Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben hogyan lesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben hogyan lesz a vagyonmegosztás? A férjem kapna mindent?

Figyelt kérdés

4 gyerekünk van, emiatt én kevesebbet tettem hozzá az anyagiakhoz, mint ő.


Szerinte így minden neki járna, de "nagylelkűen" felajánlotta hogy legyen 30-70%.


Mit gondoltok, el kéne ezt fogadnom? A bíróság tényleg neki ítélne mindent?


2014. máj. 24. 15:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Én férfi vagyok, de azt mondom, el ne fogadd!

Dehogy ítélne a bíróság mindent a férjednek, csak át akar vágni! 50-50%, mert házasságban éltetek!!!

2014. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

:D


Naiv emberek, akikkel mindent el lehet hitetni.


Ha házasságban éltek, akkor onnantól kezdve minden közösen szerzett vagyon 50-50%-ban lesz megosztva, hacsak nincs házassági szerződésetek, ami erről eltérően rendelkezik. A házasság előtt szerzett vagyonhoz (örökölt vagy saját pénzen a házasság előtt vett) - pl. esetlegesen ház, autó, megtakarítás nincs közötök.


Ha élettársi viszonyban élte együtt, az más kérdés.

2014. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha te a seg.ed vakargattad 40 évig akkor is jár a házasság alatt szerzett vagyon 50%-a.
2014. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
A házasság vagyonközösség. Ami a házasság ideje alatt szereztetek, annak a fel téged illet. Mindegy, hogy kinek a fizetéséből lett véve. Fordulj ügyvédhez, ő segíteni fog. Ha kevés a fizetésed, még asszonytartás is járhat. Ne hidd el amit mond!
2014. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Állítólag ezt az ügyvédje mondta. Hogy manapság már mérlegel a bíróság, nézik a jövedelmet is. És az, hogy egy nő tgyás-on vagy gyed-en van, az (ahogy az egyik válaszoló is írta) értelmetlen időtöltés, akkor a nő csak vakarja a s.ggét.
2014. máj. 24. 15:57
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

:D

Nincs mit mérlegelnie a bíróságnak, mivel ez áll a család-és vagyonjogi törvényben (50-50%, ha erről a hsz. máshogy nem rendelkezik!).


Az ügyvédje csak ijesztget (vagy a férjed, az ügyvéddel takarózva), és ezzel próbál rávenni arra, hogy tárgyalás nélkül mondj le az összeg egy részéről.


Ilyen hülyének amúgy születni kell?

2014. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

Csak be akar etetni..

50-50

Nekem most mesélte az ismerősöm, hogy ha ő képvisel egy feleséget, aki nem mellesleg anya is, és elvileg semmi köze az ingatlanhoz, de együtt éltek 3-4 évnél tipöbbet, akkor követelnek 30 % ot, és a 20% ot meg is kapják, csak azért, mert az ő munkájuk is kellett ahhoz, hogy állagmegővás legyen, vagy még talan javítás is, ez akkor is igaz, ha nem dolgozott..

Ezt már nem tartom fairnek! Csak leírtam egy benfentes tapasztalatát, hogy értsd, hogy nincs igaza a férjednek..

Másrészt eg lett volna a lehetősége, hogy ő maradjon otton a gyerekekkel, te többet tettél a házasságba, mibt ő 4 gyereket neveltél..

2014. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, a válaszoló nem rád írta, hanem azt írta, hogy MÉG AKKOR IS JÁRNA, ha te semmit se csináltál volna (nuku gyerek, csak otthon meresztetted volna magad). Éééérted?


A vagyon feleződik (kivéve amit ajándékba kaptatok, vagy házasság előtt szereztetek pl. lakás, kocsi, pénz). Csak ijesztgetni akar!


A négy gyerekre a gatyáját elfizetné, ezért most be van foscsizva kicsit:D

2014. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

Na, na! Én azért első körben nem jelentenék ki ilyet a kérdezőről! Szerintem csak szimplán tájékozatlan és ezért van ez az oldal, hogy itt hátha valaki tájékozottabb.


Amúgy neten is fent van a teljes törvénytár, és ügyvédhez is lemehetsz. Mielőtt bármibe beleegyeznél vagy aláírnál konzultálj egy jogban járatos személlyel.

2014. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
4%
Lehet hogy jog szerint jár neked az 50%, de ha tényleg a férjed dolgozott meg a javak nagy részéért, akkor szerintem őt illeti meg, ne legyél kapzsi és ne legyél egy pénzéhes ... csak ezért mert megteheted. Tudom hogy manapság szinte törvényszerű hogy váláskor a feleség megpróbálja tönkre tenni a férjet, (gyerektartás, láthatóság stb.) de biztos hogy te is ezt akarod?
2014. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!