Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
2 gyerek, hitellel terhelt háznál hogy zajlik a válás?
Figyelt kérdés
Nálam lenne a két gyerek. Nyílván lenne gyerektartás, de mi van olyankor, mikor hitel is van? A gyerektartáson kívül a hitel felét is kell fizetnie a férjemnek, ha nem tudjuk eladni a házat? Vagy ha én átvállalnám az ő részére eső hitelt, akkor kérhetem a bíróságon, hogy a ház akkor az enyém legyen és ezen felül fizesse a gyerektartást? Vagy ilyenkor hogy zajlik a vagyonmegosztás?2015. febr. 4. 16:40
1/21 anonim válasza:
"Vagy ha én átvállalnám az ő részére eső hitelt, akkor kérhetem a bíróságon, hogy a ház akkor az enyém legyen "
Ja, tök fair lenne a férjeddel szemben. Amit ezidáig beleinvesztált ő a házba, azt elbukta, mi? Szép és korrekt megoldás, mondhatom...
2/21 anonim válasza:
Családban épp zajlik egy hasonló válás. Ott úgy döntött a bíróság, hogy az anya marad a házban, és fizeti tovább a hitelt, az eddig kifizetett hitelrész valamint a befizetett önerő felét, ez jelen esetben 2,5 millió forint, ki kell fizetnie az apának, adott határidőig, és kap gyerektartást. Na most van olyan lehetőség, hogy nem fizeti ki a 2,5 milliót, hanem az apa x évig nem fizet gyerektartást ennek fejében. Nagyjából te is ilyesmire számíthatsz szerintem.
3/21 anonim válasza:
3. Mondjuk így belegondolva, ezt nem tartom túl korrektnek, hiszen a férj ott lakott a házban X ideig (ergo a befizetett eddigi "saját része" albérleti díj).
4/21 anonim válasza:
Sógornőm most vált el 2 gyerekkel, hitellel terhelt házzal. A férje úgy döntött, hogy ő elköltözik, neki nem kell a közös ingatlanjuk, inkább ott hagyja a 2 gyereknek. Ők megegyeztek abban, és a bíróságon is így döntött, hogy az apuka teljesen lemond a ház tulajdonrészéről a felesége javára, de cserébe nem fizeti a hitelt, és nem kell gyerektartást sem fizetni. A bíró kiszámolta, hogy amennyi pénz járna neki a házból, az évre elosztva gyerektartásként annyi lenne, mintha a fiúk 24 éves koráig fizetne.
5/21 A kérdező kommentje:
2.válaszoló Köszönöm, hogy mi a fair, szerintem látatlanban nehéz eldönteni. Én nem akarok vele sem kicseszni, de mivel ő lelépett mert szerelmes lett miközben én a 2.gyerekét vártam....megoldást nem tud mondani. Én sem akarok maradni a házban, ő sem, eladni meg szinte most lehetetlen úgy, hogy hitel nélkül jöjjünk ki. Én abba is belementem volna, hogy lemondok a 2 gyerek után a gyerektartásról fejébe fizesse a hitelt és övé lehet a ház. Neki ez sem lenne jó, akkor mi a fair???? Se gyerektartás se hitel? Ezért próbálok utána járni, érdeklődni.
2015. febr. 4. 17:17
6/21 anonim válasza:
Az, hogy szerelmes lett egy másik nőbe, még nem jogosít fel téged arra, hogy kisemmizd.
7/21 A kérdező kommentje:
Hát persze hogy nem!!!! Nem is akarom, valószínű félreértetted. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy ilyen esetben mit lehet tenni, milyen megoldások vannak. A legjobb eladni lenne a házat, de azt nem tudjuk. Én benne lennék ahogy mondtam, hogy lemondok a házról és gyerektartásról, ha fizetné a hitelt tovább egyedül. De ez sem járható út neki. Ezért tettem fel kérdésemet, mert nem tudom hogy milyen megoldást lehet még, nem voltam ilyen helyzetben, nem tudom mi a normális megoldás ilynekor.
2015. febr. 4. 17:38
8/21 anonim válasza:
De nem érted, hogyha te lemondasz a házról, akkor a te beinvesztált pénzedet kell a férjednek megtéríteni + hitel + gyerektartás. Jó hogy ebbe nem megy bele. Ha te maradsz a házban, akkor te fizeted a hitelt, és nem kapsz gyerektartást sem, mert a férjed házba beinvesztált pénzét és tulajdonjogát adja. Az maradjon a házban, akinél a gyerekek vannak (te), mert így csak hitelt kell fizetnie, viszont ha a férj marad a házban gyerekek nélkül, akkor fizethet hitelt és gyerektartást is (és azt a pénzt, amit beleöltél a házba).
9/21 anonim válasza:
Ismerőseim válás után benne laknak a házban, közösen fizetik a hitelt, a bíróság rendezte a lakáshasználatot illetve a tulajdonjogot fele-fele arányban. Részletesen le van írva a közösen használt helyiség, meg a kizárólagosan használt. Ettől függetlenül ők átalakították két különbejáratúvá. Másik ismerősömék férje lakásban maradt a volt feleségnek fizet havonta többlethasználati díjat. a tulajdon közös a hitelt mindkettőnek fizetni kell. Az állagmegóvásra költött pénzt is felesbe kell fizetni. Szóval variáció van a további életre sokféle, de a hitelt kell fizetni. A bíróság azért mert te nem , vagy ő nem akarja fizetni nem varrja a másik nyakába. Alapesetben megosztja fele-fele arányba a lakást, kijelöli a lakáshasználatot. A hitelt fizetnetek kell. megállapítja a gyerektartás összegét. Ettől eltérően a döntéshez kell a megegyezésetek. Különböző variációkat már olvashattad.
10/21 anonim válasza:
A közös vagyon a ház értéke (a példa kedvéért legyen 5 millió) minusz a tartozás (legyen 1 millió) a bank felé.
Váláskor ez felezödik, azaz a ház fele értéke (2,5 millió) a tied, meg a hátralévö hitel fele fél millió) is.
Ezt egymás közt feloszthatjátok úgy, hogy te a fele ház értékéböl levonod a hátralévö törlesztést. Ebben az esetben a maradékot te törleszted (mind az 1 milliót), és a 2,5 milliót meg kifizeted neki. Így te maradhatsz a házban.
A gyerektartás ettöl független, az a gyerek után jár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!