Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van e joga erovel elvinni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Delic kérdése:

Van e joga erovel elvinni volt ferjemnek a gyereket aki nem akarvele menni?

Figyelt kérdés
a gyermekeket nekem iteltek, volt ferjem lathatasi joga minden szombat es vasarnap.Sajnos a kisebbik lanyom aki most 3 es fel eves (a masik 5)nem akar vele menni, eddig eroszakkal vitte de ez szamomra nagyon nehez es ugy tudom a gyereknek is vannak jogai.Kerem segitsen aki tud.

2015. jan. 25. 07:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Oda kell adnod, viszont a tiltakozásnak oka lehet. Nem megfelelően bánik a gyerekkel, nem a korának megfelelő filmeket/meséket nézet vele, nem foglalkozik vele, türelmetlen, kiabál.

Az is lehet hogy szimplán te sulykoltad belé hogy ne menjen, tehát az apa ellen neveled.

A gyámhatóság feladata a pszichológus kirendelése aki megvizsgálja a gyereket, eldönti hogy mi is a probléma. Egy majdnem 4 éves gyerek már ki tudja fejezni hogy mi a baja, és azt is ki lehet deríteni hogy a szülő próbálja -e negatívan befolyásolni.

Mindkét eshetőség komoly következményekkel jár, az első esetben a láthatást korlátozni lehet, vagy felügyelet alá lehet helyezni, extrém esetben megszüntetni.

A második esetben többnyire figyelmeztetést kap a szülő, de amennyiben az apa megint jelent a gyámhatóságnak ugyanazon ügyben és azt is megalapozottnak találják, akkor az apa kérésére elrendelhetik az elhelyezés megváltoztatását is.

2015. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
9-es. Te igazi szakember vagy:-) A jogszabállyal ugyanis saját magadat cáfoltad meg:-) Ugye-ugye a tudatlanság!
2015. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Az en lelkiismeretem tiszta mint a harmat, az utolso alkalommal azt hazudtam a gyereknek hogy menjen el az apjaval mert elviszi a jatszohazba!

Most beszeltem az apaval, es ajanlottam hogy menjunk el pszihologushoz, hallani se akar rola, csak a jogait hangsulyozza, ugy kezeli a gyerekeket mint a tulajdonait, aztan meg ha ott vannak nala bekapcsolja a szamitogepet nekik o meg nezi a sajat programjat a teveben vagy felkuldi oket az anyjahoz akimegy emelettel feljebb lakik.

2015. jan. 25. 09:17
 14/31 A kérdező kommentje:
Van egy uj jogszabaly amely a gyermekek testi integritasanak a serthetetlensegerol szol es barki barmit is mond ellenem ez mindent felulir mert a gyerek emberi joga szent es serthetetlen a torveny es Isten elott egyarant.Koszonom a tovabbi hozzaszolasokat is.
2015. jan. 25. 09:26
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
A katolikusoknál van, de az nem jogszabály.
2015. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Megismetlem az elozo mondatot, mert valami hiba folytan elveszett:A Teremto Isten egy EGYSEG(latsd pl.kisfaludy Gyorgy Teremtestan)mindenki talallkozik e fennyel ha hisz benne ha nem, ha akarja ha nem.
2015. jan. 25. 10:14
 17/31 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk az volt, hogy vagy 5 évig nem tartottuk a kapcsolatot apánkkal. Voltak okai, de már túl vagyunk rajta. ő is fenyegetőzött gyámüggyel, mindennel. Mondjuk mi már nagyobbak voltunk. Én 13 éves. Mondta anyám, hogy akkor most zsákot akar dobni a fejemre, megkötözni és elcipelni? Vagy mi a terve?


De aztán rendeződtek a dolgok. Apám belátta, hogy elég nem jól kezelte akkoriban a dolgokat. Az volt a baj, hogy neki csak az számított, hogy mihez van JOGA. Hogy mi mit szeretnénk, az abszolút nem. Pl az ő láthatása alatt lett volna nekem tábor, amibe minden évben elmentem és imádtam, és nem akart elengedni, meg ilyenek...

2015. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
67%

"Pl az ő láthatása alatt lett volna nekem tábor"


Látod, látod!

Apukádat akartad szidni és anyukádról állítottad ki a bizonyítványt!

2015. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
6%
Tök mindegy mi a jog, az a lényeg,hogy az adott gyámhivatal illetve bíróság hogyan dönt. Márpedig azt döntenek amihez kedvük van. A sógornőm többször jelezte, hogy a gyerek fél az apjától, nem akar menni. A kislány a láthatások előtt két nappal már hányt az idegtől, utána két napig nem lehetett vele bírni az iskolában sem, és otthon se. A sógornőmet megbüntették, mert nem irányította úgy a gyereket, hogy akarjon menni. Egy barátomnál pedig a gyerek egyszer kilehelte a száján, hogy nem akar menni, onnantól a gyámhivatal elrendelte, hogy csak egy órát láthatja a gyámhivatalban felügyelet mellett. És ne gondoljátok, hogy azért mert rossz apa volt.
2015. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
93%

NA meg is van az ok, mégpedig a te hibád!!!!

"az utolso alkalommal azt hazudtam a gyereknek hogy menjen el az apjaval mert elviszi a jatszohazba! "


Aztán csoda, hogy a gyerek csalódott, mert az apa nem tudott arról, hogy te mit hazudsz a gyereknek.

2015. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!