/20 anonim ***** válasza:

Mivel a problémád nagyon összetett, fordulj ügyvédhez. Át kell nézni a papírokat, a nélkül bármit is mondani felelőtlenség lenne.


A gyerektartást nem értem, miért nem ítélték meg. Olyan nincs, hogy apukának sok a hitel. Addig a gyerek nem eszik? Vagy volt egyéb megállapodás köztetek? (Pl. ingyen használjátok a teljes házat, cserébe nincs gyt?) Ezért kéne átnézni a papírokat.

Mivel a lakásba be vagytok jelentve, ezért nem teheti ki őket a volt férjed. A kényszerkijelentést sem tudja majd elintézni 1 hét alatt. Ráadásul még tulajdonjogod is van ott, így duplán sem tehet ki.

A láthatási időn kívül elméletileg nem viheti el a beleegyezésed nélkül. De szerintem engedd meg neki nyugodtan, hogy vigye a kicsiket amikor csak akarja. Te úgyis sokat leszel a kicsikkel, hisz gyesen leszel.

Sajnos a láthatásra a magyar bíróság nem kötelezi/nem kötelezheti az apukát. :(

2013. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A ház már banki eljárás alá van vonva, azért nem kérhet lakáshasználati díjat. A havi keresete változó, olyan 200-250ezer ft, a hitelei pedig olyan 180 ezer ft körül vannak, ezért nem ítélték meg a gyerektartást.
2013. júl. 1. 13:22
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Én hallottam olyat, hogy kötelezheti a bíróság rá. Vagy ha nem akar akkor meg nem is láthatja a gyerekeket. Vagy ez régi infó? Inkább tényleg fordulj ügyvédhez, mert ezek minden héten változnak!
2013. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

A bíróság hibázott, amikor nem ítélt meg gyerektartást. Ahogy írtam, a gyereknek akkor is vannak igényei, ha a szülőnek hitele van. Akkor sem éhezhet. Az már egy másik helyzet, ha te sem akarod őt tönkre tenni, és majd nem kéred el tőle a pénzt. De a gyerektartást a bíróságnak akkor is meg kellett volna ítélnie.


Fordulj ügyvédhez, csak egy jogi szakember tud majd neked segíteni, aki átlátja az egész ügyet.

2013. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kedves 13:25


A gyerektartás, nem láthatási díj.

2013. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom, hogy arról lehet szó, hogy a volt férj a gyermektartás fejében átvállalta a Kérdező felét a hitelek törlesztéséből, így voltaképp van gyerektartás, csak nem úgy, hogy a volt férj elküldi a Kérdezőnek az összeget, az meg visszaküldi ugyanazt az összeget a rá eső hiteltörlesztés-félként, hanem a bíróság megspórolta a pénz oda-vissza utalását, és a hozzá kapcsolódó banki költségeket a Kérdezőnek és az exének.


Ha így van, akkor pedig Kérdező nem tarthat igényt újabb összegre az exétől.


Másfelől Kérdező, ha te is tulajdonos vagy, akkor nem, nem tehet ki az ex férjed (mint társtulajdonos) senkit, aki oda be van jelentve a részedről, egyformák a tulajdonosi jogaitok.

2013. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

a láthatás és a gyerektartás két külön dolog


a gyt-t fizetnie KELL akkor is ha nem viszi el a gyerekeket ez az ö Kötelessége

a tied az h biztosítsd a láthatást feltételeit vagyis ha jön akkor láthassa a gyerekeket


attól mert ö nem él a láthatási jogával attól még fizetnie kellene a gyt-t


am azonnal bíróság és ügyvédet fogadj mert olyan nincs h nem fizet gyt-t azt még a saját megélhetésének a rovására is fizetni KELL !!!!

a gyt mindig az első levonás a fizetésből !

itt ebben az esetben a bíróság hibázott !!!

2013. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Írta a kérdező, és utolsó előtti válaszoló is jól értette: a volt férj a gyerektartás fejében fizeti a kérdező hitelét is (közös hitel).


A volt férjet nem lehet láthatásra kényszeríteni. Ha nem akar menni, akkor nem megy.

2013. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!