Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnék még többet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék még többet segíteni? 15/L

Figyelt kérdés
Apum nagyon sokat szapulja anyumat (ebbe most nem megyek bele, lényeg, hogy apa alsőbb rendű "lényeknek" tartja a nőket), nagyim (apu anyja) meg engem "szivat" állandóan (ezt mondjuk elviseném, mert nem nagyon tud érdekelni már, amit mond, de azért mégiscsak bánt valamelyest). Van egy öt éves húgom és egy tizenegy éves öcsém. Mivel én vagyok a legnagyobb, így én lépek közbe, ha esetleg a vita tetlegessé fajulna (kétszer volt már rá példa, de nem durván), anya velem beszéli meg, mert mással nem tudja, a nagyim (anyai ágon) engem hív fel, hogy beszéljek velük, én vigázok a tesóimra, ha veszekednek, stb. Anya már évek óta el akar válni, de sajnos mostanában jöttem csak rá, hogy nem volt rá pénz és anya nem szerette volna, ha csonka családban növünk fel. A tegnap előtti vita óta viszont teljesen biztos benne, hogy elválik aputól, és ezt én is támogatom. (Tegnap előtt odamentem a húgomhoz vita közben, átöleltem, erre ennyit súgott szomorúan a fülembe: "...most anyu jön". Egészen megdöbbentem, mert egy öt éves kislány nem ilyen gyerekkort érdemel.) Anya próbál kertes házat szerezni a kutyusunk miatt. Ha együtt laknánk, akkor ugye még többet kéne segítenem a házimunkában, és a húgomra se vigyázna a nagyim, így rá ketten vigyáznánk az öcsémmel (aki erősen remélem, hogy a házimunkába is besegít majd, de szerintem így lesz). Holt biztos vagyok benne, hogy én is el fogok menni diákmunkára, amivel besegítek, de anya ahogy elnézem nem akar róla hallani. Én viszont szeretném. Ha nem lenne a kötelező 50 óra közmunka, már most mentem volna, de előbb azt kéne letudni, elvileg június közepe fele meglesz. (Régebben is közmunkáztam, nem arról van szó, hogy lusta vagyok hozzá, csak ez most pont rosszkor jött...) Tudnék még valamiben segíteni szerintetek? Vagy van valakinek jobb ötelete? Szeretném, hogy az öcsém és a húgom veszekedések nélkül nőjenek fel és hogy anya is boldog legyen végre!

2014. máj. 19. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykék! :( Figyu, te már most nagyon büszke lehetsz magadra és anyukád is biztosan az rád! Nagyon szépen és felnőtt módon gondolkozol, apád meg magába nézhetne hogy mit tett a családjával. Szerintem így is eleget fogsz segíteni anyukádnak, látszik az írásodból ahogy az is hogy a testvéreid is számíthatnak Rád. Biztos örülnek ők is hogy ilyen felelőségteljes nővérük van :)
2014. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Maradj ilyen amilyen vagy:) Szerintem ennél nagyobb segítség nincs. Ebben a helyzetben. Gonosz beszédeket meg ha hallasz, akkor nyelj egy nagyot, és csukd be a füled.A szívatás elől meg ki lehet ám térni.
2014. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésbél nem derül ki, mennyi idős vagy, de olyan 15-18 között lehetsz. Ennyi idősen nem lenne szabad ezeket megélned, hát még egy fiatalabb gyereknek, nem is beszélve az anyukádról. Nálunk is mindennaposak a veszekedések. Én 12 éves korom óta hallgatom a veszekedéseket és a beszólásokat, annyi különbséggel, hogy ezeket anyukám férjétől kapom (apukám kiskoromban meghalt). Nálunk is a pénz az akadály...

Ennyi idősen így sokat vállalsz magadra. Nem nagyon tehetsz, támogasd lelkiekben anyukádat.

2014. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocsánat, kimaradt a 15/L, már este van :)
2014. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hosszúhajú ***** válasza:

Először is, nagyon tisztellek! Fele annyi idős sem vagy mint én, de érett gondolkodású, és jólelkű.

Gondolom, nem a lelki segítségre gondolsz, pedig az sem ártana szegény anyudnak. - egy pszichoterapeuta...

ha padig anyagilag, akkor nem tudom, nem értek hozzá, ezt csak anyukád tudja, meg az önkormányzat, hogy megkaptok-e vajon minden olyan támogatást, ami a több gyerekes, meg kisgyerekes családoknak jár...

meg vannak diákmunka szövetkezetek- elég sok, ott évközi meg nyári munka is van tanulóknak, szórólap, ilyenek is, csak azt nem tudom ilyen fiatalon lehet-e.

azért ne vállald túl magad, megértelek, de meg kell élned a gyerekkort...

2014. máj. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!