Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az apuka nem tudja minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az apuka nem tudja minden 2 hétben szombat reggeltől vasárnap estig?

Figyelt kérdés

elvinni a gyereket akkor ő rossz apa?

Én úgy tudtam, hogy az apukás hétvége az egy lehetőség, hogy ha vita alakulna ki, hogy mikor vihetem el a lányom, akkor legyen egy fix időpont amikor jogom van hozzá.

Ha úgy alakul fél órára, ha úgy alakul 2 napra, vagy akár egyáltalán nem.

Ehelyett az ex szó szerint kötelez rá, hogy akármi történjék is, én minimum 2 hetente szombat reggel menjek a gyerekért és csak vasárnap este vihetem haza.

Mivel mindent otthagytam, plusz gyerektartást is bevállaltam, ahhoz hogy egyáltalán egy apró albérletet ki tudjak fizetni napi 12-14 órákat dolgozom fillérekért, van hogy hétvégén is be kell mennem, de mindenért én vagyok a hibás.


2014. jún. 3. 17:46
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
55%

"A te dolgod az, hogy minden 2. hétvégét a gyerekeddel töltsd, és nyilván ne vállalj akkorra munkát. Ha nem akarod, azzal nincs mit tenni, de akkor ne nevezd magad apának."Csináltam egy kölköt, a francba, most meg zaklatnak, hogy hébe -hóba foglalkozzak vele!Mikor,otthagytam nekik az albérletet meg a farmeromat is!"



Milyen ember lehet aki ilyen kommentet ír a mai világban, hogy apuka ne vállaljon munkát! De a gyerektartást azért fizesse?


Mit látsz, ha a tükörbe nézel???

2014. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Nem tudok NEM vállalni munkát, mert ha nem megyek be, akkor lapát!!!!!!

Milyen albérletet, meg a farmeromat??????????


Otthagytam egy 3 szobás teljesen felújított öröklakást, minden luxus berendezéssel, légkondicionálóval, 3D-s TV-vel, és mindennel!!!!!!


Tehát lemondtam az 50%-ról, hogy ne ba....ak ki a gyerekkel!


Én élek egy lyukba és nincs olyan, hogy akkor megyek dolgozni amikor kedvem szottyan!!!!

2014. jún. 3. 21:14
 23/38 anonim ***** válasza:
58%

"A te dolgod az, hogy minden 2. hétvégét a gyerekeddel töltsd, és nyilván ne vállalj akkorra munkát. Ha nem akarod, azzal nincs mit tenni, de akkor ne nevezd magad apának."Csináltam egy kölköt, a francba, most meg zaklatnak, hogy hébe -hóba foglalkozzak vele!Mikor,otthagytam nekik az albérletet meg a farmeromat is!"


Nem tudom eldönteni, hogy szánalmas vagy inkább nevetséges vagy? De inkább mindkettő.Nem csoda ha elhagytak és elmenekültek tőleg.

2014. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező...van olyan,hogy máskor el szeretnéd vinni,nem a kijelölt hétvégén,és az asszony nem engedi?
2014. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
64%

Onnan is meg kéne nézni, hogy anyuka 24/7 ügyeletes a gyerekkel két szülő helyett. Neki is van joga saját élethez és lehetnek néha tervei, amit csak úgy nem rúghatsz fel. Nem meghaltál, csak elváltatok, úgyhogy igenis köteles vagy részt venni a gyerek életében.

Az meg a te dolgod, hogy hagytad magad hülyére venni és mindent otthagytál. (Bár érdekes, hogy egy lyukat alig tudsz kifizetni, de azért egy luxus életet összedobtál, amit ott méltóztattál nekik hagyni, na mindegy, a részletek igazából nem is érdekelnek.)

De a saját kis életeteken és önzőségeteken túl egy szempontot hagytok ki: a gyerekét. Akinek jó, ha van egy rendszer az életében. És elég nagy pofára esés, ha várja a hétvégét, amikor apával lehet, de apa épp csak egy fél órát szentel neki, vagy el se jön. Belegondoltál, hogy ez mekkora csalódás neki? Az ő szemében így bizony elég hamar rossz apa leszel. És nem hiszem, hogy különösebben érdekli, ha elmagyarázzátok neki, hogy most dolgoznod kell, mert otthagytál nekik mindent, meg fizeted a gyerektartást, az nem pótol számára téged. Az sem biztos, hogy jó, ha random időpontokban érsz rá, és megzavarod a napirendjét - bár még ez a kisebbik rossz, mert legalább foglalkozol vele.

Ülj le az anyukával és a gyerek érdekében próbáljátok megoldani a dolgot kulturáltan és normálisan.

2014. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó akkor miért nem akart közös felügyelettett az anya?

Amikor váláskor az anyák eldöntik,hogy mindenképp ők akarják nevelni kutya kötelességük.Kérdező sem szórakozik hanem dolgozik, ne keverd ide a szórakozást.

2014. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
92%

Szia Kérdező!

Én egy anyuka vagyok egy hasonló életritmusú apukával. Azzal a különbséggel, hogy neki nem kötelező a munkája, mert vállalkozó, ha akarna időt szakítani, tudna.

Évekig hagytam ezt az akkor jövök amikor akarok módit, tekintettel a gyerekemre és az apja időbeosztására, nem akartam házisárkány lenni.

A fél órás látogatások, meg "csak beugrom jóéjt-puszira" esetek egy kisgyereknek a lehető legrosszabbak. Apuka megveregetheti a saját vállát, hogy na, ma is voltam a gyereknél, pipa, most mehetek haverozni vagy akármi. Egy kisgyerek azonban ettől szenved. Ő az egészből csak azt látja, hogy apa feltűnik-eltűnik. És fáj a kis lelke, hogy alig játszottak, nem voltak játszón, vagy egy mesét sem néztek meg együtt...

Azt gondoltam, hogy ha kicsit megnő, jobban fogja érteni, hogy az apja "sokat dolgozik" (nyilván neki sosem mondtam, hogy apád tudna, csak nem akar). Sajnos nem így van. Egyre jobban felfogja, hogy az apja alig tölt vele valamicske időt. A fél órás látogatások után nekem zokog, és dühös az apjára. A szívem szakadt meg, mikor egy alig ötéves szájából olyanok hangzottak el, hogy "ha nem akar velem rendesen foglalkozni, inkább soha többé ne is jöjjön"...

Az évek alatt annyira elkényelmesedett, hogy soha (SOHA) nem vitte el magához aludni, de még csak a lakásába sem. És én nem magam miatt akarnám, hogy vigye. Ha programot akarok, megoldom az apja nélkül is, nem bébiszitter kell. Hanem a gyerekemnek APA.


Nem mondom, hogy Te is ilyen vagy. Te dolgozol, és azt sem tudom, hány éves a gyermeked.


Csak el akartam mesélni Neked,meg a többi válaszadónak, hogy milyen a másik oldalon.


Mindenkinek a legideálisabb megoldás, ha a kéthetente rendszeresített hétvégék mellett az apa lehetőséget kap a röpke, ad hoc látogatásokra is.

Mert kétheti látogatással nem lehet normális kapcsolatot kialakítani, fenntartani. De félórás összevissza láthatásokkal sem.

2014. jún. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
48%

B@romarcúak (tisztelet a kivételnek!), mert tényleg úgy működik, hogy vállalom, vagy nem vállalom a hétvégi munkát.

Engem ki is rugnának érte...

És most ne gyertek azzal, hogy keressek másik munkát... a maszek világban a legtöbb helyen így van. B@rmok vagytok.


Kérdező ne hagyd magad, ültesd le az exedet és próbáljátok megbeszélni. Amúgy kérheted az elmaradt láthatás pótlását, amennyiben igazolni tudod, hogy önhibádon kívül nem tudtál élni vele. Keress fel egy ügyvédet vagy menj be a bírósági panasz napra és tájékozódj a lehetőségekről.

2014. jún. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Kérj láthatás-újra megállapítást! Ugyanis ha rendszeresen nem élsz a láthatási jogoddal, és az anyuka azt jelzi a gyámhatóságnál,akkor megvonják tőled azt a jogot, hogy az anyukától elvidd a gyereket. Vagyis azután csak az ő jelenlétében látogathatod addig, amíg be nem bizonyítod, hogy van szándék benned a rendszeres kapcsolattartásra. Tehát ez tényleg nem kötelesség, hanem jog, de a gyerek lelkét is figyelembe kellene venni.
2014. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Én nem úgy olvasom,hogy apuka azért lázong mert elmaradnak a láthatások,hanem azért mert anyuka ezt szóvá teszi.Gondolod pótolni akarja az elmaradt láthatást?? Nem erről panaszkodik.Sztem ha láthatásra nincs ideje,akkor ha pótolnia kellene ezt arra sem lenne.
2014. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!