Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kérhetek láthatási jog felfüggesztést vagy gyerektartást ilyen esetben?
Sziasztok!
Kissé bonyolult...de leírom.
Tavaly elváltam a férjemtől (sok év huzavona után), akitől van két kislányom, 6 és 7 évesek. A láthatást úgy állapították meg, hogy ha május 31-ig másképp nem tudunk megegyezni, akkor az ő láthatási ideje július 1-14-ig, illetve augusztus 1-14-ig terjed. Nos, mi nem tudtunk megegyezni, tehát ez lépne életbe, de ő közölte, hogy majd augusztusban talán egy hétre elviszi őket, mert ő dolgozik, nincs annyi szabija.
Nekem közben a páromtól született egy kislányom, aki 2 éves, és jelenleg 7 hónapos terhes vagyok. Vizsgálatokra kellene mennem a héten és jövőhéten, amit direkt a láthatás idejére tettem, hogy ne kelljen senkinek fizetnem azért, mert vigyáz rájuk. A kicsire a nagymamája vigyáz ilyenkor, de még ezért is szokott kérni ezt-azt. De mivel a két nagylányhoz semmi köze, ráadásul nincs túl jó idegi állapotban, őket nem vállalja be. Én gyesen vagyok itthon, ez igaz, és nem is érdekelne, hogy nem viszi el az apjuk a kicsiket, ha nem direkt így időzítettem volna mindent. A kórház másfél óra vonattal, plusz egy óra séta, ott várakozni, és vissza ugyanez. Sok lenne 3 gyermekkel, főleg, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Nem emelhetek, márpedig ez régi vonat, amire fel kell emelnem őket. Szóval fizikai akadályai is vannak. Az apuka arra hivatkozik, hagyjam itthon a párommal őket, ő úgysem dolgozik. Márpedig melózik, csak épp bejelntve nincsen.
A válási papírokon ott van egy mondat, hogy ha bármelyik fél vagy a gyerekek érdekeit súlyosan sérti a másik fél viselkedése, akkor kérhetünk perújrafelvételt.
Nos, a lányok reggel óta várták az apjukat, fél órája álomba sírta magát mindkettő. Vígasztalhatatlanok. De általában minden második hétvége apukájé lenne, és szinte mindig van valami, amiért nem viszi el őket, és akkor a lányoknál ugyanez van. Egész nap sírósak. Pedig az apukának is vannak szülei, barátnője, testvére, unokatestvér, mind egyazon városban, akik szívesen vigyáznak rájuk, tehát meg tudná oldani, ha akarná, de nem akarja.
Én viszont félek, hogy komolyan sérülnek a gyerekek. Hiszen szeretik, várják őt. De még csak nem is telefonál.
Mit tehetek ilyenkor? Indíthatok újra pert ellene, ahol kötelezik őt a gyermekek láthatására?
Gyerektartást nem fizet, mert sok hitelt törleszt, és a bíróság úgy ítélte, hogy majd 2016-tól kell gyerektartást fizetnie. No de se gyerektartás, se láthatás, amolyan mosom mezem alapon? Megteheti?
Ilyenkor nem lehet az apától valahogy megvonni a láthatást, és követelni a gyerektartást? Mert szívesen fizetnék én bébiszittert, mert sok van, akit imádnak, de akkor fizessen apuka gyerektartást.
A másik kérdésem szorosan ehhez kapcsolódik. Vettünk egy házat hitelre a volt férjemmel, de nem fizettük, bedőlt a hitel, de még nem lakoltatnak ki. A bíróság a használati jogot nekem ítélte. A hitelt megállapították, hogy senki nem fogja fizetni. Én itt élek a párommal, a 3 gyermekkel, ide vagyunk bejelntve. Tulajdonilag a fél ház az enyém, a fele a férjemé. Az lenne a kérdésem, hogy amikor szeptemberben szülök, és bent kell maradnom 7 napig a kórházban, ez idő alatt a volt férjem kiteheti e az utcára a páromat és a kislányomat, vagy sem? Joga van e ehhez? Illetve ha én ugye nem vagyok itthon, a gyerekek a párommal lesznek. Apuka elviheti őket az én beleegyezésem nélkül, ha az nem esik bele a láthatási időbe? És mire jó a használati jog?
Jaja, #10-es, ez a sor a kérdésben eléggé ezt jelenti: "Gyerektartást nem fizet, mert sok hitelt törleszt, és a bíróság úgy ítélte, hogy majd 2016-tól kell gyerektartást fizetnie. No de se gyerektartás, se láthatás, amolyan mosom mezem alapon? Megteheti? " -
Igen, Kérdező, megteheti. A házasság alatt keletkezett vagyon KÖZÖS, bele értve a negatív vagyont, tehát a hiteltartozást is, az is feleződött tehát a válással. A férjed igenis fizet gyerektartást, csak éppen egyből a banknak fizeti be a te fél hiteltartozásod fejében, ami nyilván 2015-ben jár le, ezért kell neki 2016-tól neked fizetnie. Ez így teljesen törvényes. A láthatásra kényszeríteni meg csak a bulvárhírekben lehet, annak nincs semmiféle következménye, ha valaki nem él a kapcsolattartás jogával. (illetve hát végülis van, ha 1 évig folyamatosan nem él vele, akkor kérni lehet a közös felügyelet megszüntetését - ha addig közös volt...)
Na ennyi.
Ha meg te nem biztosítod a gyerekek felügyeletét (mert mondjuk kórházban vagy) akkor NYILVÁN elviheti, sőt az a logikus, ha ő viszi el őket, lévén te a saját felügyeleti jogodnak önhibán kívül, de nem tudsz eleget tenni.
"A másik kérdésem szorosan ehhez kapcsolódik. Vettünk egy házat hitelre a volt férjemmel, de nem fizettük, bedőlt a hitel, de még nem lakoltatnak ki. A bíróság a használati jogot nekem ítélte. A hitelt megállapították, hogy senki nem fogja fizetni. Én itt élek a párommal, a 3 gyermekkel, ide vagyunk bejelntve. "
Egyébként jól jön le a kérdésből, hogy éppen a 4. gyereket vállalod be egy feketén (TB nélkül) dolgozó párral, egy banki eljárás alatt álló házba??? Bátor... Csak nehogy úgy járj, hogy a bank viszi a házat a fejetek fölül, a gyámügy meg mind a 4 gyereket... különben ha ezekkel a kondíciókkal újra bíróság elé vinnéd az ügyet, és a volt férjed kérné a két saját gyerekét, jó sansszal neki ítélnék, és téged köteleznének úgy 25% gyerektartásra, ilyen kondíciók mellett ezzel az eshetőséggel is kalkulálhatsz.
El kellene olvasni a kérdező kommentjeit is:
"A bíróság ítélte így,mert ebben van két özös hitel, amit ő fizet."
Nem ertem hova vallalsz 4 gyereket el is kell latni oket..
Es ha az apa kulfoldon lenne? Akkor hogy oldanad meg?
Nos sokan tévedésben vannak e témában, de a láthatás az új törvényi szabályozás szerint már nem csak jog, hanem kötelesség is.
Ha tehát nem jelenik meg a gyerekért az adott időben és nem menti ki magát, akkor utána már nem kell odaadnod arra a láthatásra. Tíz perc késés belefér, de hivatalosan neked nem kell tovább várnod.
Ha pedig nem akarja tartani a gyerekkel a kapcsolatot, akkor kérheted a kapcsolattartás újraszabályozását, mivel az apának kötelessége kapcsolatot tartani a gyerekkel.
Ezt k fogja ellenorzni??
Koteles vagy a gyereket szeretni is ???
Azt hiszem sok kulfoldon dolgozo apa most bajban lesz
Ja, igazad van #14, kötelessége is... oda van írva a Csjt-be... (egyébként 1995 óta, úgyhogy nem egy új darab...)
A lehetséges szankciót meg leírtam a #11-ben zárójelesen... aki egy évig (bizonyos esetekben fél évig, ez tényleg új) folyamatosan nem tart kapcsolatot a gyerekével, azt biztosan nagyon fogja érdekelni, hogy korlátozhatják vagy akár meg is szüntethetik a szülői felügyeleti jogát... ami valszeg amúgy sincs már neki, az ilyen sztorik nem a közös felügyelettel járó gyermekelhelyezésekre jellemzőek.
Ennek a paragráfnak annyi az értelme, hogy ha a GYIVI-nél lévő gyereket egy (fél) évig egyszer sem látogat senki, azt a gyereket örökbe adhatónak lehet nyilvánítani a szülők hozzájárulása nélkül, ha a bíróság kimondja erre hivatkozva a felügyeleti jog megszüntét. Válás utáni egymást vegzálásra kevéssé alkalmas... ja, meg lehet, hogy valami rendbírságot is ki lehet szabni, ha az ember nagyon utána megy, ami szintén nagyon fogja érdekelni azt, akinek a fizuja felét már amúgy is viszi a bank...
Lássuk be, a Kérdezőnek perpill. nagy mázlija van, hogy senki nem szállt még rá, hogy hogyan nevel 3 gyereket veszélyeztetett terhesen egy végrehajtás alatt álló házban egy szál GYED-ből hivatalosan. Ha ebben a helyzetben elkezd kavarni, és ettől az exe picit is ideges lesz, arra van a nagyobb esély, hogy a jelenhez képest veszíteni fog rajta, nem arra, hogy nyerni. Szerintem jó nagy hazárdjáték lenne elkezdeni a gyámügyhöz meg bírósághoz rohangálni a részéről, mert valszeg akkor azért az exének is lesz egy-két szava... kissé más lenne a helyzet, ha az a ház nem állna banki eljárás alatt ahol laknak, és az élettársának bejelentett jövedelme lenne... bár érdemit valszeg akkor se tudna elérni, de legalább kockázat sem lenne benne a részéről.
Sziasztok! Pár dolog nem volt tiszta, mert nem írtam le mindent... nos a párom így dolgozik, ez igaz, de egy kis faluban élünk, ahol a lakosságból talán 3 embernek van bejelentett melóhelye, a többi kénytelen így dolgozni. De segélyért legalább nem áll sorba... de ez mindegy is, ez csak átmeneti, mert van több melója kilátásban.
Az exem a szüleivel él, ahová nem költözhetnek a gyerekek, ezt ők kerek perec kijelntették, szóval elvenni max akkor tudná, ha albérletbe menne, de ezt nem fogja bevállalni.
Én nem a semire vállaltam a 4.babát....nem terveztük, el vagyok kötve!!!! Így nem is gondolta senki, de még a nődoki se,mikor mondtam neki, hogy késik. 14 hetes volt, mikor hajlandó volt beutalni UH-ra. Így már elvetetni nem lehet!
A házra annyi, hogy ha árverezik, én fogom megvenni, a bank felvilágosított róla, hogy ehhez jogom van...a menete bonyolult, de az enyém marad, a lényeg, hogy a volt férjem nevéről csak így tud lekerülni, hogy látszólag hagyjuk elúszni...de ezt neki nem kell tudnia. Nekem pedig a bankban ott a pénz a házra. Sőt, anyu után az örökölt házba bármikor beköltözhetek, ha úgy alakul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!