Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vallasi teren, mik a szabalyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallasi teren, mik a szabalyok a valassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ahany egyhaz annyifele torveny. Es azt is tudom, hogy csak az igazi ok amiert ellehet valni az a hazassagtores. Mi ebben nem vagyunk vetkesek, de vannak okok amiert mar nem birom a hazassagomat. Amugy 20 eves vagyok es 1 eve hazas. Sok olyan problemank volt amiert ezt a dontest kellett , hogy hozzam.
2014. jún. 16. 16:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
39%

Én úgy tudom, hogy a keresztény egyházak nem ismerik el a válást, éppen ezért is nem lehet valakinek két egyházi esküvője. "Amit Isten egybekötött, ember szét nem választhat".


De nem vagyok ebben biztos.

2014. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%

Polgárihoz nem kell semmi különös ok. Kibékíthetetlen ellentét aztán elválasztanak. Katolikus egyház szemében viszont örök életbe egymáshoz tartoztok, ott nincs válás.

Ezért sem lehet több egyházi esküvő, csak egy.

2014. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%
Miért kell a válást vallási nézetekkel megmagyarázni?
2014. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Mert nekem eleg fontos a vallasi nezetbol is.Mert az en egyhazamban buntetnek is ha valsz hazassagtoresen kivul . Pl.:hogy nem hazasodhatsz meg ujra amig a masik nem nosul meg, vagy forditva. Vagy kizarnak az egyhazbol , ha nem tudom milyen forman vallsz. Es mivel nem tudom , hogy hogyvan pontosabban ezek a dolgok, gondoltam valaki foglalkozott mar evvel a temaval.
2014. jún. 16. 17:05
 5/31 anonim ***** válasza:
58%
Remélem nem hiszitek el,hogy a valóságban mindenki csak egyszer házasodott templomban.
2014. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen ÉN ezzel tisztában vagyok,de amikor te férjhez mentél akkor bizonyára nem ,1 év után már válsz.Ha ennyire fontos neked a vallás ezt tudnod kellett volna.
2014. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Akkor csald meg a pasit,hogy nyugodtan válhass.:D Vicc volt.

Már a papok sem ragaszkodnak annyira az ilyen törvényekhez.

Bárkit megkeresztelnek,pedig eredetileg csak házasok gyerekeit lehetne,de van még sok dolog,ami nem úgy működik,mint régen.

Jó okkal pedig vallásilag is el lehet válni.A Vatikánban intézik,hosszú folyamat.

2014. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Igen én hallottam ,hogy valaki kétszer is házasodott templomban,ma már ezt lazábban veszik.
2014. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Melyik egyházhoz tartozol? Akkor hitelesebb választ kaphatnál.

A katolikusok sem ítélnek el, ha elválsz. De amíg él a volt házastárs, nem köthetsz újra egyházi házasságot.

A reformátusoknál, evangélikusoknál nincs semmilyen megkötés. Elválhatsz, és esküdhetsz újra templomban is.

2014. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
7-es. Rosszul tudod. Minden gyereket megkeresztelnek, és régen is megkeresztelték. De aki nem törvényes házasságban született, az törvénytelen gyerek volt. Nem csak egyházilag, hanem polgárilag is. Ez elég sok hátránnyal járt a gyerek életében.
2014. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!