Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben hogyan lesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben hogyan lesz a vagyonmegosztás? A férjem kapna mindent?

Figyelt kérdés

4 gyerekünk van, emiatt én kevesebbet tettem hozzá az anyagiakhoz, mint ő.


Szerinte így minden neki járna, de "nagylelkűen" felajánlotta hogy legyen 30-70%.


Mit gondoltok, el kéne ezt fogadnom? A bíróság tényleg neki ítélne mindent?


2014. máj. 24. 15:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%
A férjed ügyvédje természetesen mindent megtesz a megbízója érdekében, hiszen az ő honoráriuma is attól függ (nyilvánvalóan) amennyit meg tud szerezni az ügyfelének. Vagy szerzel magadnak egy rámenős ügyvédet, vagy magad állítod össze a számlát, amire pontosan fel kell készüli (ugyanis a bíróság csak azzal foglalkozik, amit előadnak neki az ügyfelek és magától nem kezd igazságtételbe. Hiába van elvben a fele-fele a házasság fennállása alatt szerzett anyagiakra, férjed ügyvédje hívatkozhat mindenféle, a rendszeres jövedelmen kívüli anyagiakra is. Te meg állj neki és számold ki a főzés, mosás, takarítás, gyerekekkel való foglalkozás, netán egyéb tevékenységek költségét (időráfordítás és átlagos munkabér) és ezt vond le az ő részesedéséből. Nagyon meglepő adatok derülhetnek ki.
2014. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
58%

Azt írtam "ha" 40 évig vakarod a seg.ged, akkor is.


Nem azt írtam hogy te most vakarod. Értő olvasás 1-es!

2014. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy fogadd el, a férjed hülyeséget beszél, be akar csak etetni. Jár az 50-50.
2014. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
93%

" Tudom hogy manapság szinte törvényszerű hogy váláskor a feleség megpróbálja tönkre tenni a férjet, (gyerektartás, láthatóság stb.) de biztos hogy te is ezt akarod?"


Sok ilyen van valóban, de 4 gyerek kitolása és min 1 évig szoptatása mellett szerinted mikor ért rá dolgozni a kérdező? Az élből vagy 8 év, ha rendszerint 2 évente érkeztek a gyerekek és nem lógatta a lábát...


Persze, tudom, a gyerekeket meg mindig csak a kérdező akarta biztosan, a férj ott sem volt.

2014. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Nem azért tett ő többet hozzá anyagiakban, mert én lusta voltam dolgozni. A gyerekek előtt és a 2. 3. gyerek közötti időben is UGYANANNYIT kerestünk. Csak később lett kevesebb a fizetésem, mert közösen úgy döntöttünk, hogy részmunkaidős állást vállalok.


Persze ezt úgy is be lehet állítani, ahogy ő fogja: én a gyerekekre hivatkozva lógattam a lábam, amíg ő megdolgozott az anyagiakért.

2014. máj. 24. 16:13
 16/29 anonim ***** válasza:
71%
82%-os, miért sértegetsz másokat? Kérdező, férjed csak azt hiszi, hogy át tud vágni téged. 50-50% jár!
2014. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
96%

Semmi jelentősége, hogy a férjed mit, hogyan akar beállítani.

Ha lóbáltad volna a lábadat, akkor s 50-50%.

2014. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező abba is beleegyeznél hogy ezután 2 gyereket ő neveljen 2 -t pedig te? Mert ha az ő általa a közösbe adott dolgokat el lehet felezni akkor azt is amit te adtál.
2014. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó a gyerekek elve közösek. De rajtuk nem lehet úgy osztozni mint egy bútordarabon. Kettéfűrészeljük azt a törzse az enyém a lábak tied. 4 fél gyerek már kitesz kettőt...
2014. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Nem, nem egyeznék bele, hogy a gyerekeket különválasszuk. Ahogy ők maguk sem.


De már elég nagyok, biztos nem lesz fix láthatás vagy ilyesmi. Akkor találkozhatnak, amikor akarnak.

2014. máj. 24. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!