Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vallasi teren, mik a szabalyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallasi teren, mik a szabalyok a valassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ahany egyhaz annyifele torveny. Es azt is tudom, hogy csak az igazi ok amiert ellehet valni az a hazassagtores. Mi ebben nem vagyunk vetkesek, de vannak okok amiert mar nem birom a hazassagomat. Amugy 20 eves vagyok es 1 eve hazas. Sok olyan problemank volt amiert ezt a dontest kellett , hogy hozzam.
2014. jún. 16. 16:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
20: na ne mond már, és miért vagy ebbe olyan biztos? Mert én kapásból tudok felhozni neked két konkrét példát is Római Katolikus egyházon belül, ahol kétszer házasodtak templomba, és az előző házasságuk válással végződött. És képzeld nem kellett hozzá a pápa engedélye. Azt a részét jól mondod, hogy a házasság szent a vallásban, de feleslegesen próbálsz olyan szigort beállítani vallásokról, ami nincsen. Kissé, durván túlzol.
2014. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Szentséget kétszer nem lehet felvenni, te írsz baromságot.

Nem lehet kétszer keresztelkedni sem, és házasodni sem. Lehet van olyan pap aki úgy csinál mintha de hogy egyházilag nem hivatalos csak díszlet és megjátszás akit ismersz az biztos.

2014. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Beadod a válókeresetet és elválsz, ennyi. De ha téged jobban izgat az, hogy a pokolba jutsz, ha el mersz válni, mint az, ami a való életben történik, akkor hajrá szenvedj tovább egy szar házasságban......
2014. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
22: te aztán biztos jobban tudod, h mit mond Jézus. :D No meg az egyházak, vagy római katolikus egyház, ha már a pápára hivatkoztál. Én kétszer keresztelkedtem meg, egyszer a szülők tették meg velem, egyszer meg én saját döntésből és nem volt megjátszás, vagy színjáték. Egyébként meg mindegy, nem te mondod hálégnek meg. :D De hálégnek még csak nem is a pápa mondja meg, hogy mi számít szentnek!
2014. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Annyira fontos volt neked az egyházi esküvő, és ennek ellenére egy évig bírtad a házasságot. Hát mit mondjak: kitartó vagy.
2014. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy ahany egyhaz annyifele torveny."


Hát azt javaslom, a saját egyházad előírásait tartsd szem előtt, - ha ugyan tudod, melyikhez tartozol.

2014. jún. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
58%

Szia,

en is adventista vagyok. Ugy tudom, hogy a valasert nem zarnak ki, csak akkor, ha megcsalas van reszedrol. Ha a ferjed (vagy volt ferjed) reszerol tortent mar megcsalas, akkor szabad vagy es massal lehetsz es hazasodhatsz. Remelem, nem vagy azok kozul valo, akikre eroltettek, hogy csak a hivo ember a jo parnak, a vegen meg kiderul, hogy katasztrofa, mint ember... Jopar ilyen ismerosom van, es elvaltak. :( Amugy azt gondolom, hogy elsiettetek a hazassagot 19 evesen attol fuggetlenul, hogy adventista vagy vagy nem... :(


Kitartas!

2014. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Kedves adventista testvérem, ki adventista még itt?

Írod, te IS az vagy.

A férj (volt férj általi esetleges megcsalásról írsz, de két férfit ti sem adtok össze, ugye?

És, ha a kérdező férfi volna?

Áldás, Békesség!

2014. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. En is tudom, hogy elsiettem a dolgot es sajnos mar akkor tudtam hogy nem lehet ennek jo vege mikor volt az eskuvo mert mar akkor nem mentek a dolgok, de remeltem h valtozni fognak jofele a dolgok. De sajnos messze fajultak a dolgok.
2014. jún. 17. 21:23
 30/31 A kérdező kommentje:
Amugy no vagyok.Es meg egyszer koszonom a valaszokat!
2014. jún. 17. 21:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!