Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van e joga erovel elvinni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Delic kérdése:

Van e joga erovel elvinni volt ferjemnek a gyereket aki nem akarvele menni?

Figyelt kérdés
a gyermekeket nekem iteltek, volt ferjem lathatasi joga minden szombat es vasarnap.Sajnos a kisebbik lanyom aki most 3 es fel eves (a masik 5)nem akar vele menni, eddig eroszakkal vitte de ez szamomra nagyon nehez es ugy tudom a gyereknek is vannak jogai.Kerem segitsen aki tud.

2015. jan. 25. 07:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
13%
nem
2015. jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Hát annak valami nagy oka van,ha nem akarnak az apjukkal menni.Főleg a lányok inkább apásabbak.Történt valami?
2015. jan. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, mondjuk te el akarsz menni a szomszéd városba, és a gyerek nem akar veled menni... van jogod ennek dacára "erőszakkal" magaddal vinni?

A válasz ugyanaz, a volt férjed pont ugyanolyan szülője, mint te.

2015. jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Igen joga van. Meg joga van hogy kezdeményezze annak kivizsgálását, hogy NEKED ebben mennyi szereped van!
2015. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nagyon szerettem eddig hogy elviszi oket mert egy kicsit kipinhenhettem magam, de lato erzem es tudom hogy a nagyobbik lanyt jobban kedvelik mert o rajuk hasonlit , ez meg nem lenne olyan nagy baj, habar az csak eszrevettem hogy a kicsi elkezdett dadogni meg minden alkalommal bujik a szekrenybe ha jon erte az apja :(
2015. jan. 25. 07:58
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Elvált anyuka vagyok. Én úgy gondolom, a te dolgod megértetni a gyerekkel, hogy igenis el kell mennie az apjával. Nálunk is voltak hasonló próbálkozások, de nem a gyerek dönt.

Az persze más kérdés, ha a gyereket üti-veri az apja, de én most normál esetről beszélek. Csak azért, mert egy 3 éves gyerek épp a dackorszakát éli, nem kell engedni neki.

2015. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%

Joga van elvinni.

Azt neked kell látnod, eldöntened, hogy csak hiszti áll a nem akarás mögött, vagy valójában nem érzi jól magát az apukánál, esetleg bántalmazzák. És itt most nem arra gondolok, hogy leszidják, ha szándékosan rosszalkodik.

Viszont a férjeddel is meg kellene beszélned, hogy ha a kislány nagyon nem akar vele menni, inkább veled maradna, akkor jobbat tesz a kislánynak, ha ilyenkor csak a nagylányt viszi. Nagybátyáméknál így egyeztek meg annak idején, ott a kisebbik fiú mindig menni akart az apjához, a nagylány nem. Végül a fiú átkerült a nagybátyámék családjába, de rendszeresen járt az anyjáékhoz is. A lány maradt az anyukával. Viszonylag normális felnőttek lettek.

2015. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Trafó1 ***** válasza:
42%

Nem kell a gyereknek az apjával mennie, most válok apa vagyok, nálam maradtak a gyerekek, akinek a gyermekeket ítélték , köteles biztosítani a láthatásai jogot, a gyerek viszont megtagadhatja , hogy az apjával menjen, valahogy úgy írta a jogszabály , hogy a gyermek kifejezett kérésére el lehet tekinteni a láthatóságtól, neked viszont kötelességed azt biztosítani.

Nehogy már, elvihesse a gyereket akarata ellenére ha a gyerek esetleg fél tőle, vagy nagyon rossz élményei vannak vele kapcsolatban.

2015. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Trafó1 ***** válasza:
47%
megtaláltam ezt írja a jogszabáj:A gyerek érdeke mindenek előtt: "nem lehet azt az egyezséget jóváhagyni, ami ellen az ítélőképessége birtokában lévő gyermek kifejezetten tiltakozik."
2015. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

#9, csak ez a jogszabáLY teljesen másról szól... arról, hogy a BIRÓSÁG nem hagyhatja jóvá gyermekelhelyezés tárgyalásakor azt az egyeszséget "ami ellen az ítélőképessége birtokában lévő gyermek kifejezetten tiltakozik."

Ennek a gyakorlati megvalósulása az, hogy a gyereket a tárgyaláson minden esetben meg kell hallgatni, ha kéri, és a 14 év feletti gyerek esetén komoly súllyal kell figyelembe venni a saját álláspontját.

2015. jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!