Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 éves fiamat megviseli a válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éves fiamat megviseli a válás?

Figyelt kérdés

Semmit nem látok rajta, hogy érzelmileg hogy érinti őt a történtek.


Meg ma a még férjem korábban hozta haza a gyerekeket mind szokta mert csúnyán össze veszett az anyával. Csúnyán beszéltek, röpködtek az indulatok ez hogyan hat egy ilyen kisfiúra? Semmit nem látok rajta, de gondolom megijedhetett a kiabálásra. Na mondtam a férjemnek hogy ilyet soha többé ne tegyenek..! Tudok valahogy segíteni a kisfiamnak átvészelni ezt az időszakot?

Van egy kislányunk de ö most lesz 1éves csak.



2014. aug. 31. 15:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Amióta külön vagyunk a gyerek kiegyensúlyozottak lettek"


Hát, itt mindent lehet írni, rendszerint egyoldalú a tények sorolása , hiányzik a másik fél, nem tudjuk mi az igazság. De ha szerette a gyerekeket, és te véletlenül kaptál egy fülest, mert pofátlan voltál vele (?)-akkor megbocsáthatatlan, hogy szétszedted a kis családot.

Az anyóssal való civódás meg már nem a te ügyed.

A fő kérdésre visszatérve: IGEN, a két gyereked megviseli a válás és ezt 10 év múlva érted meg ezt.

2014. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A férjed iszik? Vagy miért volt a verekedés azt nem tudni? Verekedés vagy verés vagy egy meg érdemelt pofon volt? Nem lehet sokat voltál otthon? Azt látom itt valami nem kerek valamit nem írtál meg!
2014. szept. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jó megoldás csak egy van. Meg kell javítanotok, ami elromlott. Minden más csak onzés és buszkeség, amivel nyertes lehetsz, de boldog soha.
2014. szept. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Persze hogy megvisel egy 3 éves gyereket a válás, sőt még az egy évest is. Szerintem azzal tudsz a gyerekeidnek a legtöbbet segíteni, ha kiegyensúlyozott maradsz, ha nyugodtságot árasztasz, ha otthon egy biztonságos, meleg környezetet teremtesz nekik. Továbbá megőrzöl valamiféle emberi kapcsolatot az apjukkal és korlátlanul engeded számukra a találkozást. Ha otthon nincs vita, a gyerekek előtt pedig nem szidod az apjukat. Beszélni kell a dolgokról, az élet alakulásáról nyíltan, hogy ne legyen váratlan vagy félelmetes számukra az ami épp történik.
2014. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ha megvert akkor eléggé elvetemült ember, és ha együtt maradsz vele, lesz még sok rossz napod, amit a gyerekeid még nagyobb fájdalommal fognak figyelni.


persze, megviseli őket a válás... nem is a válás, hanem, hogy apukájukat ritkábban fogják látni, hogy nem közös programok lesznek.


de még a három éves is kicsike (pláne az egy éves) ahhoz, hogy túl sokat agyaljon, emésztődjön a változásokon. fiatalon még elég gyorsan fogadja el az ember a változást.


te meg tudod könnyíteni amúgy a gyerekeknek a helyzetet, ha apjukról szeretettel és kedvesen beszélsz, ha nem engeded meg, hogy láthassák, hogy veszekedtek, ha nem éreznek meg semmit a feszültségből, ők könnyen átvészelik az egészet.


nem lesz könnyű - NEKED. neked lesz a legnehezebb, de én kitartást kívánok neked.

a gyerekeknek ebben a korban az anyjukra és az anyjuk nyújtotta biztonságra, stabilitásra van leginkább szüksége, úgyhogy legyél erős, és bátorítsd, nyújts szeretetet biztonságot, és harmóniát a kicsiknek, és akkor mindenféle lelki sérülés nélkül vészelik át az elkövetkező heteket.


nyugi, megijed a gyerek a kiabálásra, érzi is a feszültséget, viszont ha többnyire vidám és békés a hangulat, az ilyet gyorsan elfelejti.


mi párommal nagyon vidámak és kedvesek vagyunk egymással, de a múltkor kiborultam, sírtam, üvöltöttem vele a gyerek előtt. a kicsi meg se rezzent, nem volt rá befolyással az egész. mert tudta, hogy minden rendben, csak anyának rossz napja van, pont úgy, mint mikor neki a fogzás miatt nyűgis a napja. 15 hónapos amúgy. szóval én ezért gondolom, hogy azért a gyerekek még nem lesznek roncsok egy-egy eset miatt. csak hosszú távon nem szabad lelki terhet róni rájuk azáltal, hogy mi felnőttek terhet cipelünk a szívünkön.

2014. szept. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Jó nagy baromságokat tudnak itt írni! Gratulálok mindenkinek főleg aki itt akar választ kapni az életére!
2014. szept. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!