Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nagyon megviseli a gyereket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon megviseli a gyereket a válás? Mennyi idő kell neki, hogy elfogadja a helyzetet és megbékéljen vele?

Figyelt kérdés
Szeretnék elválni a feleségemtől.Már nem szeretem úgy,nem jó a kapcsolatunk.Régóta fontolgatom ezt,de még nem szóltam neki erröl,most viszont rászántam magam,h megteszem.Van viszont egy 9éves kislányunk,akivel imádjuk egymást!!! Nagyon félek,hogy mi lesz vele ha elmegyek.Hogy szoktak reagálni a gyerekek egy ilyen helyzetre?
2010. jan. 25. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak a saját esetem tudom mondani, én 16 éves voltam mikor anyáék elváltak, de nálunk apa többször vert és kiabált velünk, így nagy megkönnyebbülés volt, hogy elköltözött.

A mai napig jóban vagyunk, attól, hogy apának nem volt valami fényes, emberként megvagyok vele.

Te is találkozhatsz a lányoddal válás után is annyit, amennyit csak szeretnél, főleg, ha meg tudtok ebben egyezni és akkor a gyerek sem sérül nagyon, meg fogja érteni, ha végre boldognak látja a szüleit ( ha eddig nem voltatok azok).

Persze minden gyerekben nyomot hagy a válás, ez vitathatatlan, de még mindig jobb elválni, mint a gyerek miatt együtt maradni, ez nagyon nagy butaság.

( Anya is már pici koromban elvált volna, de miattam maradt és tűrt...nem jó így.)

2010. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Még annyit, hogy kommunikáljatok a gyerekkel!!

Ez nagyon fontos akkor is, ha csak 9 éves.

Anya velem 15 évesen egy délutáni napon közölte, hogy el fognak válni és ezzel befejeződött a téma, soha nem beszéltek velem erről se ő, se apa.

Emiatt a kezdeti pár év iszonyat nehéz volt, noha apa már nem volt, viszont anya újra összejött gyerekkori szerelmével akivel azóta is nagy a szerelem, de ezt akkor fiatalon nem tudtam megérteni, úgy éreztem tönkreteszik az életem.

Beszélgessetek vele, hallgassátok meg a gyereket is, hisz a válás őt is éppúgy érinti (ha nem jobban), mint benneteket és akkor nem lesz baj.

28/L

2010. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A gyereket nem annyira a válás viseli meg, mint az, amikor a válás során a szülök egymást szidják, veszekednek mindenen, feltétlenül a másikat akarják lejáratni, kitolni vele - EZ AZ, ami igazán rossz a gyereknek. Ha a szülök értelmes emberek módjára viselkednek, és a gyerek érdekeit is nézik, akkor sokkal kevesebb probléma lesz.

Itt gondolok arra, hogy ne legyen baj, ha a másik szülövel akar lenni, ne csak az elöirt látjatási idöben találkozhassanak, egyik szülö se mondjon rosszat a másikra - a gyereknek az elég érthetö, hogy már nem szeretik egymást annyira, hogy mindig együtt akarjanak lenni.

2010. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az gyereknek milyen a kapcsolata a szüleivel. Én hat éves voltam mikor váltak a szüleim (most 11) és kifejezetten örültem neki merthogy az apám alkoholista volt -.-"...
2010. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én 11 voltam, mikor váltak, és örültem neki, mert apa vert engem, meg néha anyát is, lenyúlta anya fizetését, és kuporgatta magának, kajára alig költött...

viszont bennem is ott volt a gondolat, h miattam történt, talán ha nem hisztizek annyit, akkor ők se lesznek idegesek, stb... nagyon fontos h mondjátok el sokszor a gyereknek, nem az ő hibája.

ja, és előbb szerintem próbáld megbeszélni a feleségeddel a dolgot, ne állítsd kész tények elé h válok és kész, hátha még menthető a kapcsolatotok.

2010. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 11 éves voltam amikor bejelentették, bár már előtte is voltak gondok, például verekedés és apum alkoholizálása, szóval nem ért meglepetésként semennyire, csak az miatt voltam kicsit szomorú hogy választanom kellett melyik szülővel maradok, attól féltem hogy ha kimondom hogy anyummal maradok, apumnak rosszul esik:D De végül csak ki kellett, na mindegy, szóval azt tanácsolom kérdező, hogy ne csapjatok ebből olyan nagy ügyet, mármint ha odaállsz elé és bús arccal, szomorkás hanggal, mintha valami komoly dolog lenne, szomorú lesz, de ha csak vígan közlöd vele egyszerűen, hogy a házasság után a második legtermészetesebb dolognak a világon nálatok most jött el az ideje, hamar túllép rajta. A kicsit még könnyen alkalmazkodnak az új helyzetekhez.
2010. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon változó, ha teljesen váratlanul éri, mert addig nem volt otthon vita sem, akkor megrázóbb, egy ismerősöm kislánya sokkot kapott, hetekig nem beszélt, kórházba került. (De egy év alatt ő is kiheverte) De ha már érzi egy ideje, hogy gondok vannak a szülőknél, esetleg pedzegetik is a válást, akkor inkább megkönnyebbül utána, ha vége a bizonytalanságnak. Fontos, hogy értse, mindketten szeretitek, és nem hagyjátok magára sosem. Én 13 voltam, mikor szüleim váltak, én még örültem is neki, mert a nevelő apám sokkal rendesebb volt!
2010. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
minden helyzet más és a gyerekek is máshogy reagálnk. nehéz előre besaccolni. saját tapasztalatból arra vigyázz: tudatosítani kell benne h nem miatta van illetve h ő ezután is a gyereked és egy grammal sem szereted kevésbé!!!!!
2010. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Biztos nem vett ebből észre semmit,mert soha nem vitáztunk elötte.
2010. jan. 26. 18:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor inkább beszélgessetek előtte erről vele, ne rögtön kész helyzet elé állítsátok. Ha átérzi a problémáitokat, akkor jobban beletörődik majd.
2010. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!