Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a szüleim elválnak, és én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szüleim elválnak, és én még bő egy évig tanulok, mire számíthatok a lentiek közül?

Figyelt kérdés
alaphelyzet, hogy a szülők válnak, én egy szűk hónap múlva töltöm be a 18-at, tesóm 21 éves, van egy házunk értéke 18 millió, ebből 10 még tartozás. van még egy nyaraónk és egy pici darabka földünk is. apám csak a kocsit viszi el, tehát a vagyon itt marad, az adóssággal együtt, mivel a kettő kb üti egymást. neki van helye. most az érdekelne elsősorban, hogy ezután ugye a családban egyedül én vagyok fiatalkorú, tesóm még pár évig tanulni fog, én érettségi után nem folytatom a tanulmányaimat hogy fog alakulni a családi pótlék, gyanítom ilyenkor szokott lenni hogy kapunk utazási kedvezményt 90%-osat, tehát az ilyen dolgokra lennék kíváncsi, aki már átment ilyen procedúrán, akinek több tapasztalata van ebben, segíthetne! előre is köszönöm :-)
2014. márc. 8. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha a tesód nappalin tanul, akkor még minden diákkedvezmény megilleti és a gyermektartás, ma már rokontartás néven apukád jövedelmének általában 20%-a.

Családi pótlék, azt hiszem, nem jár neki már, de adókedvezmény a szüleiteknek igen.

2014. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tanulsz erettsegi utan, akkor nem jar a csp sem.
2014. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
És Neked is járnak ezek, amíg még tanulsz, családi pótlék is.
2014. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Érettségi után ha nem tanul tovább vagy egyetemen tanul sem jár családi teljesen mindegy a szülők egymáshoz valókapcsolata ebből a szembotból.
2014. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Nem teljesen értem pontosan a kérdést? Azt kérdezed, hogy elvált szülők gyerekeként mennyivel jár több állami támogatás?


1000Ft-tal több családi semmi más.

2014. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A családi pótlék tesód után már most sem jár.

Te utánad addig jár, amíg közoktatásban tanulsz és legfeljebb azon tanév végéig, amelyikben betöltöd a 20-at. Ha leérettségizel és ötöd-hatodéven sem tanulsz tovább, akkor tovább NEM jár. Egyetem alatt egyébként sem járna.


Ha apukádat gyerektartásra kötelezik, akkor amennyiben nem tanulsz tovább, akkor csak a 18. szülinapodig fizeti.

Ha továbbtanulnál, akkor fizetné (rokontartásnak átminősítve) egészen addig, amíg meg nem szerzed az első szakmádat!

De ezt ne úgy értsd, hogy végigpróbálsz vagy 5-öt és egyiket se fejezed be és addig végig fizet, mert nem.

Ha valamit elkezdenél, mondjuk egyetemet, akkor annak a végéig fizetné, feltéve, hogy annyi idő alatt végzed el, amennyi ki van szabva rá.


A 90 %-os utazási kedvezményt mégis honnan vetted?

2014. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

4: De még az messze van!

Ha jövőre érettségizik, akkor még másfél évig jár, ha idén, akkor is fél évig.

2014. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azért picit módosítanék a ragozáson, meg egyebeken. Apukádnak és anyukádnak van egy háza, ami kb 20M Ft-ot ér, de van rajta 10M Ft hitel is. Van még egy nyaraló, föld, kocsi is a nevükön, amin Ők ketten megosztoznak. A hitelből apukád csak akkor vezethető ki, ha a bank ehhez hozzájárul, amit viszont csak akkor tesz meg, ha anyukád önállóan is hitelképes a maradék hitelre, vagy ha apukád helyébe belép egy megfelelő jövedelemmel rendelkező adóstárs. Egyáltalán nem biztos, hogy apukád ott tudja hagyni a vagyont és ezzel egyúttal hiteltől is megszabadul. Még egy igen hosszadalmas vagyonmegosztási procedúra fog lezajlani a szüleid között, amibe még a bank is erősen beleszól.
2014. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: Nem tudjuk, kinek a nevén vannak ezek. Nálunk minden családi vagyon az én nevemen van 8 éves korom óta.

De ez úgyis csak formaság, hiszen családi vagyonról van szó, minden mindenkié.

2014. márc. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

00.47-es, a ház biztosan a szülő(k) nevén van, hiszen jelzálogot kiskorú tulajdonára nem lehet tenni.

"Családi vagyon" jogilag nem létezik. Egy házasságban van közös vagyon, vagy lehet külön vagyon, de ezekhez csak akkor van köze az utódoknak, ha konkrétan ráíratják a nevükre pl ajándékozással, vagy ha megöröklik a szülők halála után.

2014. márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!