Svájci frank alapú, jelzáloggal terhelt, végrehajtás
alatt lévő ingatlanból, kiköltöztethetnek ha albérlő
vagyok és élő bérleti szerződésem van a tulajdonossal?
Ha a végrehajtás létrejön, és elárverezik az ingatlant, ha az új tulaj nem akar bérlőt akkor nem maradhatsz. Ha akar, igen...
2014. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
Kezdjük az elején ! A Bank engedélye nélkül nem lehet záloggal terhelt ingatlant bérbe adni ! Sokadik személynek a bank tudta , írásos engedélye , megfelelő letéti számla nélkül haszonszerzésre "továbbadni" !!
2014. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
Sajna igen, mivel a végrehajtás miatt a jelenlegi tulajdonos ingatlan feletti rendelkezési joga gyakorlatilag megszűnt.
2014. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
Micsoda baromság, miért ne lehetne a jelzáloggal terhelt ingatlant bérbe adni. Ekkora hétmérföldes sületlenséget rég hallottam.
Ha a bank elárverezi az ingatlant, a bérbeadó helyébe az új tulajdonos lép, ugyanazokkal a jogokkal és kötelességekkel, mint a régi tulajdonos. Tehát ugyanúgy kell a bérleti szerződést is felmondania. Ha a felmondási idő letelt, de a lakó nem költözik ki, akkor bírósági úton lehet kiüríttetni a lakást.
2014. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
Az előző válaszoló megírta a tutit!
2008-as jogi fórum, de hátha segít a kérdezőnek:
[link]
2014. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem a jelzáloggal terheltséggel van a baj, hanem a végrehajtással...
2014. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt! A helyzet ennél bonyolultabb. Sajnos! A tulajdonos 6 évig rendszeresen fizette a havi törlesztő részletet. Időközben pedig külföldön keresett munkát és onnan küldte a pénzt a banknak. Amikor elment kiadta nekem az ingatlant, hogy ne álljon üresen és így is könnyít a részletfizetésen. Aztán olyan mértékben emelkedett az összeg, amit már nem tudott fizetni. A bank felajánlotta, hogy közösen értékesítsék amibe először a tulajdonos is belement. Kiküldtek egy értékbecslőt aki az ingatlant a 7 évvel ezelőtti ár egyharmadára értékelte. Majd a bank közölte, hogy ennek az árnak a 80%- ért fogja értékesíteni a fent maradó összeget pedig ráterheli a tulajra! Ebbe a tulajdonos nem ment bele. Most ott tart a dolog, hogy 15 m Ft. hitelre, hat évi törlesztés után 27.686.287,- forintot kéne kifizetnie 15 napon belül, vagy lefoglalják az ingatlant! Igen ám de nekem érvényes bérleti szerződésem van vele! Feleségemmel és 3 (10-13-15) éves gyermekemmel lakunk itt! Hát ez a fene nagy helyzet! Még egyszer köszönöm mindenkinek a választ. Üdv.
Még egyszer: az ingatlant a TULAJDONOSnak van joga kiüríttetni bírósági úton.
A bank NEM tulajdonos, és nem is lesz az, hanem elárverezi az ingatlant, ahol valaki megveszi, és ő lesz a tulajdonos. Ezután lesz egyáltalán joga a bérleti szerződést felmondani, és a felmondási idő (min. 3 hónap) lejártakor kell kiköltöznötök.
Ha a bank a hitelszerződésben esetleg kikötötte, hogy az ingatlant nem lehet bérbe adni, akkor még ezen a téren is vitája lesz az adóssal, viszont veled nem. Neked semmi közöd a bankhoz, neked a bank nem tud semmit megtiltani, te nem is tudhattál efféle korlátozásról, és a bérleti szerződés ettől még természetesen érvényes.
Úgyhogy nem eszik olyan forrón azt a kását.
2014. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha árverésre kerül és pedig az lesz a vége. Ha az új tulajdonosnak nem megoldható a lakhatása " Mert ugye csak így érdemes lakott ingatlant venni :) " Kérheti a jegyzőnél az ingatlan kiürítését , mert a bentlakó nem akadályozhatja a lakhatási jogát.
2014. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
2014. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: