Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van e joga erovel elvinni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Delic kérdése:

Van e joga erovel elvinni volt ferjemnek a gyereket aki nem akarvele menni?

Figyelt kérdés
a gyermekeket nekem iteltek, volt ferjem lathatasi joga minden szombat es vasarnap.Sajnos a kisebbik lanyom aki most 3 es fel eves (a masik 5)nem akar vele menni, eddig eroszakkal vitte de ez szamomra nagyon nehez es ugy tudom a gyereknek is vannak jogai.Kerem segitsen aki tud.

2015. jan. 25. 07:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
41%
Azért ha a kislány bebújik a szekrénybe ha jön az apja, és dadog, ott valaminek lennie kell. Mi is elváltunk, de nincs ilyen probléma. Én a helyedbe a gyámhatósághoz fordulnék a problémával. Fogalmam sincs van-e erre lehetőség egyáltalán. De ha nem viheti el, az apuka fordulhat a gyámügyhöz láthatás akadályoztatása miatt. Azt viszont nagy butaságnak tartom, hogy hazudsz, hogy hova viszi majd az apukája. Én elhiszem, hogy jót akartál, de ezzel akaratodon kívül ellene fordítod, hiszen csalódik az apjában. Arra viszont figyelj, hogy ha a gyámhatósághoz fordulsz, és szakértő megvizsgálja a kislányt, kiderülhet az ellennevelés is, bár azt írod, nem teszed, én elhiszem. Én úgy tudom, de nem vagyok szakértő, az ellennevelés gyermek veszélyeztetésnek számít. Nem kell az apuka engedélye a pszichológushoz, de szerintem mindenképp konzultálj a gyámüggyel.
2015. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Utolso, nagyon sajnallak.
2015. jan. 25. 11:24
 23/31 A kérdező kommentje:
Most esett le nekem, hogy egyes hozzaszolok miert talallnak kivetnivalot minden mondatomban, hat azert hogy kielhessek magukat alltalam.koszonom de en ebbol nem kerek, na paaa!
2015. jan. 25. 11:34
 24/31 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem azokat akik itt lepontoznak, meg úgy általában az ilyen felfogású embereket. Szerintetek a gyerek az csak egy agyatlan, érzéketlen tárgy, akit a szülei meg mindenféle hivatalok csak úgy kényük kedvük szerint rángathatnak? Csak azért mert a gyerek kicsi, rögtön borítékolható hogy hülye?

Az én apám is rohadtul tudta fújni a jogait. Azt senki le se szarta, hogy én meg az öcsém mit akarunk. Úgy szabadultunk meg tőle, hogy amikor el akart vinni, akkor egyszerűen leültünk a földre, amikor pedig elkezdett ráncigálni, akkor elkezdtünk sikítani amilyen hangosan csak bírtunk. De miért kell ennek idáig fajulnia? A gyerekeknek miért nem lehetnek jogaik? Ők csak tűrjenek meg kussoljanak, csak mert kicsik?

2015. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
94%

Sógornőméknél is ez van. A 4 éves nem akar menni az apjával pedig nagyon szereti az apját és jó apa is az illető. Csak mivel a gyerek csütörtöktől azt hallgatja az anyjától,hogy holnap megint jön apád és elvisz,anya meg itt marad egyedül és rossz lesz neki+ sír is hozzá. Aztán a láthatás után is elmondja a gyereknek,hogy anyának mennyire rossz volt nélküle. Már előfordult hogy a gyerek mondta az apjának hogy most ne vigye el,hanem maradjon ott ő,mert akkor anya megint sírni fog.

Hát ez is egyfajta apa ellen nevelés,még ha nem is mond semmi rosszat az apáról. Egyszer megmondtam sógornőmnek,hogy nem szép amit csinál,azóta én vagyok a fekete bárány a családba. A férjem is védte először mert hát a testvére,de aztán mondtam hogy képzelje az apa helyébe magát,így megértette miről beszélek.

2015. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
90%

# 25


Gyanítom nálunk is ez folyik, mert a lányom állítólag nem szeret hozzám jönni és az iskolába sem szereti, ha elmegyek érte! Ma kérdeztem meg a gyereket, azt mondta ő ilyet soha nem mondott! No comment.......

2015. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
24%

18

-miért is anyukám tehet róla, hogy a minden évben júniusban megrendezett iskolai tábor valamiért pont nem arra a hétre esett, amikor otthon lettem volna???


És egyébként arról sem volt szó, hogy nem megyek apához, csak, hogy cseréljünk egy másik hetet...


Nem hiszem, hogy ez anyámra nézve bármilyen szegénységi bizonyítvány, mert ez apámra nézve az!


Egyébként elmentem a táborba. De volt apámnak még pár ilyen húzása. És elvált szülők felnőtt gyerekeként mondom, hogy a legnagyobb öngól verni a melleteket, hogy kinek mihez van joga. Már egy 9 éves is ragyogóan el tudja dönteni, mihez van kedve. Pl. tábor... Szóval nem a jogaitokra kéne verni a nyálatokat, hanem úgy bánni a gyerekkel, hogy menni akarjon. Anyaként pedig fel kéne fogni, hogy az apa ellen nevelés rengeteget árt a gyereknek, és nem a gyereken keresztül kell bosszút állni a saját kudarcaitokért. Ez most ebben az esetben nem a kérdezőre és nem is anyámra vonatkozik, mert ő is cseszegetett, hogy menjek apámhoz, mikor 5 éve nem tartottam vele a kapcsolatot, illetve kényszerített mindig h felhívjam a szülinapján. De van olyan anya is aki genyó. Ennyi.

2015. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A gyámügyről meg ennyit: a párom volt felesége is a lányán éli ki bosszúállási hajlamait és nem engedi le sokszor láthatásra. Nem tudjuk mikor milyen okkal. Csak néha nincsenek otthon, vagy egyszerűen nem engedi le a gyereket. Számtalanszor fordult már a párom a gyámügyhöz, de minden alkalommal kapott egy semmitmondó levelet, amiben kb az állt, hogy az anyának biztos volt oka, hogy nem adta oka a gyereket, majd pótolják később. De ennyi. És azt most hogyan lehet bizonyítani, hogy ideadta, nem adta ide, pótlás volt-e stb??? Nyáron eltűntek egy hónapra. Mondjuk erről legalább szólt. A 3 elmaradt hétvégéből egy lett pótolva. A gyámügyet baromira nem érdekli...
2015. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Otthon biztosan az apjuk ellen hergelik őket, vagy ha nem is hergelik, elég ha hallják, amint az anyjuk X-nek panaszkodik a volt férjére. Persze, hogy nem akarnak vele menni. Inkább rá kellene beszélni a gyerekeket arra, hogy menjenek, hiszen ő az apjuk!!! és rá is szükségük van a gyerekeknek, ha nem jobban, mint az anyjukra.
2015. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
74%

Azért jellemzö, hogy a kicsi az, aki nem akar menni. Ugyanis egy 3,5 évest még teljes mértékben befolyásolni tud az anya, amivel elérheti, hogy ne akarjon menni.

Elég egyértelmü, hogy ha az apa nevében megígér a gyereknek olyamit, amit az apa nem tud betartani, akkor utána a gyerekben bennemarad az "apa mindig hazudik meg becsap" érzés, ezen kivül valószínü még sok egyéb játtszma az anya részéröl: "szomorú vagyok, ha nincs velem a kislányom", "egyedül félek a lakásban", stb. A szekrénybebújás megint az, amikor az anyuka sugallja, hogy "bújj el, akkor nem kell elmenned és én nem leszek egyedül/szomorú"


A nagyobb már nemcsak érzelmi alapon gondolkodi, hanem látja is, hogy az apa jót akar nekik, szivesen tölt velük idöt, ezért megy minden probléma nélkül.


Ha az apa nem törödne velük, vagy ott rosszul éreznék magukat, akkor a nagyobb lenne az, aki tiltakozik.


A gyereknek JOGA van az apával tölteni a láthatási idöt, az anyának meg NINCS JOGA ezt megtorpedózni.

2015. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!