Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van egy közös ingatlanunk....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy közös ingatlanunk. Kötelezhet a párom hogy eladjam?

Figyelt kérdés

Tehermentes a ház.Ő vissza akar költözni az anyósomhoz.Mindenről meg tudtunk egyezni, békességgel válnánk.Mindketten alacsony jövedelmüek vagyunk.Kötelezhet e ,hogy én is vissza költözzem a szüleimhez,mert csak igy adható el az ingatlan?Én maradni szeretnék de bisztos nem tudom kifizetni mert nincs rá pénzem.

Mit tehetünk ilyenkor?


2010. febr. 5. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony nehéz a helyzeted, mert vagy kifizeted a férjednek a fele ház árát, és te maradsz benne, vagy el kell adnotok. De miért kellene kiköltöznöd belőle, amíg el nem kél a ház.Vagy máris áruljátok és ha elkel mindketten tudtok majd kisebb lakás után nézni. Nem jó ha egy lakás üresen marad. Keress ingatlan közvetítőt, vagy esetleg ha van helyi tévé a közelben ott is meghirdethetitek. Nekünk például így kelt el a házunk.
2010. febr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha maradni szeretnél, akkor szerintem az a módja, hogy őt kifizeted!

ha nem tudod megoldani, akkor esetleg terheld be a házat, és vegyél fel hitelt! (akkor felbecsülik és annak a felét kell neki kifizetned)

kötelezni nem kötelezhet, hogy költözz el!

nem tudom, hogy a kifizetés mellett van-e más lehetőség...

2010. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos , mindent nem lehet, VAGY eladjátok feleztek, VAGY kifizeted a részét, és akkor a tied.1/1-ben
2010. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

igen. indíthat közös tulajdon megszüntetése pert és aott vagy te fizeted ki vagy árverésre kerül a dolog. ez kb 3-4 év

ha van gyerek, akkor a bíróság dönthet úgy válóperkor, hogy a gyerekkel maradhattok a házban és ki kell fizetned. ilyenkor részletfizetést is volt hogy megitéltek (havi pár 10e-ft nagyságrendben)

viszont amíg egyedül használod a közös lakást, addig a fele részére még lakbért is kérhet tőled. egyébként átmeneti megoldásnak ennek hivatalosítása is szóba jöhet

2010. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ház tehermentes és a fele az övé, akkor a józan ész is azt diktálja, hogy kártalanítanod kell őt azért a részért, amit már nem használ. Ennek a formája sokféle lehet, az is egy lehetőség, hogy eladjátok a házat, és osztoztok az árán. De felvehetsz kölcsönt is, amiből kifizeted őt, majd a bank felé törlesztesz. Vagy ha belemegy, akkor neki is fizethetsz részletekben, esetlege megtarthatja a tulajdonrészét, amiben te onnantól bérlő lehetsz. Sokféle lehetőség van, az én véleményem szerint az eladás nem is a legrosszabb és nem is a legjobb. Valahol a kettő között.


A békesség jó dolog.

2010. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, kötelezhet
2010. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!