Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a véleményetek arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, amikor a felek ugyan hivatalosan elválnak, de (bővebben az alábbiakban)?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, amikor a felek ugyan hivatalosan elválnak, de egy darabig még nem költöznek szét azért, hogy a gyerekük számára minél kisebb megrázkódtatást jelentsen a válás, vagyis hogy a gyerek fokozatosan szokjon hozzá ahhoz a tényhez, hogy a szülei már nem lesznek többé együtt? Ők ezt így látják jónak, és nem arról van szó, hogy újra akarnák kezdeni, hanem csak arról, hogy a gyerek érdekeit nézik, akinek most még tart a tanéve, és ez idő alatt nem szeretné, ha bármelyik szülője is elköltözne. A szülők egyébként viszonylag békésen váltak el, és amíg még együtt laknak, csak a fontosabb dolgokat beszélik meg, együtt segítik a gyereket, de egymás magánéletébe nem szólnak bele. Hallottatok már hasonló esetről? Mi erről a véleményetek?
2014. márc. 2. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, bárcsak mindeki eltudna ilyen békésen válni.
2014. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tesómék 2 éve váltak és pont így élnek,minden oké náluk.Viszont egy másik esetben 4 évig éltek így még együtt anyagi gondok miatt,hát mit mondjak,katasztrófa volt ami ott ment.

Szóval ez azért egyénfüggő,de aki alapból úgy indul neki,hogy vita nélkül menjen az életük annak sikerülhet.

2014. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem elképzelhetetlennek tűnik, hogy ez hosszú távon működjön, persze ez nem jelenti azt, hogy nem is működhet.

Nem tudom mennyi idős gyerekről van szó, nyilván ha iskolás már nem annyira kicsi. A gyerekek nem hülyék, szerintem könnyen alkalmazkodnak az új dolgokhoz. Ha tisztában van a válás tényével, akkor azzal is tisztában kell lennie, hogy előbb-utóbb valamelyik szülő külön megy. Ha most az ő kedvéért együtt élnek még a szülők mindig lesz valami, ami miatt nem lehet majd külön menni. Tény, hogy nézni kell a gyerek érdekeit, de én azt nem hagynám, hogy a gyerekem irányítsa az életem.

2014. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 marcsi1978 ***** válasza:
ez egy nagyon jó dolog hál istennek én is békésen váltam el volt egy 3 éves kisfiunk. mi sem akartuk újra kezdeni szerintem ha békésen váltok el várjátok meg a tanév végét mi is a gyerek érdekében 1 ütt laktunk kb fél évig és hál istennek mindent meg tudtunk beszélni és ez a mai napíg igy van de sajnos azt veszem észre a nagy világban h ez már kevésbé működik így mi mindent meg tudtunk beszélni a válóper előtt és nem volt semmi gond és hál istennek most is megmaradtunk baráti viszonyba ami ritka sok sikert kívánok!!!
2014. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 marcsi1978 ***** válasza:
bocsi elírtam már11 éves a fiunk és hála nem viselte meg a válás! kis vagány csávó közös felügyelet de szerencsére 1 faluban lakunk 5 percre egymástól
2014. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mi a kérdés.


Ha már így alakult, hogy szétváltak az útjaik, ez nagyon is intelligens, kulturált, a gyerek érdekeit maximálisan szem előtt tartó döntés.

2014. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy darabig rendben, hogy a gyerek érdekeit nézve együtt maradnak, de kérdés meddig? Van ismerősöm aki két éve együtt van egy ilyen embererel, és nem tudnak összeköltözni, mert a gyerekkel mi lesz? Szóval szerintem nem normális sokáig erre hivatkozni.
2014. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!