Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás hogyan alakulna?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás hogyan alakulna?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel van egy közös tulajdonú 50-50 %-os ingatlanunk. A hitelt is a lakást is házasság alatt vettük.


Sajnos nem tudunk megegyezni, így bíróságra szeretném vinni az ügyet. A bíróság mivel fogja tudni elősegíteni a megállapodást?


A gond az, hogy volt férjem nem vesz tudomást a hitelről, ő szerinte minden hitel az enyém, fizessem én. Nyilván nem tudom fizetni,és nem is fizetem már. Ő sem.


2014. febr. 21. 10:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb az, amit most csináltok- vagyis NEM csináltok és mindketten ölbe tett kézzel ültök és vártok.


A legjobb ebben a helyzetben AZONNAL lépni, amire a következő reális lehetőséged van (te ismered a saját anyagi helyzeted, döntened neked kell, csak ötleteket adok):


1. az üres házból kipakoltok, azonnal albérletbe adjátok, az ebből befolyó bevételt NEM osztjátok el, hanem azonnal a hiteltörlesztésbe fordíjátok. Jó eséllyel az albérlőtök kitermeli a hitelt, a lakott, télen is fűtött ház kevésbé megy tönkre, mint az elhagyott. Rá kell szánni kb. 20-30 eFt-ot, hogy a bérleti szerződést közjegyzőhöz elvigyétek, ez a későbbi kiköltözési mizéria és nemfizetés esetére garancia és alap a kezetekben további hatósági intézkedésre, ha a bérlő megmakacsolná magát.

(ha a férjed ezen is cirkuszolna, akkor te magad beköltözöl, zárcsere és magadhoz veszed időlegesen a szüleidet, bevételt pedig abból termelsz KIZÁRÓLAG magadnak és a szüleidnek, hogy az Ő ingatlanukat adjátok ki- na ahhoz a férjednek semmi köze nem lesz. Itt azért esélyes lesz majd a bíróságnál, hogy a lakáshasználatért hápog, de annak összege kevesebb, mint a hitelből jutó része...)


2. Fizesd egyedül te a hitelt és ezt dokumentáld le kellőképpen (pl. ha közös volt a számlátok, amiről eddig utaltátok, akkor menj be a bankba, kérd, hogy a te számládról emeljék le, a közleménybe mindig írd bele, hogy X számú hitel Y törlesztője Zné és Z adósoktól, befizető Zné vagy eleve két egyforma részletben egy napon utald a két törlesztést- csak erről értesítsd a bankot, hogy nehogy az első kisebb összeg után inkasszálja pluszban a számládat!).

A férjednek küldj tértivevényes levelet (nem vicc, ez a hivatalos, bizonyítható módja a dolgoknak!), amelyben tájékoztatod, hogy közös kötelezettségeteknek tegyen eleget, illetve amennyiben a közös vagyon megmentése, állagmegóvása, elárverezés vagy jelentős értékcsökkenés elkerülésének érdekében neked kiadásod adódik, úgy annak felére (a tulajdoni hányad arányában) igényt tartasz tőle a mindenkori jogszabályok szerinti kamattal növelt mértékben és írd bele az új, saját bankszámlaszámodat, valamint a hitel összes adatát a biztonság kedvéért.

Ezzel a lendülettel pedig beadod a bíróságra a keresetet és már ott jelzed és kivonatokkal bizonyítod, hogy mely összegeket fizetted be, amiknek egy részére vagy egészére igényt tartasz a volt házastársadtól.


Nem tudom, hogy milyen értékű az az ingatlan, de tudd, hogy ha árverezésre kerül a sor, akkor a LEGJOBB esetben kb. 60%-os áron megy el (főváros pl.) és ebből még százezres, ha nem milliós értékű lehet a végrehajtói díj!

Szóval elherdálnátok a közös vagyonotokat azért, mert képtelenek vagytok egymással normális, felelős felnőtt ember módjára beszélgetni...


Ha veled nem hajladnó kommunikálni, akkor talán az ügyvédeddel fog. Egy próbát megér, a bíróságra pedig add be mihamarabb.


A KÖZÖS hiteleket pedig próbáld akár egyedül is fizetni, mert ha felmondják a hitelszerződéseteket, faktornálják a követelést (egy behajtócégnek eladják- a bankoknál ez bevett gyakorlat és teljesen törvényes), akkor a behajtó cégnél az átvétel pillanatában is további JELENTŐS költségek rakódnak rá a meg nem fizetett hitelre, a behajtó cégnél pedig bizony nagyon magas kamattal NAPI SZINTEN kamatozik tovább.

Ha már esetleg behajtócégnél vagy végrehajtónál van az ügy, akkor is járj utána, ne ülj várva a csodát, próbálj egyezkedni, behajtónál részletfizetést, elengedést stb. kérni, mert tényleg drasztikusan emelkedik a tartozásotok és mire végrehajtásra kerülne a sor, az ingatlan értéke BIZTOSAN NEM fogja fedezni a tartozásotokat, ha átlagos méretű ingatlanról van szó, amire átlagos méretű hitelt vettetek fel anno (tehát kevesebb, mint 30-40% önrésszel vásároltatok).


Legyél te a gyorsabb és okosabb- a saját tulajdonod érdekében is.

Most az egymásnak betartás a LEGROSSZABB taktika.


Üdvözlettel: egy elemző, aki banki/követeléskezelési területen dolgozik

2014. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
+hozzáfűzésként: elővásárlási jogod van, mint tulajdonostárs.
2014. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!