Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van esélyem megkapni a kislány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem megkapni a kislányom válás után?

Figyelt kérdés

Most lesz nem sokára válóperünk 2. tárgyalása.

Noha eredetileg csak közös felügyeleti jogot szerettem volna, mostanában foglalkoztat a gondolat, hogy jó lenne magamhoz venni a babát.

Feleségem elég ingatag idegállapotú, már többször fölvagdosta az ereit, a most 21 hónapos kislányunk előtt is sokszor ocsmányul káromkodva, kiabálva beszél velem ha felmegyek a lányomhoz (már nem élünk együtt).

Noha a lányom nagyon szereti az anyját, de mégis úgy gondolom, talán jobb lenne, ha én nevelhetném, nyugodt körülmények közt, a párom is nagyon szereti, örömmel venné, ha velünk élhetne.

Van esély a magyar anyapártoló törvénykezés mellett arra, hogy hozzám kerüljön a kicsi, vagy felejtsem el és örüljek, ha egyáltalán az anyja betartja a láthatást?


2010. jan. 9. 00:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
55%
Szeretném látni a másik oldal véleményét is, vagyis az anyáét!
2010. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Kérj pszichológiai szakértői vizsgálatot, annak eredményét a bíróság mérlegelni fogja.

Egyébként is nagyon körültekintő bizonyítás alapján ítélnek a gyerekelhelyezésről.


A legnagyobb gond a jelen esetben az, hogy a gyerek túl kicsi és ilyenkor általában még az anyuka mellett lenne a helye. De ez sem kőbe vésett szabály, sokat nyom a latba, hogy mit mond majd a pszichológus.


egy ügyvéd

2010. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
71%
Vedono, gyerekorvos hogy latja a feleseged allapotat? Ok nem javasoltak meg, hogy kezelesre jarjon el? Veled beszelt mar a vedono es a gyerekorvos a felesegedrol? Ha igen, mit mondtal nekik? Ha meg nem, szerinted miert nem vettek eszre hogy nagy a baj a felesegeddel?
2010. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó: ne haragudj már, de a védönö legfeljebb 10 percig van egy családnál (legalább is akiket ismerek), a gyerekorvos meg a rendelöben a GYEREKET megnézni és igyekszik minél elöbb kirakni öket, hogy a következöt is sorra vehesesse és utánna mehessen haza. Ugyan mikor vennék észre, hogy az anyuka labilis?
2010. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
66%

Kérdésedre válaszolva: szerintem van esélyed, de nagyyon kevés.


Ne haragudj rám, kérlek, ha megjegyzem ezeket:

Szerintem, ha már a baba előtt s ilyen volt a feleséged, akkor nem szép dolog, hogy babát vállaltatok, most meg elhagyod ezért. TŐLED sem szép!!! Ha pedig a szülés után lett ilyen, akkor egyértelműen szülés utáni depresszió. Sajnos ez a hormonok játéka, és hidd el, a legtöbb nő átesik ezen. Bár tény, hogy legtöbbünknél nem ilyen durva a helyzet. Ilyenkor (tapasztalatból tudom), a férj a legnagyobb gyógyír. Az ő szeretete, türelme. Nagyon sajnálom, hogy idáig jutottatok. És kívánom Neked, hogy helyesen dönts, és ne járj rosszabbul, ha a másikat választod, de kérlek gondold át a dolgokat a gyermeked boldogsága érdekében! Mihamarabbi "gyógyulást" a feleségednek, és boldog életet kívánok a kislányodnak, akinek remélem, nem kell nélkülöznie az édesanyját. Hiszen anya mégiscsak egy van. :)


Egy nagyon kemény szülés utáni depresszióból "kigyógyult", már boldog anyuka.

2010. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
78%

De utálom ezt a nőpártiságot...kíváncsi vagyok, hogyha a ti gyereketek lenne egy labilis embernél, mit szólnátok, akkor is ekkora lenne a szátok?

Az, hogy valaki behülyül nem feltétlen a házasság hibája és nem feltétlen a szülésé. Mi van mostmár mindenkinek kötelező benne maradnia egy sz*r házasságban csak mert egészségben betegségben- szólt az eskü...Nem értelek néha titeket, nemhogy örülnétek, hogy felelősségteljes akar lenni a gyerekkel és válás után is megtalálta a boldogságot..

2010. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kevés pozitív hozzászólást.

Igazsághoz tartozik, hogy a feleségen NEM egy szenvedő áldozat, anno ő csalt meg nem egyszer, most is van barátja...

Szóval akit sajnálni kell az nem ő, én viszont nem kérek belőle.

2010. jan. 9. 17:50
 28/31 anonim ***** válasza:
20%
Aha ezt a legelején nem írtad. Persze ilyen sok negatív válsz után belehet dobni ezt is.
2010. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegy mikor írta le? Talán azért nem írta bele, mert nem tartozik ide, de mivel ennyien leugatták (a tipikus nővédők, legyen a nő bármilyen is) beírta...
2010. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
69%

nagyon jó példa volt, amit az első oldalon olvastam, hogy egy ideggyenge anya képes megölni a gyerekeit is.

ezért nem szabad, hogy az anyánál legyen a gyerek, nehogy idő előtt a temetőben végezze.

2010. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!