Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szülői értekezlet, farsang...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülői értekezlet, farsang esete válás után. Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés

Házastársammal elváltunk, közös kiskorú gyermekünket neki ítélte a bíróság. Most január végén volt szülői értekezlet, ahova elmentem, mert úgy éreztem, hogy mint a gyerekem anyja, nekem is jogom van a szülőin résztvenni. Az ovis beszoktatáson is én voltam ott a kislányommal, eszembe nem jutott, hogy én nem vehetek részt a szülőin. Illetve jövő héten csütörtökön farsangi bál lesz az oviban, kislányom kérte, hogy menjek el, mert szeretné, ha én is látnám a jelmezét. Mindenképpen ott akartam lenni, de így, hogy külön kérte is, még jobb érzés nekem, hogy szeretné Ő is, hogy ott legyek. Ma kaptam egy levelet a volt férjemtől, hogy nem vehetek részt többet a szülői értekezleten és farsangon sem, mert ma volt a gyámügyön és ezeket mondták neki, és ő ezeket be fogja tartatni velem szóról szóra. Ha nem tartom be, azonnal feljelent. Csak annyit akarok kérdezni, hogy ezt tényleg megtilthatja nekem? A gyámügyön tényleg mondanak ilyet, hogy egy szülő nem vehet részt a szülői értekezleten? Attól még, hogy elváltunk, a gyerekemnek ugyanúgy a szülője vagyok. Mindenképpen elmegyek jogi tanácsadásra jövő hét folyamán. Addig viszont érdekelne, hogy tényleg létezik ilyen?

Aztán a nyári és téli szüneteket fele-fele arányban kaptam meg a bíróságtól a jogerős végzésben. Volt férjem ez ügyben is volt a gyámügyön és ott azt mondták neki, hogy nem kötelessége odaadni ezekben az időszakokban, és közölte vele, hogy nem is fogja odaadni.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2015. febr. 6. 11:35
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:
61%
ne nyelj le mindent, legalábbis ha a lányod is érintett a dologban. egy gyereknek éppúgy szüksége van az anyjára, mint az apjára, és elsősorban az ő érdekeit kell szem előtt tartanotok.
2015. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Egyszerűen nem tudom, hogyan kellene kezelnem úgy a volt férjemet, hogy másként viselkedjen. A személyisége alapján egy agresszív, uralkodó típusú ember, kissé kényszeres és rögeszmés. Lehet emiatt nem tudom kezelni, ami az én hibám is, úgy érzem. Van ötlete valakinek arra, hogyan tudnék vele úgy szót érteni, hogy másként viselkedjen? Az a baj, hogy a 8 éves kapcsolatunk alatt folyamatosan az alárendelt szerepet kellett játszanom, mert rájöttem, hogy ha így viselkedek, akkor van nyugalom. De valahogy most képtelen vagyok arra rábeszélni magamat, hogy megint az alárendelt, meghunyászkodó ember legyek. Vagy a lányom érdekében megtegyem? Mit gondoltok?
2015. febr. 6. 12:23
 13/39 anonim válasza:
83%
Akkor pedig itt a válasz minden kérdésedre. Megszokta, hogy az van, amit ő mond, ezért aztán teljesen biztosra veszi, hogy te többé nem fogsz megjelenni a szülőin, a lányod jelmezét sem fogod megnézni, sőt, fülig érő mosollyan fogsz lemondani az iskolai szünetek feléről a javára. Pusztán csak azért, mert ő így akarja. Hát nem! Az lenne neki a legnagyobb arconcsapás, ha a sarkadra állnál, és csakazértis ott lennél minden egyes szülői értekezleten, a farsangon, és a kislány igenis nálad töltené a szünetek felét.
2015. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ideje lenne, hogy felvedd a kesztyut.

Azt hiszi barmit megtehet veled, hat ne hagyd. Igenis jarj utana a dolgoknak, tessek a gyamugyhoz menni, eroszakosnak lenni. Mi az, hogy nem nezheted meg a gyereked farsongon? Engem tuti nem tudna visszatartani. Sot, azt hiszem mindent megtennek a jobb korulmrnyekert is, hogy aztan vegul nalam helyezzek el a kislanyom.

2015. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

13. Válaszolónak:

Én így is akarom csinálni, de annyira ért hozzá, hogy hogyan hasson a lelkivilágomra, hogy az ilyen leveleivel totál kikészít és mindenben elbizonytalanít. De a jogsegély nekem is adott ingyen, és menni is fogok. Nem is olyan régen voltam, talán 3 hete. Akkor azért fenyegetett meg, hogy 1 éven belül a páros hetek azok nem a páros számokkal jelölt heteket jelentik. Azért próbálkozott be, mert páros heteken szerdán is van láthatásom, illetve péntektől következő hétfőn reggel 8ig. De a jogsegélyen elmagyarázták, hogy nincs igaza.

2015. febr. 6. 12:31
 16/39 anonim ***** válasza:
59%

Tudom, sokra nem mész vele, de nagyon sajnállak :( Anyaként el tudom nagyjából képzelni, mit érezhettél mikor az apukának ítélték a gyereket. :( Hiába mondják hogy mert az apuka is ugyanannyi joggal indul a bíróságon gyerek elhelyezésnél, azért mégis csak az anyuka hordja ki, szüli meg, van vele otthon. Ezt egy apuka, aki reggeltől estig dolgozik, és alig látja a gyerekét, nem érti milyen kapocs van anya és gyermeke között.

Remélem sikerül későbbiekben magadhoz venni a kislányt.... Nagy kalappal Neked <3

2015. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
50%
Azt szeretném még kérdezni hogy gyerektartást is kell fizetned?! Gondolom igen...
2015. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

17. Válaszolónak:


Igen, kell fizetnem gyerektartást. Visszamenőleg 17 hónapra is, illetve az aktuális havit is. A visszamenőlegest ő kérte egy tárgyaláson. Engem is megkérdeztek, hogy ha hozzám kerül, én mikortól kérem a gyerektartást. Elmondtam, hogy akkortól, amikortól kimondják, hogy mellettem helyezték el a kislányt. Mellette helyezték el, megítélték neki a visszamenőlegest is. Fizetem is rendesen, ugyan még csak most január óta van kötelezettségem, de fizetem. A fizetést folyó hónap 4. napjáig mindig megkapom, az első, hogy megy a gyerektartás a számlájára. Dehát ez így van rendjén, bár a visszamenőlegessel nem értek egyet nagyon, de próbálok bízni benne, hogy a kislányunkra költi valójában.

2015. febr. 6. 12:52
 19/39 anonim ***** válasza:
74%
a két műszak miben nyilvánul meg?
2015. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

A 2 műszak:

-reggel 6tól délután 2ig

-délután 2től este 10ig

Mivel egy irodán dolgozom és egy kolléganőm van, így szabadságolás esetén reggel 6tól este 6ig tart a munkaidő.

2015. febr. 6. 13:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!