Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért felelőtlen sok szülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért felelőtlen sok szülő válás után a gyerekeivel szemben?

Figyelt kérdés
Adott egy házaspár gyerekekkel, vagyis egy család. A szülők kapcsolata megromlik, elválnak. Egyiknek, vagy mindkettőnek új kapcsolata lesz. Ez eddig rendben is volna, ha mindkét szülő továbbra is megfelelően, felelősségteljesen gondoskodna a közös gyerekekről. De sok esetben ez miért marad szinte csak az egyik szülő feladata? A másik miért nem érez felelősséget a gyerekei iránt? Miért nem akar tisztességes összegű tartásdíjat fizetni sok különélő szülő, miért nem tartja megfelelően a kapcsolatot a gyerekekkel, elégíti ki mind a fizikális, mind a mentális igényeiket, miért nem szervez programokat, stb? Miért lesz sok esetben a gyerekek kárára fontosabb az új társ, és miért vállalnak a meglévő gyerekek kárára újabb gyereket, akinek a meglévőkről való gondoskodás sem megy? Ráadásul sok esetben az új társ sem tudja elfogadni a "hozott" gyerekeket, arra törekszik, hogy anyagilag minél kevesebb jusson nekik, (itt szoktak hivatkozni arra, hogy esetleg már közös gyerek is van/lesz, csak azt tudnám miért vállalják, ha a meglévőkről sem tud megfelelően gondoskodni a párja) és sokat ront a vele élő szülővel való kapcsolatukon is. Miért nem tudnak az emberek felelősségteljesen élni, vagy újrakezdeni, hogy abból nem legyen hátránya a gyerekeknek, miért nekik kell veszíteni a válással a legtöbbet, az ő életminőségüknek romlani? Nem elég nekik, hogy széthullott a családjuk, nem éri az ilyen gyerekeket elég stressz?
2014. okt. 29. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Mert az ember alapvetően egy tróger ösztönlény, akit a fiziológiai szükségletei irányítanak. B***ni meg a kutya is tud, ahhoz nem kell sok ész.
2014. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos, kevesen tudnak kulturáltan, a gyerek érdekei tnézve elválni. De sok nőt ismerek, aki a válás után az apa ellen neveli a gyereket, így vezetve le a saját csalódottságát. Ilyen esetben (vagy ha csak kéthetenként találkozhat az apa a gyerekkel, nem tud kialakulni apa.gyerek kapcsolat.

A tartásdíjat illetően, ha az apának nem magas a keresete, sokszor még a kis összeg is megterhelő. Főként, ha neki egyedül, albérletben kell megélnie.

Nem kellene minden apróságért elválni, akkor kevesebb sérült gyerek lenne.

2014. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Mózes V.28-

30.

Feleséget jegyzesz magadnak, de más férfi hál azzal; házat építesz, de nem lakol benne; szőlőt ültetsz, de nem veszed annak hasznát.

31.

A te ökröd szemed előtt vágatik le, és nem eszel abból; a te szamarad elragadtatik előled, és nem tér vissza hozzád; a te juhaid ellenségeidnek adatnak, és nem lesz, a ki megszabadítson.

32.

A te fiaid és leányaid más népnek adatnak, és a te szemeid néznek és epekednek utánok egész napon, és nem lesz erő a te kezedben.

2014. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

3+ Ezért történnek ilyenek. Ez az alap, és ennek a következményeit issza mind a gyerek, mind más.


Csak erre sok-sok idő kell mig rágyere.


Nincs új a nap alatt, és Magyarország náciszimpatizás, és nyilas nemzet volt.

Ezt hívják generációs átoknak.

2014. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
5 éves kislányunk van, válunk. Mindketten ragaszkodunk a gyerekhez, Ő is ragaszkodik mindkettőnkhöz. Amíg nincs végzés, megegyeztünk, hogy heti váltásban van a gyerek nálam illetve az exemnél. Persze ez nincs kőbe vésve, tegnap is én mentem érte az oviba,pedig apás hete volt, de az apukája nem ért volna oda. Szeretnénk majd a végzés után is így, eddig nagyon bejött mindhármunknak ez a módszer, de még az elején vagyunk. Pár barátnőm kivételével mindenki elítél engem és nekem esett. Ezt értsd úgy, hogy a saját szüleim, testvéreim, hogy milyen anya vagyok én, hogy nem magamnál akarom a gyereket. Mindkettőnknek van új párja, Ők egyetértenek velünk, mindketten nagyon szeretik a kislányunkat. Szerintem a gyereknek ez a jó, hogy nem tűnik el senki az életéből, nem vitázunk olyanokon, hogy ki mire költi a tartásdíjat. Egyenlő a felelősségünk. Még is annyi negatív kritikát kapok, hogy hihetetlen.
2014. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5. Szerintem nagyon jól csináljátok, főleg ha ez a gyerek igénye is. Így nem kell azt éreznie, hogy elveszítette valamelyik szülőjét, vagy csak kötelességből viszi el a különélő szülő minden 2-ik hétvégén. Elég lehetett tudomásul venni magát a válást, hogy anyának, és apának is új ember van az életében, de legalább tudja, hogy őt ez nem érinti rosszul. Gondolom az exed mindig jó apa volt, mert különben nem gondolkodna így.
2014. okt. 29. 16:07
 7/10 A kérdező kommentje:
2. Igen, ebben is van igazság. De sok olyan esetről hallunk, olvasunk itt is, hogy a külön élő szülő alacsony keresettel rendelkezik, nehéz megélnie, de mégis újabb gyereket vállal úgy, hogy a meglévőről sem tud/akar tisztességesen gondoskodni. Hogy lehet így gondolkodni?
2014. okt. 29. 16:10
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, köszi, hosszú volt az út sokat vitáztunk. Bár amióta külön élünk nagyon sokat javult a kapcsolatunk. Igen, apának nagyon jó volt mindig is, de ehhez az is kellett, hogy a barátnője ennyire támogassa. Pedig úton van a közös babájuk. Mondjuk én se áskálódom az új nő ellen.
2014. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Túl sok érzelmet feltételezel az emberekről, gondolj csak vissza, mi történik a háborúkban! Sz.rik nagy kalappal az apa a régi gyerekekre, szeretné, ha sosem lettek volna, de ezt tudja, hogy kimondani nem lehet, mert mit szólnának?! Újra akarja kezdeni az életét, mintha mi sem történt volna,púp a hátán minden eddigi.Ennyire egyszerű.
2014. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ötössel értek egyet. Ez a legeslegjobb a gyereknek. Ha valaha ilyen helyzetbe kerülnék, én is így csinálnám. Nyilván ehhez partner is kell.

Groteszknek tartom, hogy két szülő nem tud megegyezni a gyerektartásról és a láthatásról rugalmasan, mindig az adott helyzetnek megfelelő aktualitással. Inkább felkérnek egy vadidegent, hogy mondja meg nekik mennyi legyen a gyerektartás és a nem nevelő fél mikor láthatja a gyerekét, és onnantól ha esik ha fúj azt be kell tartani. Groteszk. Mi köze ehhez a bírónak vagy bárkinek is? Ez számomra érthetetlen...

2014. nov. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!