Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vallasi teren, mik a szabalyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallasi teren, mik a szabalyok a valassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ahany egyhaz annyifele torveny. Es azt is tudom, hogy csak az igazi ok amiert ellehet valni az a hazassagtores. Mi ebben nem vagyunk vetkesek, de vannak okok amiert mar nem birom a hazassagomat. Amugy 20 eves vagyok es 1 eve hazas. Sok olyan problemank volt amiert ezt a dontest kellett , hogy hozzam.
2014. jún. 16. 16:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Kérdező: melyik vallásról akarsz ebben a témában többet tudni? Mert nem lenne mind1. Ha keresztény vallás terén, akkor ne az egyházak törvényeit kutasd, hanem a Szent Bibliát, és Jézus tanításait. A többi vallás terén viszont szintén hasonlóan járhatsz el. Ha fontos számodra, hogy mit mond a vallás erről, akkor azok alapján a tanítások alapján döntsél majd. Hogy végül, hogy döntesz az a te/ti döntésetek lesz, és majd te rendezed nem a vallás felé a dolgokat, hanem magadba és Istennel. Továbbá vizsgáld meg a tanításokat, de tudnod kell, hogy az embernek minden bűne megbocsátatik, és ez nem bátorítás, hanem a tanítások mellé hozzá tartozik.
2014. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Kérdező: még egy kérdésem lenne? Mi fontos neked? Hogy az adott vallásod mit mond? Vagy, hogy Isten mit mond? Ez se mind1.
2014. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Adventista vagyok. Es nallunk lehetnek ezek a "buntetesek". Mert a hazassag az tenleg egy szent dolog. De mivel meg fiatal voltam (illetve meg fiatalabb) nem tudtam felmerni azt , hogy mibe mentem bele. Es sok olyan dolgot eltem at a ferjemnek koszonhetoen ami ezt a dontest hozta.Atgondoltam a dolgot mielott ferjhez mentem, de amiket megeltem, senkinek sem kivanom. En is hibas vagyok de mivel o megcsinalta azt amit megcsinalt minden vonzalom elment. Es mar igy nem tudok elni.
2014. jún. 16. 17:31
 14/31 anonim ***** válasza:

Paráznaságot kivéve nem lehet elválni. (Azaz bűn, kivéve akkor, ha a párod hitetlen, és ő hagy el, mert akkor nem vagy hozzákötve.)


Újraházasodni viszont nem lehet, semmilyen esetben sem, kivéve ha a másik fél meghalt. (A Westminsteri Hitvallás megengedi az újraházasodást, ha a házasság a másik fél paráznasága miatt bomlott fel. Én ennek bibliai alapját nem látom.)


27/F/református

2014. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Csak 1 évvel vagy idősebb...kész
2014. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
11es vagyok: nem ismerem sajnos az Adventisa tanításokat, de én azt mondom, hogy ne az legyen fontos számodra, h a vallásod mit mond ki, hanem az, hogy Isten mit mond ki. Isten sem örül a válásnak, sőt, de benne bízzál, és tőle kérjél útmutatást, hogy merre lépjél tovább, ha pedig döntöttél, akár akarata ellenére, akkor is benne bízzál, és abban, amit Ő mond ki a bűnbocsánatok terén. Mert Ő a lényeg, nem a vallások. Tudod, nem a nyúl viszi a vadászpuskát. :)
2014. jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
17:37-es tudom , hogy egy evvel vagyok idosebb...Es mondjuk szegyellem magam ezert az egesz dologert amit en most megkell eljek.De ugy erzem, hogy van okom amiert elkell hogy vallnom.
2014. jún. 16. 17:47
 18/31 A kérdező kommentje:
Igen, remelem hogy ha valas mellett dontok ,(es ugy erzem , hogy ugy kell dontsek)megbocsajt majd nekem es a lelkem majd megbekel.
2014. jún. 16. 17:51
 19/31 anonim ***** válasza:
30%

mindenkeppen beszelj a lelki vezetovel(pasztor) ok tudnak segiteni a ferjed es kozotted mindent megbeszelni.

Az az igazsag hogy a megbocsajtas a legfontosabb egy hazassagban es ami megkulonboztet egy nem hivo hazassagtol az pont az hogy megoldast keresel es nem rugod fel a hazassagot.

Irhtasz priviben is en is kereszteny vagyok igaz punkosdi felekezet de tudunk beszlegetni a ferjed viselkedeserol. hatha tudok segiteni

2014. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Remélem nem hiszitek el,hogy a valóságban mindenki csak egyszer házasodott templomban."


Lehet van olyan pap aki engedi eljátszani az esküvőt de mivel esküvő legtöbb válásban szentség csak egyszer lehet kinyilatkoztatni. Szóval olyan nincs hogy valaki kétszer házasodik templomba, max pápai engedéllyel, de azt arra, hogy megromlott a házasság senki nem kapja meg.

2014. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!