Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválni csak, hogy anyagilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválni csak, hogy anyagilag jobban járjunk?

Figyelt kérdés

Férjem keresetének 50%-a letiltás, így havi 60 ezret kap kézhez.

Én csak GYES-t és családit kapok, albérletben rettentő szegényesen élünk, ha a család nem segítene, nem is tudom, hogy mi lenne velünk.

Az jutott eszembe, ha papíron elválnánk (párom nem ide van bejelentkezve állandó lakcímre), akkor 50% helyett csak 30%-ot vonnának a fizetéséből és 20% gyerektartás az én számlámra jönne, így nem kellene nyomorognunk.


Van, aki megcsinálta ezt?

Vannak buktatói?


2014. okt. 22. 17:53
1 2
 1/16 anonim válasza:
71%
Hallottam már én is erről a megoldásról és el sem hinnéd hány jó házasságban élő pár alkalmazza ezt a megoldást!
2014. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem. Hogy csökkenne a letiltás, ha elváltak lennétek?
2014. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Miért van rajta 50% letiltás? Azt tudtad hogy egy személy jövedelmének max 33%-a vonható le? Biztos hogy a csóróság miatt akartok ti elválni?
2014. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
A gyerektartás miatt vonhatnak 50%-ot, de akkor az másik anyuka tuti felnyom, és igaza is lesz ebben az esetben!
2014. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Ismerös megjátszotta, utána meg meg volt lepödve, amikor kiderült, hogy az (ál ex)férjnek közben egy élettársa is lett, aki nem tudta, hogy a válás csak átverés akart lenni.

Amikor a férfinek úgy jó volt, akkor a feleséghez ment (mosatni a ruhákat, kajálni, stb), akkor a 2felesége2 volt, amikor meg úgy volt kényelmesebb, akkor elvált férfi volt (barátnönél töltött idö)

2014. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
En ismerek olyat aki igy el,naluk jol müködik.
2014. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Valóban sokan megcsinálták főleg azok akiknek a házasság már semmit nem jelent. Ha ezzel az eljárással megéri neked az, hogy a magánéleted tönkremenjen akkor tedd azt.
2014. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Most ezzel pár hónapra jobb esetben évre könnyebb lenne, de mi értelme ha utána még nagyobb hiteltartozás miatt még rosszabbul élnétek?

Nem lenne egyszerűbb ha te nem gyes-en lennél hanem elmennél dolgozni? Nekem sokkal logikusabbnak tünik.

2014. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

"Nem értem. Hogy csökkenne a letiltás, ha elváltak lennétek?"


Gyerektartás elsőbbséget élvez letiltáskor. Kérdezőpapíron elválik,megítéltetik a gyerektartást,aztán bank csak ezek után lévő pénzt tiltathatja le 50%-ig.Apa fizetését eddig 50%-ig tilthatták mert gondolom több tartozása is van,akkor lehet 50%tiltani. Ezzel a csalással meg 20% menne anyának és 30%a banknak vagy akinek tartozik.

2014. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősék - 8 gyerekkel:) - simán megcsinálták, 5/3 arányban "szétkapva" a gyerekeket - persze papíron - még a "békebeli szocpol időkben", amikor úgy szólt ugye a szabály, hogy 1 gyerek után 200, 2 után 1200, 3 után 2200 eFt, aztán újabb gyerekenként már csak 200 eFt... házasan kaptak volna 2200 + 5*200 = 3200 eFt-t, így meg 2200 + 2200 + 2*200 = 4800 eFt-t... + 1,6 millióért a hülyének is... (a bíró először értetlenül, majd amikor leesett neki könnyesre röhögve magát mondta ki a válást)
2014. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!