Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elválok a férjemtől mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválok a férjemtől mennyi az esélye hogy nekem itélik a gyereket? Teljesen rendben vagyok csak én külön szeretnék menni anyosoméktol ő pedig nem! Én albérletbe mennék a babámmal!

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 11:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi idős a gyerkőc?

Azt írtad a babád, tehát még picike. Nem hiszem, hogy egy néhány hónapos, egy-két éves kisgyereket ne az anyukának ítélnék, ha alkalmas a nevelésére.


Egyébként különköltözéshez nem kell válóper. Szerintem próbáld ki először az elköltözést, lehet, hogy a férjed észbe kap, és leszakad anyuciról.

2014. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 zabmester ***** válasza:
Ha pici gyerekről van szó (babáról írsz), az is számít, hogy ki van vele otthon, ki látja el napi szinten. Illetve a másik oldalról, az a szülő, aki dolgozik, hogyan tudná megoldani a baba felügyeletét napközben. De nyilván az a cél, hogy egy babát ne zökkentsenek ki a megszokott életéből, és azzal maradjon, akivel eddig is a legtöbb időt töltötte - feltéve persze, hogy az illető megfelelő körülményeket tud neki biztosítani, és eddig is megfelelően látta el a gyereket.
2014. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem 100%-ban van anyapártiság, de én is úgy tudom, hogy az a tipikus. Anyám rengetegszer ítélte az apának a gyermeket, cikizték is miatta, ami őt speciel nem érdekelte. Azt nézte, hogy melyik szülő alkalmasabb a gyerek felnevelésére, s biza nem kevésszer az apa jött ki győztesnek, akkor is, ha az anya nem volt alkesz vagy drogos vagy efféle, ami sok bírónál az egyetlen lehetőség volt arra, hogy ne ő kapja a gyereket...

Nem hiszem, hogy naiv volnék, de bizonyára akadnak igazságosabb bírók ma is...


Albérletben is teljesen rendesen lehet nevelni a kicsit, nem hiszem, hogy a nagymama jelenléte akkora szempont lenne... De nem ismerem a jelen bírói gyakorlatot.

2014. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Két barátnőmnél is az apa kapta a gyerekeket. Mindkét esetben az anya akart elmenni a házból. Egyik anya sem akarta ott hagyni a gyerekeket, évekig pereskedtek és végül az apákhoz ítélték őket, pedig mindkét anyukának tisztességes munkája-jövedelme volt, mégis. Az egyik még sajt lakást is tudott venni, a másik albérletbe ment. Az egyik helyen, 9-10 éves fiúkat adtak az apának, a másik helyen 4 éves kislányt. Mindkét esetben indok volt az is, hogy a nagyszülők jobban tudják támogatni az unokákat, ott éltek eddig is stb. ÉS mondom, mindkét esetben jól kereső, lakhatással rendelkező anyukákról beszélünk, egyikük sem volt pl soha munkanélküli sem.
2014. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!