Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van esélyem, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem, hogy valaki normális férfinak kelleni fogok úgy, hogy mástól van gyerekem?

Figyelt kérdés
Ugyan nem vagyok házas,de együtt élünk a párommal,akitől van egy 8 hós fiam. Én már hónapok óta ezen agyalok,hogy szakítok, mert undorító a kapcsolat..22 éves vagyok, és annyira rossz érzés, hogy azt gondolom, nem fogok kelleni egy normális férfinak se (azért írok férfit,mert sokan mondják,hogy a korombelieknek úgysem fogok kelleni, max. 30on felül,amit nem is bánok,mert utálom a korombeli kisfiúkat, akik éretlenek, mint a 15 évesek).. a külsőmmel hála isten nincs gond..szexuális életünk 0, tisztelet egymás iránt 0, napi veszekedések száma végtelen,képesek vagyunk mindenen összekapni..szóval mindent összevéve nagyon félek egy ekkora lépéstől..nem hiszem el, hogy valakinek kelleni fogok így..max csak szexre.. olyan rossz.. :( nektek mi a véleményetek erről?
2014. nov. 26. 12:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Kérdező (#13), bocsi, de abból, amit itt leírtál, én ezt a kapcsolatot még nem látom veszett fejsze nyelének - egy első gyerek születése és az ezzel járó alapvető változások minden kapcsolatot megterhelnek, na erre jön rá, hogy nektek nem is lehetett elég hosszú közös múltatok, eleve probléma volt a kapcsolatban, és 22 évesen szinte mindenkinek kevesebb a tapasztalata tehát rosszabb a problémamegoldó képessége mint mondjuk 28 vagy 30 évesen.

Nem tudom, milyen segítségetek van a gyerekkel (nagyszülők, barátok, testvérek, akárki) de próbáljatok időnként ketten is lenni, egymásra is figyelni.

2014. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
51%
" sokminden áll előtted! " Ja pl. az én farkam. Csak vicc vót. Amúgy biztos lesz majd normális, legfeljebb pár évvel idősebb, mert a korodbeliek nagyrésze fél a gyerektől. Sok sikert!
2014. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 H_Vivien ***** válasza:
56%

Jajjjj, hagyjuk már ezt a begyöpösödött sz*r dumát. Mi az, hogy házasságon kívül nem szülünk? A házasság nem mehet tönkre? Válásról még nem hallottatok? Jézus!!! Min segít a papír? Mit akadályoz? Semmi köze a gyermekvállaláshoz. Papír nélkül is lehet valaki felelősségteljes szülő. Én nem vagyok férjnél, mert jött a kisfiunk és boldog családban élünk. A párom tökéletes CSALÁDAPA házasság nélkül is. Volt már nős, van egy gyermeke a házasságából és hoppá. Elvált. Na ehhez mit tudtok hozzáűzni papírmániások?


Kérsező: nagyon fiafal vagy még, miért ne lenne egyedülálló anyaként esélyed párkapcsolatra? Csak innéttől, hogy van egy babád, már az Ő érdekeit is nézned kell. A gyermekednek sem jó, ha nem kiegyensúlyozott családban él. Ha tudod egyedül nevelni a picit lépj, mert ez így senkinek sem jó. Esély pedig mindig van a boldogságra :)

2014. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

23: kevered a papírt a házassággal. Innentől kezdve már értelmetlen a hozzászólásod.


Ja és a gyerek a férjed nevén van? Minek? Miért nem kapott egy teljesen különböző nevet? Akkor nem tudnátok ugyanúgy szeretni? Nem a papíron múlik, ugye? Micsoda begyöpösödött dolog már a család nevét adni a gyereknek, ez már a 21. század.


Na látod, erről beszélek.

2014. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!!! Sokat segítenek a bátorító kommentjeitek !
2014. nov. 26. 14:15
 26/39 anonim ***** válasza:
72%

A gyermek érkezése után sok idillikus kapcsolat is zátonyra fut, szóval nem vagytok Ti egyedi eset, főleg nem undorítóak.


Hát van baj elég, de esetleg máshogy kéne megpróbálni megoldani a problémát. Kezdd Te. Ha veszekedést provokál ne menj bele, hanem nyugodt szeretetteljes hangon beszélj vele. Próbáld meg úgy felfogni, hogy oka van, amiért most így viselkedtek mind a ketten. Ha először Te változol meg, talán ős is elkezd. De ne arra várj, hogy ő majd megváltozik!


Máshogy nem tudom megfogalmazni, mert nem akarok oldalakat írni. Remélem érted a lényeget.

2014. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Kedves #24, röhögni fogsz, de a teljes hatályú apasági elismerés pont ugyanazt a név-választékot adja meg a gyerek számára mint a házasság, tehát lehet az anya vezetékneve is, az apa vezetékneve is, meg a kettő kötőjelesen is. Illetve a házasságnál van egy plusz megkötés, hogy ott az adott házasságból születő minden gyereknek azonosnak kell lennie az egyszer választott családnévnek, ilyen esetben még ez sincs - ami megint csak nem egy hátrány, ha két egyke-szülő, és szeretnék mindkét családnevet fenntartani... vagy ilyesmi.
2014. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
69%

Én lehet gonosznak fogok tűnni és lehet ne is leszek túl népszerű,de szerintem így sokkal nehezebb találni normális pasit.Magamból kiindulva én nem szeretném más gyerekét nevelni,és gyerekem akkor legyen amikor én akarom,ne úgy hogy "kapok" egyet csak úgy.

Arról nem beszélve,ha az apuka még is csak meggondolja magát és veletek szeretne lenni,akkor nem szeretnék 2.lenni.És igen nem szívesen lennék szem és fül tanúja ahogy kilincsről kilincsre adjátok egymásnak a gyereket és nem szívesen találkozgatnék heti rendszerességgel a gyerek apjával,amikor pl jön érte.Szerintem ez a szerep egy papucs,lúzernek tökéletesen megfelel.Én nem mennék bele,bármennyire is tetszenél.

Tudom most le fogtok pontozni,de én csak elmondtam a saját vélemémyem,nem vagyunk egyformák.

2014. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
45%

Imádom az ilyen "nőket". Pottyan egy gyerek és te máris a korodbeliek felett állsz. Elmondom neked, hogy a kommentjeid alapján te is gyerekes vagy.


Egyébként meg nyilván kevesebb eséllyel indulsz. Ezt nem volt nehéz kilogikázni,

2014. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 H_Vivien ***** válasza:
100%
24: Miért keverném össze a papírt a házassággal? Egyáltalán miről írsz Te? Tényleg azon múlik minden, hogy valaki házas-e vagy sem? A gyermekünk a párom és az én nevemet viseli, de ez akkor is így lenne, ha házasok lennénk. A kérdésed, hogy akkor nem is szeretnénk-e, pedig nem is értem, de nem is akarom. Attól, hogy nem vagyunk házasok, család sem vagyunk? Csak azokra lehet mondani, hogy család, akik házasok? Az a baj a legtöbb emberrel, hogy megrögzötten ragaszkodik a saját életszemléletéhez, amiket adott esetben a régi szokásokhoz igazít. Ezzel nincs is baj, csak fogadják el, hogy másnak, más a véleménye. Én úgy gondolom, hogy egy házasságból is ki lehet lépni, ugyanúgy, ahogy egy élettársi viszonyból, nincs különbség, maximum az eljárás. Igazából nem beszélsz semmiről, mert totál nincs értelme annak, amit írtál. De persze elfogadom, ha Te így gondolod. Én máshogy gondolom és kész. Nekem az a lényeg, hogy a kisfiam szerető CSALÁDBAN él, akkor is, ha nem vagyunk házasok.
2014. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!