Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szülői értekezlet, farsang...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülői értekezlet, farsang esete válás után. Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés

Házastársammal elváltunk, közös kiskorú gyermekünket neki ítélte a bíróság. Most január végén volt szülői értekezlet, ahova elmentem, mert úgy éreztem, hogy mint a gyerekem anyja, nekem is jogom van a szülőin résztvenni. Az ovis beszoktatáson is én voltam ott a kislányommal, eszembe nem jutott, hogy én nem vehetek részt a szülőin. Illetve jövő héten csütörtökön farsangi bál lesz az oviban, kislányom kérte, hogy menjek el, mert szeretné, ha én is látnám a jelmezét. Mindenképpen ott akartam lenni, de így, hogy külön kérte is, még jobb érzés nekem, hogy szeretné Ő is, hogy ott legyek. Ma kaptam egy levelet a volt férjemtől, hogy nem vehetek részt többet a szülői értekezleten és farsangon sem, mert ma volt a gyámügyön és ezeket mondták neki, és ő ezeket be fogja tartatni velem szóról szóra. Ha nem tartom be, azonnal feljelent. Csak annyit akarok kérdezni, hogy ezt tényleg megtilthatja nekem? A gyámügyön tényleg mondanak ilyet, hogy egy szülő nem vehet részt a szülői értekezleten? Attól még, hogy elváltunk, a gyerekemnek ugyanúgy a szülője vagyok. Mindenképpen elmegyek jogi tanácsadásra jövő hét folyamán. Addig viszont érdekelne, hogy tényleg létezik ilyen?

Aztán a nyári és téli szüneteket fele-fele arányban kaptam meg a bíróságtól a jogerős végzésben. Volt férjem ez ügyben is volt a gyámügyön és ott azt mondták neki, hogy nem kötelessége odaadni ezekben az időszakokban, és közölte vele, hogy nem is fogja odaadni.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2015. febr. 6. 11:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Ugrat a volt ferjed.

Amugy miert nem kered ezt irasban a gyamugytol? Majd meg tudod, hogy mi az igazsag.

2015. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
41%
Miért neki ítélték a kislányt? Amúgy szerintem még a tiéd a gyermek, te hordtad ki, te szülted meg, te szoptattad, te ápoltad, te tetted tisztába, te adtál neki bibipuszit, innentől kezdve nem értem mi ez a tiltás. Meg vannak marhulva az emberek????
2015. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eressz meg egy telefont most a gyámügy felé.
2015. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
100%
nem vagyok jogtudós, vagy ilyesmi, de ha nem azért ítélték a gyereket a volt férjednek, mert bűnöző/alkoholista/drogos/elmeháborodott, vagy valami ilyesmi vagy, és ráadásul a bíróság jogerős ítéletet hozott arról, hogy téged a nyári és a téli szünetek felén megillet a láthatás joga, akkor nincs probléma. sőt, szerintem te jelenthetnéd fel azért, ha ezt megtagadná tőled. a farsanggal kapcsolatban...ez egy iskolai rendezvény, amire elvileg bárki elmehet, nincs joga a pasinak kitiltani téged onnan. már ha nincs a dologban távoltartási végzés, vagy ilyesmi. gondolom nincs. a szülői értekezlet esetében szerintem ugyanez a helyzet, tekintve, hogy a gyerek anyja vagy, és jogod van tudni, mi a helyzet a lányoddal.
2015. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
94%

Előre bocsátom, hogy laikusként írom le ami megfogalmazódott bennem, nem váltam el és még nem volt dolgom a gyámüggyel.


Az első kérdés, az, hogy miért neki ítélte a bíróság a gyereket? Ő tudta biztosítani a megfelelő körülményeket a gyereknek és a felnevelésének az anyagi feltételeit?

Milyen gyakran van nálad egyébként a gyerkőc, milyen gyakran van hivatalosan is láthatás?


Ha nem volt különös oka annak, hogy nem került hozzád a gyerkőc (pl. bántalmazás..stb), akkor én nem tudom elképzelni, hogy a gyámügy bárkitől is tiltaná a saját anyukáját.

Elsőre azt mondanám, hogy a férjed hazudik, csak bepróbálkozott ezzel a mesével, hátha visszatarthat.

Valószínűleg nem békésen váltatok el, de a gyerek miatt nem tudnátok egy kicsit rendezni a helyzetet?

2015. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
59%
Mindenki érdeke az a gyerek érdeke legyen az első.Már pedig az nem szolgálja az érdekét ha az apja ilyen idióta.Nyugodtan menj el szülőire meg a farsangra is.Jogerős bírói végzés van télen nyáron mikor viheted,a a gyámügy ezzel szemben nem fogja azt mondani nem kötelessége,mivel igen is az.Palira vesz téged ez a fazon,ne félj és ne ijedj meg tőle.menjen aztán jelentsen fel,mert elmész a farsangra:))körbe is röhögik.na az ilyen embernek nem kéne gyereket adni,legyen az nő vagy férfi aki személyes bosszujára használja fel a gyereket.
2015. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak írom:

-neki saját lakása van, ahol a szüleivel él, én csak albérletben élek

-a szülei folyamatos segítséget tudnak biztosítani kislányunk ellátásában, gondozásában, míg nekem segítségem nincs, szüleim betegek

-a volt férjem munkahelye rugalmas, bármikor el tud menni, ha szükséges, az én munkahelyem fix 2 műszakos

-náluk az 1 főre jutó jövedelembe beszámít a szülők nyugdíja és volt férjem is középvezető beosztásban dolgozik jó fizetéssel, én havi 90et kapok kézhez


Nem vagyok sem drogos, sem alkoholista, semmilyen káros szenvedélyem nincs, van munkám és lakhatásom is normális, a körülmények megfelelőek. A bíróságnak nem volt elég, amit én tudtam nyújtani.

2015. febr. 6. 12:07
 8/39 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

Ha a bíróság a szülői felügyeleti jogodat nem vonta meg, akkor nemcsak jogod, de a Köznevelési Törvény értelmében kötelességed is a gyereked előmeneteléről tájékozódni. Így természetesen jogod van a szülőértekezleten és bármelyik iskolai rendezvényen részt venni, sőt akár fénymásolatot is kérhetsz a gyereked bizonyítványáról.

A gyámügy a bírósági végzést nem bírálhatja felül, nem is tesz ilyet, a férjed csak kamuzik.

2015. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora parasztot :S Az apának nem elég az,hogy a lánya szeretné ha ott lennél a farsangon?Mi a p.csának ilyennek gyerek,tartson kutyát:S
2015. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Az 5. Válaszolónak írom:

Hidd el, én már nagyon boldog lennék, ha másként viselkedne végre. Azt hittem, hogy az élettársa, akit nyáron megismert, majd kicsit jobb belátásra bírja. Az élettársa egy normális nő, legalábbis az alapján a 2 alkalom alapján, amikor volt alkalmam látni és váltani vele pár szót, úgy tűnt, hogy rendes nő. Az első perctől kezdve normális hangon beszéltem vele, próbáltam mindig azt nézni, hogy lenyelek inkább mindent, csak legyen nyugalom... Voltam pszichológusnál januárban, mert az elmúlt másfél év kicsit kiborított... Az orvos azt javasolta, hogy ne válaszoljak az e-mailjeire. Megfogadtam a tanácsát. 3 hete nem írtam neki egyetlen e-mailt sem, erre ma meglepett ezzel a majdnem fenyegető tartalmú levéllel...

2015. febr. 6. 12:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!