Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék, hogy segítsek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, hogy segítsek a páromnak megérteni, hogy azzal, ha elköltözik a volt feleségétől, még nem jelenti azt is, hogy elhagyta a lányát?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 22:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen mindegy ki mit hogyan értelmez itt.A lényeg az,hogy akkor lehet tiszta lappal új kapcsolatba kezdeni,amikor a múltat lezártuk végérvényesen.Amíg ez nem történik meg,vagy bizonytalan egyik fél addig nem lehet semmit tenni.Ha a pasi eldöntötte a válást,netán már el is vált,ez nem garancia még semmire,az érzelmei megmaradhattak attól még.Mert mégis miből gondoljátok,hogy egy boszi a "VOLT" nej,és nem fogja engedni a gyereket látni??Miért nem azt feltételezitek ilyen alapon,hogy azért él még velük,mert SZERETI Őket,mindkettőt a lányát és az exét is???Ez nem lehetetlen egyáltalán.Ha valaki új életet akar kezdeni mással,az megteszi,nem kell hozzá befolyásolni senkinek.Ha az új párjának mégis kell,akkor valószínű mégsem elég erősek az érzelmek a pasi részéről,és a gyerekével takarózik,mert ciki esetleg megmondani az igazat.Szóval sok lehetőség áll fenn,felesleges találgatni.Az az egy biztos,ha a kérdezőt szereti a "párja",akkor vele fog élni nem kell ehhez tőle semmilyen trükk vagy rábeszélés.Ha meg bizonytalan,akkor talán hagyni kellene had döntse el mit akar,talán időre van szüksége.
2009. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%
Ja,és 3 gyerekes boldog házasságban élő anyuka vagyok,aki mélységesen megveti a férjével együtt azokat a sz@rházi apákat akiknek nem fontosak válás után a gyerekeik,és azokat a qrvákat akik velük kezdenek.
2009. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi megkeseredett nő van itt. S micsoda stílus. Én nem lennék férje egyiknek sem. Mindenki maga dönt az életéről nem kell rávenni semmire.
2009. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
75%
Az én férjemnek én segítettem,hogy menjen el,mikor megtudtam,hogy barátnője van!A gyerekeit nem tiltottem el tőle(már nagyobbak),de a gyerekek döntöttek úgy,hogy nem akarják látni.A barátnője viszon erőszakos,hogy miért nem mennek a gyerekek?Annyi agya nincs,hogy felfogja,hogy rá nem kiváncsiak a gyerekek legfeljebb az apjukra,de csak náluk lehet talalálkozni,oda meg nem mennek.
2009. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
80%

Ha a pasinak megfelel,hogy együttél a volt feleségével,akkor úgyse tudod rávenni semmivel.

Egyáltalán elváltak már,vagy csak neked mondja azt?

Egyébként a pasinak valahol igaza van,ha elköltözik,akkor bizonyos szinten elveszti.Hiszen kilép a mindennapi életéből.Tényleg kereshetnél egy problémamentesebb pasit.

Az ha együtt él valaki a volt házastársával,az azt jelenti,hogy nem tud róla leszakadni.És nem biztos ,hogy a gyerek rá a magyarázat.

2009. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat mindenkinek, különöskép a szombati esti 22:21-es, 22:30-as és 23:07, illetve mai 12:03 levelek íróinak, akik megértették az én illetve a párom helyzetét. Köszönöm a tanácsaitokat, és hogy időt szántátok arra, hogy megoszátok velem a gondolataitokat.


Kellemes és Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet kivánok Nektek.

2009. dec. 20. 18:10
 17/32 anonim válasza:
90%
Szerintem értesd meg vele,hogy az exének nincs joga ahhoz,hogy megmondja mit csináljon.és nem értek egyet azzal,hogy csak a gyerek miatt ne legyen valaki boldog.én is elváltam,a kislányom 11 éves, imádja a férjemet,és jobban kijönnek,mint más családban a vérszerinti rokonok.ha a kislány látogatja a párodat,győzd meg az exnejét arról,hogy te is tudsz gondoskodni a gyerekről.sok szerencsét!!!
2009. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
70%

A qurvázónak üzenném:

Az eszedbe sem jut, hogy ha egy férfit vinni lehet, azt inkább vigyenek is? Mindig a második a qurva? Ha ennyire boldog a családi életed minek jössz ide másokat sértegetni? Visszaolvastam topicokat és hónapokkal ezelőtt is ezt csináltad! Szállj már magadba Te szerencsétlen! Miért kellene valaikinek benne maradnia egy olyan kapcsolatban, ami már rég nem működik? Gyerekpszichológusok is azt tanácsolják (a gyerek érdekében!), hogy ami már nem megy, végérvényesen megromlott nem kell eröltetni, mert az a gyerek lelkében még nagyobb károkat tud okozni.

Ez az oldal azért van, hogy tanácsot, segítséget lehessen kérni és nem azért, hogy ennyire elvakult emberek qurvázzanak és sértegessenek. Szemtől szemben téged már rég felpofoztak volna, bár gondolom az anonimitás miatt vagy ennyire bátor.


A kérdezőnek:

Annyit mondj a párodnak, hogy gondolja végig, mi a jobb a gyereknek, ha együtt maradnak az édesanyjával de egyikőjük sem 100%, vitáznak és feszült a légkör, vagy az ha ugyan valóban ritkábban találkoznak, de akkor 100%-ban pozitív figyelmet tud adni a lányának. Nem írtad mennyi idős a gyerek, ha már nagyobb, lehet működne az is, hogy apuka és anyuka leülnek vele megbeszélni a dolgot. Ha kicsi még, akkor pedig "hozzá fog nőni" a helyzethez.

Nálunk 3 éves volt a párom kisfia, amikor elváltak és a kicsi tejesen elfogadta anyuka párját és engem is.

Qurvázónak: pont akkor pisilt be a gyerkőc, amikor még a szülők együtt voltak és napi szinten érezte köztük a feszültséget. Na ez jobb?

2009. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
93%

És mégvalami.

Kéthetente hétvége, amit általában megítélnek a bíróságok.

De!

A lakhelyén a gyereket akkor látogatja amikor akarja az apuka, nem azon múlik, hogy anyuci engedi e vagy sem. Utána kellene olvasni: családjogi törvényben benne van!

2009. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
28%

09,28 gondolom neked inged ezért vetted magadra:-)))))))

Az ilyen gátlástalan ribancok mit te sok kárt okoznak a gyerekekben sajnos,feldúlják az életüket,tönkre teszik a gyerek korukat.És elég baj,hogy vannak olyan pasik akik ezt hagyják,mert annyira nem fontosak nekik már válás után a gyerekeik.Te ráadásul még ostoba is vagy,mert vagy nem tudsz olvasni vagy értelmezni nem tudod!

Lehet új életet kezdeni mindenkinek válás után is mint írtam már sokszor,de felelősséggel,és a kötelezettségek megmaradnak a gyerekekkel szemben azután is!!Úgy lehet tiszta lappal kezdeni,ha le van zárva végérvényesen a múlt.Ha nincs,akkor van ez ami a kérdezőnél is.Mert normál esetben senkit nem kell arról győzködni,hogy amellett a helye akit szeret!Ha meg igen,akkor el lehet gondolkodni rajta,hogy mennyire valódiak az érzelmek,mennyire szilárd az elhatározás egy új másfajta életre.És tudod nem az a ribanc aki elvált pasival nővel kezd,hanem aki belerondít egy család életébe,feldúlja azt!

A sorrend egyáltalán nem mindegy,hogy valaki elválik azért mert nem megy együtt,és új életet kezd,vagy egy másik lép a képbe és ezért rombolja szét a családját.Utóbbit nagyon sokan megbánják,ezért a vacillálás amikor már úgy érzik elveszítik a régi életüket,és nem biztosak abban,hogy az új jobb lesz.Ilyen esetekben kell "győzködni".

2009. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!