Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szülői értekezlet, farsang...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülői értekezlet, farsang esete válás után. Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés

Házastársammal elváltunk, közös kiskorú gyermekünket neki ítélte a bíróság. Most január végén volt szülői értekezlet, ahova elmentem, mert úgy éreztem, hogy mint a gyerekem anyja, nekem is jogom van a szülőin résztvenni. Az ovis beszoktatáson is én voltam ott a kislányommal, eszembe nem jutott, hogy én nem vehetek részt a szülőin. Illetve jövő héten csütörtökön farsangi bál lesz az oviban, kislányom kérte, hogy menjek el, mert szeretné, ha én is látnám a jelmezét. Mindenképpen ott akartam lenni, de így, hogy külön kérte is, még jobb érzés nekem, hogy szeretné Ő is, hogy ott legyek. Ma kaptam egy levelet a volt férjemtől, hogy nem vehetek részt többet a szülői értekezleten és farsangon sem, mert ma volt a gyámügyön és ezeket mondták neki, és ő ezeket be fogja tartatni velem szóról szóra. Ha nem tartom be, azonnal feljelent. Csak annyit akarok kérdezni, hogy ezt tényleg megtilthatja nekem? A gyámügyön tényleg mondanak ilyet, hogy egy szülő nem vehet részt a szülői értekezleten? Attól még, hogy elváltunk, a gyerekemnek ugyanúgy a szülője vagyok. Mindenképpen elmegyek jogi tanácsadásra jövő hét folyamán. Addig viszont érdekelne, hogy tényleg létezik ilyen?

Aztán a nyári és téli szüneteket fele-fele arányban kaptam meg a bíróságtól a jogerős végzésben. Volt férjem ez ügyben is volt a gyámügyön és ott azt mondták neki, hogy nem kötelessége odaadni ezekben az időszakokban, és közölte vele, hogy nem is fogja odaadni.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2015. febr. 6. 11:35
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Kérdező volt ügyvéded?
2015. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Nem volt, nem tudtam megfizetni.
2015. febr. 6. 16:17
 33/39 anonim ***** válasza:
Sejtettem :-( és nagyon sajnálom. Én hasonló cipőben jártam 2 éve. Apuka maradt a szüleivel, ő is összevissza dolgozott, a szülei akarták a fiúnkat hozni vinni, mindent intézni körülötte. Én albérletbe költöztem. Nálam maradt a gyerkőc, az ügyvédem érvelt azzal, hogy az apa szülei nem játszanak, hisz a 2 szülő alkalmasságát vizsgálják, nem pedig a nagyszülőket. Ahhoz, hogy újabb pert indíthass, el kell telnie 2 évnek. És Neked kell bizonyítanod, hogy a gyerek körülményeiben milyen negatív változás állt be. De annak is csak egy jó ügyvéddel szabad nekiállni.
2015. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Tanulj Kerdezo, minden lehetoseget ragadj meg, hogy tanulhass a sajat es a gyermeked erdekeben, hogy egy ilyen eloskodo, ne talaljon rajtad fogast... jogilag mindennel legyel tisztaban, ez egyfajta konnyebbseggel fog elrolteni, hogy okos vagy es nem tud megvezetni a hazugsagaival... Lelkileg ez nagyon sokat jelentkezni, majd meglatod, probald ki! Ne erdekeljen mit mond, Te csak a torvenyt tartsd be, hogy mit mond egy ilyen paprikajancsi azt tojd le magasrol! A TUDAS HATALOM!
2015. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

A gyereket csak akkor emelik ki a megszokott környezetből ha jelentős negatív változás áll be.

Sajnos a bíróság nem fog más döntést hozni azért mert eljársz a szülőire. Ez Mindkét szülő nemcsak joga hanem kötelezettsége! Ez miatt nem változtatnak döntést. Reménykedj hogy apuka nagy bakit követ el, vagy pedig tudod bizonyitani hogy ellened nevel. Igy lehet talán esélyed. Én személy szerint szorítok.

2015. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Ez a láthatás megegyezéssel vagy bírói döntéssel született?
2015. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
A megegyezéssel próbálkoztam. Szerettem volna, ha minden héten láthatom, ha nem is minden hétvégén, de legalább minden 2. hétvégén, és amikor hétvégén nem, akkor legalább hétköznap. Nem ment bele, a bíróságon előadta, hogy ő követeli a törvényben írt "2 hetente 2 nap" láthatást. A bíróság meg leírta az ítéletben, hogy ennél több láthatást ítél meg, illetve telefonos kapcsolattartási lehetőséget is kaptam. Amikor nem láthatom, akkor telefonon beszélhetek a lányommal este 6-7 óra között.
2015. febr. 6. 16:52
 38/39 anonim ***** válasza:
A kislany elfogadta a helyzetet?
2015. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Sokat nem tudsz tenni, csak azt, hogy a láthatásokat percre pontosan betartatod. Nem adja ki a gyereket a végzés szerint, már hívod is a rendőrséget. Feljelented, ráverik a bírságot. Ismerek anyukát, akit apuka úgy jelentett fel, hogy el se ment a gyerekért, és megbírságolták az anyát, hogy akadályozta a láthatást.

Te odamész, nem adja a gyereket, már hívod is a rendőröket.


Persze, hogy lesz belőle botrány, de a gyerek ettől a helyzettől is sérül, hogy kérte, menj el a farsangra, de te nem leszel ott.

2015. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!