Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szülői értekezlet, farsang...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülői értekezlet, farsang esete válás után. Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés

Házastársammal elváltunk, közös kiskorú gyermekünket neki ítélte a bíróság. Most január végén volt szülői értekezlet, ahova elmentem, mert úgy éreztem, hogy mint a gyerekem anyja, nekem is jogom van a szülőin résztvenni. Az ovis beszoktatáson is én voltam ott a kislányommal, eszembe nem jutott, hogy én nem vehetek részt a szülőin. Illetve jövő héten csütörtökön farsangi bál lesz az oviban, kislányom kérte, hogy menjek el, mert szeretné, ha én is látnám a jelmezét. Mindenképpen ott akartam lenni, de így, hogy külön kérte is, még jobb érzés nekem, hogy szeretné Ő is, hogy ott legyek. Ma kaptam egy levelet a volt férjemtől, hogy nem vehetek részt többet a szülői értekezleten és farsangon sem, mert ma volt a gyámügyön és ezeket mondták neki, és ő ezeket be fogja tartatni velem szóról szóra. Ha nem tartom be, azonnal feljelent. Csak annyit akarok kérdezni, hogy ezt tényleg megtilthatja nekem? A gyámügyön tényleg mondanak ilyet, hogy egy szülő nem vehet részt a szülői értekezleten? Attól még, hogy elváltunk, a gyerekemnek ugyanúgy a szülője vagyok. Mindenképpen elmegyek jogi tanácsadásra jövő hét folyamán. Addig viszont érdekelne, hogy tényleg létezik ilyen?

Aztán a nyári és téli szüneteket fele-fele arányban kaptam meg a bíróságtól a jogerős végzésben. Volt férjem ez ügyben is volt a gyámügyön és ott azt mondták neki, hogy nem kötelessége odaadni ezekben az időszakokban, és közölte vele, hogy nem is fogja odaadni.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2015. febr. 6. 11:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Kérdező sok-sok erőt és kitartást kívánok neked! Bár nincs gyermekem,de elképzelem, hogy szörnyű lehet a helyzet.


Nem tudom elképzelni, hogy a férjed állandóan telefonos vagy bármilyen kapcsolatban lenne a gyámüggyel, ahol ők olyanokat mondanak neki, hogy neked,mint anyának tilos elmenned a farsangra és a szülőire!



Plusz gondolom a kislány óvónője is tudna róla, ha a férjed szólt volna neki, hogy te nem lehetsz ott a farsangon!


Nonszensz,amit a férjed állít a levélben laikusként gondolom.

2015. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Kedves 20. Válaszoló!


Szerinted milyen?

2015. febr. 6. 13:32
 23/39 anonim ***** válasza:
Menj el nyugodt szívvel a farsangra. Nem lehet bajod belőle. Ne ülj fel neki. Szivat mert hozzá van szokva hogy ugrasz a dolgaira és félelemben tud tartani. Velem Ugyanezt csinálja a gyerek Apja de mára megerősödtek és nem hagyom magam. Tedd ezt te is!
2015. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Köszi kedves 25. Válaszoló! Próbálok erőt meríteni a Te helyzetedből is.
2015. febr. 6. 13:59
 25/39 anonim ***** válasza:

Ha elmennél bíróságra Szerinted van esély megváltoztatni az elhelyezést?

Mikor milyen időközönként van láthatásod?

2015. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Hazudik.

Egyrészt olyan nincs hogy a gyámügy azt mondta nem köteles oda adni.Végzés van róla,úgyhogy kötelessége,másrészt nem tilthatja meg sem a szülőit,sem a farsangot.

2015. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Van-e esély megváltoztatni az elhelyezést? Érdeklődtem sokfelé, általánosságban az az összvélemény, hogy nagyon meg kell indokolni, miért kérem a gyermekelhelyezés megváltoztatását. Az nem elég, hogy az apa így meg így viselkedik, stb... Azt nézik, hogy a gyerekkel hogyan bánik, el van-e látva, jár-e rendesen oviba. Nem érdekel senkit, hogy alig van a kislánnyal, nem érdekel senkit, hogy a nagyszülők látják el 90%-ban és ők is hordják oviba és haza is az esetek 90%-ban. Nem érdekli a bíróságot, hiszen ha érdekelné őket, akkor figyelembe vették volna ezt is a döntéshozásnál.
2015. febr. 6. 15:23
 28/39 A kérdező kommentje:

Láthatásom úgy van, hogy páros héten szerdán délután este 7ig, illetve a hét végén péntek délutántól hétfő reggel 8ig. Aztán minden hónap első páratlan hétvégéjén szombaton reggel 9től este 6ig.

Páros ünnepeken az ünnep fele arányban, a szünetek, tehát őszi-tavaszi-nyári-téli szünetek szintén fele arányban.

A szünetek kapcsán arról tájékoztatott, hogy az óvodában a szünet az nem hivatalos, mert ugyanúgy van nevelés, csak más intézményekben, így a bíróság hiába írta le, hogy a szünetekben fele-fele arányban nálam lehet, ő nem fogja odaadni a kislányomat, mert a szünet az nem szünet. Nagyon nincs rendben számomra a dolog, hogy a gyámügy hogyan bírálhatja felül a bíróság jogerős végzését. Szerintem nem bírálhatja felül és a volt férjem nem egyenes. De utána járok.

2015. febr. 6. 15:28
 29/39 anonim ***** válasza:
54%

Viszont ha meg akarod változtatni bármikor a jövőben akkor nagyon jó pont lesz,hogy ott vagy farsangon,részt veszel a szülőin,esetleg érdeklődsz az oviban az óvónőknél stb.

Azt csodálom amúgy hogy írod,hogy a nagyszülők rendezik szinte a gyereket és mégis apuka kapta meg.Tudom nem vigasz,de 12 évesen már figyelembe veszik az ő akaratát is ha azt akarja.Nagyon sajnállak egyébként...

2015. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

29. Válaszolónak:

Látszik, hogy mennyire nem foglalkozott a bíróság az üggyel. Volt mibe kapaszkodni, így nem látták szükségét, hogy jobban belemélyedjenek a részletekbe. Nem foglalkoztak azzal, hogy velem hogy viselkedett a férjem, azzal sem, hogy leírtam nekik, féltem a gyerekemet, hogy rajta is uralkodni fog, ugyanúgy korlátozni fogja, ahogyan anno engem...

2015. febr. 6. 15:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!