Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2 gyerek, hitellel terhelt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 gyerek, hitellel terhelt háznál hogy zajlik a válás?

Figyelt kérdés
Nálam lenne a két gyerek. Nyílván lenne gyerektartás, de mi van olyankor, mikor hitel is van? A gyerektartáson kívül a hitel felét is kell fizetnie a férjemnek, ha nem tudjuk eladni a házat? Vagy ha én átvállalnám az ő részére eső hitelt, akkor kérhetem a bíróságon, hogy a ház akkor az enyém legyen és ezen felül fizesse a gyerektartást? Vagy ilyenkor hogy zajlik a vagyonmegosztás?
2015. febr. 4. 16:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

9. nem tényleg nem értem. Azt nem értem, hogy miért kéne neki fizetni ahogy Te mondod abban az esetben ha ő marad a házban, a hitelt+gyerektartást+az én beinvesztált pénzemet??? Nekem nem kell se tulajdonjog, se gyerektartás se az eddig befektetett pénz!!! Csak annyi kérésem lett volna, hogy vállalja át a hitelt.


10. Köszönöm, igen, még ezek a lehetőségek merültek fel bennem, hisz se ő, se én nem tudjuk kifizetni egymást, a házat eladni nem tudjuk, nem kapnánk a mai ingatlanpiaci árakat nézve annyit, hogy a hitelt ki tudjuk fizetni belőle (és akkor a szocpol-ról ne is beszéljünk).

2015. febr. 4. 18:19
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat Mindenkinek!
2015. febr. 4. 18:23
 13/21 anonim ***** válasza:

Akkor írd le kérlek, hogy mennyit ér a ház, mennyi a hitel. Ha a ház értékének a fele nagyobb, mint a hitel fele, akkor nem értem, miért mondasz le azon felül még a gyerektartásról is. Ez nem így működik. Otthagysz neki például 2,5 millát, fizeti a te hitelrészedet mondjuk egy millát akkor is nyereségesen jön ki a végén, nem kell még a gyerektartást is beáldozni.

Törvényesen ha ő marad a házban, és a fenti példánál maradunk, akkor ki kell, hogy fizessen neked 2,5 millát, fizetnie a hitelt ÉS gyerektartást.

Ha te maradsz a házban neked kellene fizetned a férjnek 2,5 millát, de mivel ő fizetne gyerektartást, és ha arányos a kettő, akkor ettől el lehet tekinteni.

2015. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Persze maradhat minden közös, de abból később még sok bonyodalom lesz.
2015. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
9 milliót vettünk fel, (svájci frank), ha most vissza kéne fizetni akkor 12,5millió a hitel. A ház meg most nem ér annyit, jó esetben is ha kapnánk érte 10-11 milliót. De ez jó esetben, hisz iszonyatosan lementek az árak. 7 éve fizetjük a hitelt.
2015. febr. 4. 18:31
 16/21 anonim ***** válasza:
Ja ez így teljesen más, ezt egyikőtök sem fogja egyedül fizetni. Ha havi 30 ezer a gyerektartás a két gyerekre, (megjegyzem azért ez nagyon a minimum) akkor jön ki a hitel fele. Elvileg belemehetne a férjed, de kockázatosnak tartja szerintem, hogy ekkora hitelt egyedül fizessen.
2015. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kiadhatjátok a házat.
2015. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

költözzetek el mind a ketten a házat adjátok ki albérletbe


az albérleti díj legyen a hitel törlesztője plusz ha kell még hozzá vagy mikor üresen áll akkor felezitek az összeget

az apa fizeti gyerektartást


ha ki van fizetve a hitel vagy már el tudjátok adni úgy h 0-ra kijöttök akkor eladjátok a hitelt visszafizetitek és ennyi !


ha egyikőtök sem lakik benne akkor is fizetni kell a hitelt fele fele arányban ! de talán ezzel előrébb lesztek mind a ketten

2015. febr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a helyzettel nagyon sok probléma van/lesz és az a baj, hogy a bíróság sem szokott a helyzet magaslatán lenni (sajnos tapasztalat). Jelen pillanatban a házba beinvesztált pénz, az eddigi törlesztőrészletek olyanok, mintha lyukas zsákba raktátok volna. A vagyonotok mérlege negatív, gyakorlatilag 1-2 millió mínusszal rendelkeztek.


A másik probléma, hogy hiába dönt arról a bíróság, hogy aki a házban marad, annak kell fizetni a részleteket, vagy felezitek, ezt a bank nem fogja elismerni. A bank egyetemlegesen követeli majd adóstól, adóstárstól is továbbra a hitelt, mert így szól a szerződésetek, amin nem változtat egy későbbi válás és a bírói ítélet sem. Ha esetleg később még sem tudja valamelyik fél teljesíteni a bank felé a vállalt kötelezettségét, a bank először a szerződésben megnevezett adóson, majd ha ez sikertelen, az adóstárson próbálja behajtani.

Ezért a legegészségesebb megoldás ilyen esetben az lenne, ha az ingatlant sikerülne eladni - akár úgy is, hogy marad még adósság, vagy megegyeztek a bankkal az elengedésére -, mert a hitel miatt addig össze lesztek kötve, amíg nincs teljesen kifizetve.


Nálatok a "vagyonmegosztás" úgy nézne ki, hogy a maradék adósságon kell osztozni.

2015. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy van,hogy egyikünknek sem kell a ház,a hitelt felesben fizetjük,a volt férjem fizet gyerektartást,a ház eladás alatt van,amíg nem sikerűl eladni addig albérlők vannak benne,vagyis inkább úgy mondanám,hogy szivességi lakáshasználók.
2015. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!