Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Baba után romlik a házasságunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baba után romlik a házasságunk. Hogy mentsem meg?

Figyelt kérdés
Több éve vagyunk együtt, van egy kisbabánk. Jött a baba, boldogság, aztán ő visszament dolgozni, azóta fáradt, feszültebb, és mindig azon aggódik, hogy elhagyom. Ez mindig így volt, mert szerinte én jobb nő vagyok mint ő pasi. Nem változtam, nem "golyóztam be" a szülés után, inkább úgy érzem fordítva történt. Azt mondja üres vagyok felé, ami igaz, mert kezdek besokallni. Itthon teszem a dolgom, ő is teszi a dolgát, de mint nő és férfi alig funkcionálunk. Egymásra alig marad időnk, semmi kikapcsolódás, semmi házasélet. Nincs is már kedvem hozzá, mert besokalltam az állandó rosszkedvétől/fáradtságától. Én ezeket őszintén elmondtam, mindent megbeszéltünk, de nem nagyon sikerült átbillenni. Időt kért, csak én már eléggé kivagyok ettől. Szeretnék visszatalálni hozzá, és családban nevelni a gyerekünket, de így nagyon nehéz, most nem azt az embert látom benne akit régen.
2014. szept. 24. 09:10
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Sokféleképpen lehet megközelíteni ezt a dolgot, ezért is kérdeztem itt. Én mindig azt mondtam őszintének kell lenni, ha fáj is, máshogy nem lehet megoldani a problémákat. Valóban sokkal kevesebb időm és energiám van rá, viszont ő sincs a helyzet magaslatán, és ez egy ördögi kör most kettőnk között. Ő is meg akarja oldani, mindenki vár valamit a másiktól. Bizonytalan vagy inkább tanácstalan vagyok, hogy mi legyen az első lépés a jó irányba, a nyugalom felé. Mint férfi, neki kell a szex és fontosabb, mint nekem. Neki az az első a kiegyensúlyozott dolgokhoz, és hogy férfinek érezze magát. Mint nő, nekem a lelki dolgok jobban kellenének. és a szex másodlagos. De ilyen problémásan mint férfit nehezebben "találom meg".
2014. szept. 24. 12:35
 22/34 anonim ***** válasza:
47%
Ha képes vagy rá, akkor elégítsd ki valahogyan, ez már csak azért is hasznos, mert akkor nem csal meg. Ha nagyon hosszú ideig vonakodik egy feleség, vagy akár férj a szextől, annak könnyen megcsalás lehet vége, ráadásul részben jogosan, mivel ez a házastársi kötelességed is. A férjed (elvben) nem szexelhet mással csak veled, tehát csak te segíthetsz ki ebben, ha ő szeretné csinálni, akkor valamit ki kell találnod. Én megérteném a férjedet, ha félremenne, mert évek óta nincs szex, persze nem tudom mióta áll fenn ez a helyzet nálatok.
2014. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Pár hete van szex gond csak, de most itt a baba, költözés, neki a munka húzós. Sok változás van az életünkben.
2014. szept. 24. 12:58
 24/34 anonim ***** válasza:

ha a szex nem is megy még mindig beleférhet némi összebújás és petting....

ha megteheted és a gyerek elég nagy hozzá - nagyszülők

és nektek egy nyugis esteéjjel

finom vacsi némi alkohol és sok ölelés csók

beszélgetés tilos legalábbis a problémákról !

a emlékszel mikor ... mehet


vagy menj be és mosd meg a hátát mikor fürdik (persze más is lehet :-D

2014. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk, ha valami nincs rendben, akkor a libidóm még a nullát sem éri el. Teljesen kizárt, hogy olyankor a szexre gondoljak, nem tudnám magam elengedni, csak ezért meg nem fogok meginni egy üveg bort (nagyjából ennyi kéne hozzá, hogy minden mindegy legyen). És főleg azért nem működik ez a módszer, mert tapasztalataim szerint semmit nem old meg. A problémák ugyanúgy ottmaradnak, csak az orgazmus után (már ha van, ugye...) minimális ideig nem azokra gondol az ember. Aztán ugyanúgy visszatérnek, ugyanúgy elfoglalt és fáradt az ember, ugyanúgy vannak viták, stb. Ha fasírtban vagyunk a párommal, eszembe nem jutna bemenni mosogatni a hátát, vagy szexi képeket küldözgetni magamról. Pedig igazán szexuális beállítottságú vagyok, bevállalós is, imádom a szexet, szerencsére nem is túl gyakori, hogy bármi olyan komoly gond lenne a kapcsolatomban, vagy az előzőekben, ami miatt nem működik a szex, de volt már rá példa. Innen tudom, hogy nekem olyankor nem megy, és nem is akarom magamra erőszakolni, ez meg a másik.
2014. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Átérzem a problémádat. Hasonló szituban vagyunk mi is a férjemmel. Nagyon szuperul indult minden és most is az tulajdonképpen, de mégis van valami ami gátol minket a felhőtlen együttlétben. Én sem golyóztam be a babázások után, a férjem sem, mégis most a második baba után kissé fáradtabb vagyok estére, ő is, és ami nálunk változott, hogy ő időnként kiabál. Ha csak egy hangos szava van, már úgy érzem, egy fokkal távolabb kerültem tőle. Korábban ő volt maga a megtestesült nyugalom, az a típus, akinek a tej is megaludt a szájában, de mostanra ez megváltozott, és látom rajta, hogy feszültebb, idegesebb, míg én csak annyit kérek, hogy ne kiabáljon és akkor minden oké részemről, akkor én sem leszek erre reagálva feszültebb és hidegebb. Én is sokszor kezdeményezek ugymond nem is tudom mit, békülésnek is lehet hívni, de aztán ismét egy hirtelen kiabálás (többnyire velem) és akkor megint visszaléptem és megint semmmi kedvem a szexhez. :(

Én nekem is másodlagos a szex, és elsődleges a lelki nyugalom, biztonság, amit eddig az ő türelmében és nyugodtságában kaptam meg. MOst ez nagyon hiányzik nekem.

Hogyan tudnád megmenteni a házasságodat? Elsőként kettes programra elmenni, ha csak napi 2-3 óra, amíg alszik a pici ,elugrani egy cukrászdába, már az is nagyon jó.

:)

Mi ezt tesszük és már tervezem a következő délutánunkat.

2014. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Igen az elején ő is nyugisabb volt. De változott, inkább hajlamosabb arra hogy elmerüljön a problémákban, sótlan, alig mosolyog, és ő is fáradtabb velem foglalkozni, egy ölelés erejéig például. Én egy ideig ezt kezelem, elfogadom, bátorítom, jókedvű vagyok stb., pedig én is tudnék panaszkodni, nekem is új szerep ez és nem mindig könnyű. De mintha nem billenne át ezen, és nem tudok már én mit kivenni belőle, nincs pozitív dolog amit kapnék, amiből én is "feltankolok", erre meg jön hogy hát nem szexelünk. Hát nem, mert nincs kedvem hozzá. Meg hogy én nem vagyok féltékeny rá, nem érzi, hogy szeretem. Pedig én azt gondolom, megvan a bizalom, itt a baba, a felesége vagyok, mit kéne még tennem... eddig volt türelmem, most kifogyott az én tartályom is.
2014. szept. 24. 14:33
 28/34 anonim ***** válasza:

értelek kérdező, nagyon is. És nincs olyan feladat a férjed számára, ami őt büszkeséggel, jó kedvvel töltené el, téged meg visszaterelne abba az irányba, hogy ismét felnézhess rá.

Van a férjednek bármiben sikerélménye? Lehet ő az a típus, akinek kell, hogy legyen valami elfoglaltság, amiben pozitív eredményt ér el.

A baba sokat kel éjszaka?

2014. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
őszintén? a párod most jött rá, hogy hoppá felelősség a köbön és beparázott.
2014. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Igen a munkájában már nem olyan lelkes, és hát kin "csattanna" ha nem rajtam? Ez oké, nekem is lehet és lesz még nehezebb napom, csak az nem hetek illetve hónapok. Én nem tudom kizökkenteni, és azt hiszem ő sem magát. Lehet nehezebb neki beleszokni az apa szerepbe, bár imádja a kicsit, és fél hogy szétesünk mint család. De ezzel engem is lehúz, állandó fapofa mellett hónapok után kinek lesz jókedve és ki lesz olyan aki ágyba ugrik? Nekem is kell változni, illetve valahogy máshogy megoldani az együtt töltött időt, de ez nem megy egy rosszkedvű/negatív emberrel.
2014. szept. 24. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!